تبدیل و ترتیب ماه های میلادی با معادل فارسی آن همراه روزها

0 5,905

تبدیل و ترتیب ماه های میلادی با معادل فارسی آن همراه روزها

ماه های میلادی همانطور که اطلاع دارید در تقویم شمسی ما 4 فصل وجود دارد که هر یک از این فصل ها که بهار – تابستان – پاییز و زمستان نام دارند دارای ویژگی ها و مشخصات خاص خودشان هستند؛ به سه ماه تقیسم بندی می شوند. اما اگر قصد دارید بدانید که ماه هـای میلادی به چه اسامی نامگذاری شده اند و هر کدام از آنها در فرهنگ ما ایرانی ها با چه ماهی مطابقت دارد می توانید این پست را تا انتها دنبال کنید.

ماه های میلادی به شمسی,ماه های میلادی به ترتیب,ماه های میلادی به انگلیسی

ماه های میلادی به شمسی

معمولا کسانی که از زبان خارجه خوبی برخوردارند به خوبی ماه های میلادی را می شناسند. حتی تلفظ تصحیح آنها را می شناسند. و تطابق این گونه ماه ها را با ماه های شمسی مطلع اند. شاید یکی از مواردی که سبب می شود به خوبی در ذهن مان جا نیوفتد که از چه تاریخی تا چه تاریخی از ماه های شمسی، متعلق به ماه های میلادی است این باشد که دقیقا از اول ِ هر ماه شمسی آغاز نمی شود. یعنی اولین ماه میلادی که ژانویه است مصادف می شود با 11 دی ماه شمسی.

همینطور اگر پیش بروید باز هم به مشکل خواهید خورد. چرا که ماه دوم که فوریه است از 12 دی ماه تا 9 بهمن می باشد. به همین دلیل است که شاید حفظ کردن و مطابقت دادن مـاه های میلادی با ماه های شمسی کمی دشوار به نظر می رسد.

همینطور ماه های شمسی مطابق با ماه های میلادی نیز از دی ماه آغاز می شود که در این صورت خواهیم داشت: دی، بهمن، اسفند، فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان و آذر.

ماه های میلادی به شمسی,ماه های میلادی به ترتیب,ماه های میلادی به انگلیسی

ماه های میلادی به ترتیب

 

حال اگر هر یک از شما بخواهید در خصوص ترتیب ماه های میلادی بدانید باید به این صورت برای شما معرفی کنیم: اولین ماه همانطور که عرض کردیم ژانویه است و مابقی ماه ها به ترتیب: فوریه، مارس، آوریل، می، جان، جولای، آگوست، سپتامبر،اکتبر، و در آخر به نوامبر ختم می شود.

ماه های میلادی به شمسی,ماه های میلادی به ترتیب,ماه های میلادی به انگلیسی

Wenn etwa das Projekt eine hohe Resolution und Detailgenauigkeit erfordert, daraufhin ist auf Konsumentenbasis ein SLA-Drucker (Flüssigharz) eine gute Wahlmöglichkeit. Will man zugegeben in Metall drucken, sollte man sich Drucker anschauen, die mit dem gewählten Material auch in dieser Art getestet wurden.“ Das Bauvolumen ist der zweite „Dealbreaker“ im Zuge der Auswahl des richtigen 3D-Druckers. Mittelgroße Objekte engen die Entscheidung stark ein. „Am Ende“, in dieser Art Kühr „ ist es eine Frage von Budget vs. Quality.“

ماه های میلادی به انگلیسی

اگر نیاز داشته باشید که تاریخ خاصی را که مد نظرتان هست را از شمسی به میلادی و یا حتی بالعکس بدانید، سایت های زیادی این کار را انجام خواهند داد. حتی می توانید در قسمت نظرات همین پست تاریخ مدنظرتان را بنویسید تا همکاران ما در اولین فرصت تاریخ مورد نظرتان را به شما ارسال کنند.

ماه های میلادی

4.4/5 - (7 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/6ku3
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.