۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی مبارک و مقاله روز کتاب و کتابخوانی

0 123

۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی مبارک و مقاله روز کتاب و کتابخوانی

روز کتاب و کتابخوانی از بهترین وسیله هایی که به انسان کمک می کند که علم و دانش بشر از بین نرود، کتاب است. کتاب می تواند، دستاوردهای علمی باشد، و یا تخلیات یک نویسنده، یا تجربه هایی که در طول زمان بدست آمده. هر کدام به نحوی توانایی تغییر مسیر زندگی هر شخص را دارد. خواندن کتاب آنقدر اهمیت دارد که در تقویم شخصی روزی را به آن اختصاص داده اند.

 

روز کتاب و کتابخوانی چه روزی است,روز کتاب و کتابخوانی برای کودکان,روز کتاب و کتابخوانی در مدارس

 

روز کتاب و کتابخوانی چه روزی است

 

در واقع ما در ایران هفته ی کتاب داریم. که روز ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی محسوب می شود. این رون از سال ۱۳۷۲ پی گرفته شده است. جالب است که بدانید اولین هفته ی کتاب در جمهوری اسلامی بین روزهای ۴اُم تا۱۰اُم دی ماه ۱۳۷۲ آغاز شد. در این روز، نمایشگاه های مختلفی در مدارس، مساجد، دانشگاه ها برگزار می شود و سخنرانی هایی در خصوص اهمیت خواندن کتاب ایراد خواهد شد.

 

به جرات می توان گفت که جامعه ای که از کتاب خواندن فراری باشند، محکوم به نابودی هستند. چرا که از نتایج کتاب نخواندن، افزایش جهل   است که در پی آن می توان خطرات جبران ناپذیر دیگری را متصور شد. فرض کنید که ذهن تان را با سوالی درگیر کرده اید، حال اگر به جواب سوال تان نرسید، ممکن است تصمیماتی بگیرید که چندان سودمند نباشد.

 

روز کتاب و کتابخوانی چه روزی است,روز کتاب و کتابخوانی برای کودکان,روز کتاب و کتابخوانی در مدارس

 

روز کتاب و کتابخوانی برای کودکان

 

 

اما چه کتابی باید خواند؟ جواب این سوال وقت بیشتری را می طلبد، اما در حالت کلی می توان گفت کتابی باید خواند که ماندگار باشد، خوب باشد. خوب باشد یعنی، به نیاز شما به درستی پاسخ داده باشد. خوب معنایش این نیست که از لحاظ نوشتن، تنظیم، ویرایستاری و … با دقت کار شده باشد. همین که نیازی از شما را برطرف کرده باشد، خودبخود کتاب ماندگار خواهد شد.

 

برعکس ماجرا هم هست. این که همانقدر که از کتاب می شود استفاده مفید کرد، امکان به انحراف کشیدن مان هم زیاد است؛ اگر به درستی کتاب هایی را برای خواندن انتخاب نکنیم احتمال مسمومیت فکری مان بالا می رود. البته سخت گیری های بیشتری باید برای چاپ کتاب باشد که از دست ما خارج است.

 

روز کتاب و کتابخوانی چه روزی است,روز کتاب و کتابخوانی برای کودکان,روز کتاب و کتابخوانی در مدارس

 

روز کتاب و کتابخوانی در مدارس

 

پیشنهاد ما برای سوق دادن جامعه به کتاب و کتابخوانی این است که این کار در خانواده به بهترین نحو باید صورت بگیرد. اگر پدر و مادر از خردسالی کودکان‌شان، کتاب مطالعه کنند، به طور اتوماتیک فرزندان نیز به این سمت و سوی کشیده خواهند شد. همانطور که اطلاع دارید سرانه مطالعه در ایران بسیار پایین است و برای بهبود وضعیت به عزمی راسخ احتیاج است.

 

روز کتاب و کتابخوانی

لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/L3wO
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.