بخور سرد بهتر است یا گرم و فواید و مضرات بخور سرد برای پوست

0 438

بخور سرد بهتر است یا گرم و فواید و مضرات بخور سرد برای پوست

بخور سرد یکی از مشکلاتی که در فصل های سرد و یا حتی روز های سرد برای هر یک از ما ممکن است پیش بیاید خشکی بین و یا گلودرد است. از راه های دم دستی که می توان این گونه مشکلات را حل کنیم این است که از بخور استفاده کنیم. باز کردن راه تنفسی یکی از فواید استفاده از بخور سـرد است. رفع سریع تر سرماخوردگی، جلوگیری از کم کردن انتقال بیماری های واگیردار در منزل از دیگر فواید بخور سـرد می باشد.

 

بخور سرد یا گرم,بهترین دستگاه بخور سرد,بخور سرد برای پوست

 

بخور سرد یا گرم

 

طبق نظر محققان افزایش رطوبت هوا، همه ی ویروس هایی که در هوا وجود دارند که می توانند سبب ایجاد بیماری شوند را از بین ببرد. این یکی از مهم ترین فواید بخور سـرد محسوب می شود. حتی اگر سرفه می زنید می توانید از دستگاه های بخور سـرد استفاده کند.

 

همچنین بخور سـرد می تواند از پیری زودرس پوست جلوگیری کند، شما نباید به هیچ عنوان در هوای سرد بیش از اندازه بمانید چرا که اثرات مخربی را برای پوست ایجاد می کند.

 

بخور سرد یا گرم,بهترین دستگاه بخور سرد,بخور سرد برای پوست

 

بهترین دستگاه بخور سرد

 

مشکلات سینوسی نتیجه روز های سرد سال است. ایجاد خشکی سینوس مقاومت در برابر میکروب ها را کاهش می دهند. برای بهبود این حالت توصیه می کنیم قبل از خواب حتما از بخورد سرد استفاده کنید.

 

اگر خدای نکرده به سرما خوردگی مبتلا شدید می توانید با مرطوب نگه داشتن محیط منزل تان زودتر از شر خلاص شوید. استفاده از کردن مداوم از بخور سـرد می تواند در این راه به شما کمک کند.

 

بخور سرد یا گرم,بهترین دستگاه بخور سرد,بخور سرد برای پوست

 

بخور سرد برای پوست

 

یکی از جالب ترین فواید بخور سـرد این است که خانواده هایی که در خانه های وسایل چوبی زیادی دارند، باید از بخور ها سرد استفاده کنند چرا که  بخور سـرد می تواند از این گونه وسایل به خوبی محافظت کند. دلیل این امر هم این است که بخور سـرد با مرطوب نگه داشتن محیط اقدام به حفاظت از چوب ها می کند.

 

فایده ی دیگر بخور سرد می تواند برا گیاهانی باشد که در منزل نگهداری میکند. در روز های سرد گیاهان به دلیل خشکی هوا صدمه خواهند دید و چاره ی کار می تواند استفاده به موقع از بخور سـرد باشد.

 

بخور سرد یا گرم,بهترین دستگاه بخور سرد,بخور سرد برای پوست

 

عوارض بخور سرد

 

در کنار همه مزایایی که استفاده از بخور سرد دارد معایبی هم دارد که می توان به تکثیر قارچ ها و باکتری در آب سرد اشاره کرد چرا که قطرات بخور آب سرد در فضا پخش می شود و این می تواند زیان آور هم باشد.

 

نمی توان گفت که استفاده از بخور آب سرد بهتر است یا بخور آب گرم. چرا که هر کدام از آنها می توان مزایا و معایب خاص خودش را داشته باشد. فقط مراقب باشید که در جای صحیح از هر کدام از این دو بخور استفاده کنید.

 

بخور سرد

2.8/5 - (6 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/VWBz
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.