نحوه تعویض پارچه صندلی

0 386

تعویض پارچه صندلی میز غذاخوری یکی از راحت ترین کارهای ممکن است. این صندلی ها برای اتاق کار و مطالعه هم به کار می روند. خطوط ساده بوده اما در قسمت بازو برآمدگی دارند. گرچه دوخت این صندلی ها عالی است اما پارچه صندلی خسته کننده است. از آنجایی که فضای خانه ها نور چندانی ندارند می توانید از پارچه روشن استفاده کنید. طرح هندسی هم با خطوط صندلی همخوانی دارد، اما طرحی با منحنی جذاب تر است.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت رویه کوبی مبل را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک رویه کوبی مبل در تهران باشید می‌توانید درخواست رویه کوبی مبل ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

پارچه کتان با طرح لینن هم جالب است، مخصوصا اگر طرح گل و گیاه داشته باشد. طرح پرنده هم آرامش بخش است، و با طرح مردانه صندلی تصاد ایجاد می کند. بنابراین از پارچه های طرح دار و رنگی استفاده کنید تا تضاد جالب ایجاد شود.

ابزار و وسایل لازم

 • دریل یا پیچ گوشتی
 • منگنه کش
 • سوزن
 • مداد یا گچ پارچه
 • قیچی
 • چرخ خیاطی
 • منگنه
 • پارچه
 • قیطان

روش انجام

 1. نشیمن را بردارید

صندلی را برعکس کنید، پیچ نشیمن را با پیچ گوشتی یا دریل باز کنید. در صورت نیاز بدنه چوب را تعمیر کرده یا رنگ کرده و بگذارید آماده شوید.

نکته: اگر نشیمن با تسمه وصل شده نه با پیچ می توانید با پیچ گوشتی سر پهن آن را باز کنید.

 1. پارچه کهنه را بردارید

نشیمن را برگردانید و با منگنه کش منگنه و پارچه کهنه را بردارید. می توانید با انبر هم منگنه ها را بردارید. پارچه را کنار بگذارید چون به الگوی آن نیاز دارید.

اگر فوم نشیمن حالت خوبی ندارد می توانید یک لایه به آن اضافه کنید. این فوم در اغلب ابزار فروشی ها موجود است.

 

 1. الگو را مشخص کنید

اگر می خواهید پارچه به صورت الگوی مشخصی بماند باید نشیمن را خوب گذاشته و پارچه را روی آن قرار دهید، سپس الگوی قرارگیری پارچه را مشخص کنید و با سوزن محکم کنید. اگر پارچه شما طرح خاصی ندارد می توانید از گام را نادیده بگیرید.

 1. پارچه را برش دهید

پارچه جدید را برعکس گذاشته و پارچه قبلی را به صورت الگو روی آن قرار دهید. به جای سوزن ها توجه کرده و در صورت نیاز آنها را تعمیر کنید. با سوزن گوشه ها را مشخص کنید.

دورتادور پارچه مورد نیاز را با کمک پارچه قبلی با گچ مشخص کنید. با دست گوشه ها را صاف کنید تا پارچه کوچک برش نخورد. اگر می ترسید پارچه بعد برش بخورد می توانید پارچه قبلی را روی پارچه جدید بگذارید بماند و برش را انجام دهید.

روکش قبلی را بردارید و روکش جدید را برش دهید. می توانید دورتادور پارچه را زیگزاگ بدوزید تا نخ ندهد. یا می توانید دورتادور پارچه را تا کنید. پارچه را فشار دهید تا چروک نشود.

 

 1. پارچه را به نشیمن وصل کنید

پارچه جدید را برعکس بگذارید. نشیمن را روی آن قرار دهید. اگر می خواهید گوشه های پارچه طرح را سوزن بزنید مراقب باشید علامت آن بهم نخورد.

پارچه را طوری قرار دهید که طرح مورد نظر در وسط بماند. بعد پارچه را خوب مرتب کنید. پارچه را محکم نگه داشته و هر گوشه آن را منگنه کنید.

هربار قسمتی از پارچه را منگنه بزنید تا منگنه زنی تمام شود. پارچه را خوب بکشید تا صاف بماند. همه قسمت های پارچه غیر از گوشه را منگنه کنید.

 1. گوشه ها را تکمیل کنید

گوشه پارچه را کشیده و به وسط بیاورید بعد منگنه بزنید. قسمت های اضافی آن را هم تا کرده و جمع کنید و منگنه بزنید. یادتان باشد روی پیچ ها را منگنه نکنید. گوشه های دیگر را هم به همین شکل منگنه کنید.

 

 1. قیطان را وصل کنید (اختیاری)

قیطان می تواند به مبل شما ظاهر حرفه ای ببخشید. می توانید آن را خریداری کرده یا خودتان بسازید. آن را روی لبه نشیمن گذاشته و منگنه کنید. وقتی نشیمن را برمی گردانید قیطان باید دورتادور نشیمن محکم شده باشد.

 

 1. نشیمن را وصل کنید

نشیمن را روی بدنه صندلی قرار دهید. پیچ ها را یکی یکی وصل کنید تا نشیمن نیفتد. صندلی را برگردانید و پیچ ها را محکم کنید. مراقب باشید پیچ ها سفت نشوند تا حفره چوب آسیب نبیند.

 

4.7/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/H69Z
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.