جدیدترین عکس موتور سیکلت های اسپرت و سنگین 2018

0 6,875

جدیدترین عکس موتور سیکلت های اسپرت و سنگین 2018

جدیدترین عکس موتور سیکلت های اسپرت و سنگین 2018

همراه عکس موتور سیکلت مقالات زیبایی در ضمینه  سلامت , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018


موتورسیکلت پولدارها چقدر قیمت دارد؟

در یکی از مراکز خرید و فروش موتور سیکلت در تهران با مغازه ای مواجه می شوید که موتور زرد رنگی را جلوی مغازه اش برای فروش گذاشته است نزدیک موتور که می شویم مبلغ آن نظر ما را به خود جلب می کند تا جایی که چندین بار قیمت آن را می خوانم انگار قیمتش درست نوشته شده است مبلغ آن یک صد و هفتاد و پنج میلیون تومان است یعنی مبلغی که با آن می توان در حدود 40 عدد موتورسیکلت ایرانی خریداری کرد یا می توان پول اجاره 10 خانه یا خودروی پراید را تامین کرد و هزاران کار دیگر اما مهم تر از این مباحث این است که چه افرادی خریداران این موتور های گران قیمت هستند 

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018


این مغازه با دارا بودن 3 دهنه مغازه در نبش کوچه یکی از بزرگترین فروشگاه های راسته موتور فروشان است انواع موتورهای ایرانی و خارجی را برای خرید شهروندان مقابل ویترین مغازه اش به نمایش گذاشته است نزدیک  مغازه می شویم اما نه از موتورسیکلت چند میلیونی و نه از برچسب قیمت آن خبری است.3 پله سنگی مغازه را بالا رفته و وارد نمایشگاه می شوم نخستین چیزی که نگاهم را معطوف خود می کند تعداد بسیار زیادی انواع موتورسیکلت است به سوی صاحب مغازه می روم منتظر می مانم تا کارمشتری خود را انجام دهد در این فاصله به دیوار های انتهای مغازه که نگاه می کنی تمامش عکس های موتور های غول پیکر است از همین عکس ها می توان فهمید صاحب مغازه عاشق موتور سیکلت و حرفه فروش موتور است. از او سراغ موتور سیکلت زرد رنگ گران قیمتی را که جلوی مغازه اش برای فروش گذاشته بود می گیرم او با لبخندی می گوید همان روز قبل پس از گذشت 7 ماه بفروش رسید

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

گرانترین موتورها چقدر قیمت دارند؟
او می گوید این موتور سیکلت های خارجی و گران قیمت مشتری های خاصی دارند در واقع بیشتر این موتورها را جوانانی که ساکن مناطق بالای شهر بوده و از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردارند خریداری می کنند چرا که برای آنها مبلغی همچون صد و هفتاد تا صد و هشتاد میلیون پول زیادی نیست و براحتی برای خرید یک موتور خارجی هزینه می کنند به هر حال اینگونه موتور ها هم طالب خاص خود را دارد به عنوان نمونه همین موتور زرد رنگ به نام هوندا گلد وینگ بود که مشتری آن با یک خودروی یک میلیاردی اش آمد و آن را خریداری کرد.البته گران تر از آن هم وجو دارد که اکنون در بازار می توان به همین نام موتورسیکلت هوندا گلد وینگ فول 20014اشاره کرد که دویست و هفتاد میلیون تومان قیمت دارد.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

مردم عادی چه موتورهایی می خرند؟
جواد محمدی صاحب مغازه که 15 سال است در این محله در کار فروش موتور است ادامه می دهد: بیشترین فروش موتور مربوط به  محصولات داخلی مانند هوندا 125 ، پارس و آپاچی است که از 2 میلیون تا 10 میلیون قیمت دارند و اکثر مردم هم خریداران واقعی هستند اکنون در تابستان که بهترین زمان فروش موتور سیکلت است ما به طور متوسط روزانه 2 عدد موتور سیکلت ایرانی یا بهتر بگوییم چینی و هندی به فروش می رسانیم.از مغازه خارج می شویم و به سراغ دیگر مغازه های موتور سیکلت فروشی می رویم تا از بازار موتور اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

بیشترین فروش موتورسیکلت را موتور های باکسر  با 3 میلیون و ششصد هزار تومان ، آپاچی با 6 میلیون و صد هزار تومان و در نهایت موتور ns200 با قیمت 8 میلیون و پانصد هزار تومان تشکیل می دهند به طوری که هفته ای 3 عدد به طور میانگین ما فروش داریم زیرا مردم به خاطر قیمت آن بیشتر خواهان این 3 نوع موتور هستند این گفته های محسن روشن که 4 تا 5 سال می شود در کار موتور وارد شده است او می گوید: ارزان ترین موتور سیکلت را اکنون در بازار موتور هوندا ی ایرانی و گران ترین آن را که موتور خارجی بوده را موتور گلدوینگ 1700 گلدوینگ به مبلغ 170 میلیون است که البته فول همین مدل نیز به 270 میلیون می رسد.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

عدم کیفیت در بازار ارزان‌ترین‌ها
مجتبی قربانی ، 30 ساله که بیش از یک دهه می شود که موتور فروشی دارد. او درباره بازار فروش موتورسیکلت می‌گوید: در سال‌های گذشته افزایش سریع نرخ ارز، قیمت‌ها را در این بازار به‌شدت افزایش داد. بنابراین یکی از دلایل قیمت‌های فعلی در بازار نشأت‌گرفته از رشد قیمت ارز است. تقریباً تمامی موتورسیکلت‌هایی که بتوان در مورد آنها به‌عنوان پرتقاضاترین صحبت کرد، وارداتی هستند. از پالس و آپاچی هندی تا هیوسانگ و دایلیم کره‌ای. اما هنوز هم ارزان‌ترین‌ها بازار خوبی دارند. برای آنها که موتور وسیله کارشان است و در بازار تردد دارند، ارزان‌ترین موتورسیکلت‌های بازار موتورسیکلت‌های با موتورهای 125 سی‌سی هستند. این موتورهای 125 سی‌سی از قیمت یک میلیون و 600 هزار تومان شروع می‌شوند و معمولاً برخی برندها گران‌تر و تا یک میلیون و 800 هزار تومان و گاه دو‌ میلیون تومان هم محصول خود را می‌فروشند، اما متأسفانه با توجه به رونق بازار فروش اینگونه موتورسیکلت‌ها، سازندگان از کیفیت بسیاری از قطعات آن کاسته و حتی درباره تأمین قطعات یدکی نیز هیچ ارتقای کیفیتی نداده‌اند، چون تصور می‌کنند بازارشان همیشه داغ است. البته شنیدن حرف های جوان دیگری که در بازار دست دوم موتور فعالیت دارد نسبت به موتورهای نو شنیدنی است.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

غول‌های 120 میلیونی که اجازه تردد ندارند!
جذاب‌ترین بخش از بازار موتورسیکلت به غول‌های گرانقیمت اختصاص دارد. آنجا که موتورهایی با قیمت‌هایی چندین برابر پژو و ال90، نگاه هر رهگذری در خیابان را به‌سمت خود جلب می‌کند. موتورسیکلت هم مانند خودرو کف و سقف قیمتش، فاصله عجیب و غریبی دارد. قیمت‌ها از یک میلیون تومان آغاز شده و تا 120 میلیون تومان پیش می‌رود. غول‌ها محصول شرکت‌های بزرگ دنیا مانند BMW هستند. این موتورها برای تردد نیاز به داشتن مجوز دارد و هر کسی نمی‌تواند تجربه رانندگی با آن را داشته باشد. گران‌ترین موتورسیکلت مشاهده شده در تهران موتورسیکلتی است که به گفته فروشنده آن، سوزوکی به سفارش کشور آمریکا ساخته است.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

این موتورسیکلت با حجم موتور 1100 سی‌سی، 125 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. جواد محمدی که 31 سال سن دارد و  14 سالی می شود در بازار فروش موتور های گران قیمت فعالیت دارد در این‌باره می‌گوید: موتورهای بالای 250 سی‌سی بدون داشتن مجوزهای خاص آزاد نیست و محصولات عرضه شده به بازار توسط کارخانجات داخلی برای فروش نیز در سطح 250 سی‌سی است، اما موتورسیکلت هوندای ژاپن با حجم موتور هزار سی‌سی مدل 2007 با قیمت 75 میلیون تومان و موتورسیکلت کاوازاکی با حجم موتور 636 سی‌سی، 40 میلیون تومان از دیگر موتورهای گران‌قیمت در بازار است. کاوازاکی 250Z یکی از جدیدترین محصولات این شرکت ژاپنی و میهمان جدید بازار ایران است. حداکثر قدرت این موتورسیکلت به عدد شگفت‌انگیز 31.5 اسب‌بخار می‌رسد تا این موتورسیکلت 168 کیلوگرمی به یکی از پرشتاب‌ترین گزینه‌های موجود در بازار بدل شود.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

البته پرداخت مبلغ 55 میلیون تومان برای تجربه این همه قابلیت شگفت‌انگیز فنی نیز چندان کم نیست. موتورسیکلت کاوازاکی KLX با حجم موتور 250 سی‌سی و قیمت 35 ‌میلیون تومان، KTM EXC-F با حجم موتور 250 سی‌سی و قیمت 41.5 ‌میلیون تومان، R1000ApriliaRSV_Mille با قیمت 42 ‌میلیون تومان، 1098Ducati با قیمت 68 میلیون و 500 هزار تومان و همچنین CC4MvAugusta F با قیمت 75 میلیون تومان در رده‌ گران‌ترین‌ها قرار گرفته‌اند. اما بازار موتور های داخلی نیز بسیار متفاوت است زیرا این موتورها در انحصار شرکت های کشورهای دیگر هستند که البته مشتری های زیادی نیز دارند.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

بیشتر موتورسیکلت ها هندی هستند!
محمد حضرتی ، 34 ساله که نزدیک به 15 سال است در فروش موتورسیکلت در محله نظام آباد فعالیت دارد درباره بازار موتور سیکلت می گوید:  هند توانست با خلاقیت در طراحی و کیفیت بهتر گوی سبقت را از چین در بازار موتورسیکلت ایران برباید و امپراتور بازار موتورسیکلت در ایران شود. کمپانی TVS هند که موتورهای آپاچی را تولید می‌کند با عرضه موتوری در طرح ویو با نام ROCKZ به بازار ایران توانسته است عنوان پرفروش‌ترین موتور را از آن خود کند. قیمت این موتورها حدود شش‌میلیون‌و200هزارتومان است. موتور avenjer با حجم موتور 200سی‌سی از سری تولیدی‌های شرکت باجاج هند هم که شبیه موتورهای هزار دهه‌های پیشین است، توانسته بازار خوبی را کسب کند.

 

عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

کارخانجات داخلی فقط مونتاژ می کنند
محمد رضا منصوری نیز که بیش از 2 دهه است در فروش موتورسیکلت فعالیت دارد درباره موتورهای ایرانی می گوید: واقعیت آن است که موتورهای هندی به‌صورت قطعات به کشور وارد شده و در کارخانجات داخلی مونتاژ می‌شوند؛ اتفاقی که برای موتورهای چینی هم می‌افتد. در حال حاضرنزدیک به  40 کارخانه در کشور به مونتاژ قطعات واردشده اشتغال دارند. عمده موتورهای تولیدی هم هوندا 125 و محصولات کمپانی TVS است. وقتی علت پرطرفدار‌ بودن موتورهای هندی را از منصوری می‌پرسم، به کیفیت اشاره می‌کند.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018
 
به نظر او هند توانسته با طرح‌های جوان‌پسند و کیفیت‌های بهتر نسبت به رقیبش، سهم بیشتری از بازار ایران را در اختیار بگیرد. واردات موتورسیکلت مونتاژشده نیز در سال‌های گذشته بین 500 هزار دلار تا شش میلیون دلار متغیر بوده است. نکته قابل‌توجه دیگر در محصولات وارداتی هم کشورهای مبدا است که از سمت کشورهای اروپایی مانند انگلستان و ایتالیا از سال 84 و 85 به سمت کشورهای تایوان، هنگ‌کنگ، هند و چین تغییر کرده است.

 

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

تصاویر عکس موتور سیکلت

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

تصاویر عکس موتور سیکلت

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

تصاویر عکس موتور سیکلت

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

تصاویر عکس موتور سیکلت

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

تصاویر عکس موتور سیکلت

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

تصاویر عکس موتور سیکلت

 عکس موتور، عکس موتور مدل 2018

 

عکس موتور

4.8/5 - (33 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/GOzg
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.