چگونه ریاضی خود را قوی کنیم و راه های یادگیری سریع ریاضی

0 274

چگونه ریاضی خود را قوی کنیم و راه های یادگیری سریع ریاضی

ریاضی را به آسانی یاد بگیرید برای حل مسائل دشوار ریاضی باید استراتژی هایی فراتر از چیزی که در مدرسه می آموزید یاد بگیرید‌.معادله را در ذهن خود مجسم کنید. ابتدا باید مثل زمانی که برای حل یک مشکل ابتدا آن را در ذهن تجسم میکنید، اعداد معادله را در ذهن خود مرور کرده و حتی به زبان بیاورید.

 

چگونه ریاضی خود را قوی کنیم

 

جمع و تفریق ها را از چپ به راست انجام دهید. در مدارس به شما یاد دادند که از سمت راست جمع و تفریق را انجام دهید ولی انجام اینکار به صورت ذهنی واقعا دشوار است.به عنوان مثال برای جمع کردن 52 با 43 بهتر است ابتدا 4 و 5را با هم جمع کنید و سپس مجموع 2  و 3  را کنار آن قرار دهید تا عدد 95 به دست بیاید.

 

این راه حل در عددهایی که بزرگ تر هستند کمی پیچیده تر است.به عنوان مثال برای جمع کردن 99  با 87؛ ابتدا می بینیم که 9+7=16 و 9+8=17 عدد بزرگ را انتخاب کرده دهگان عدد کوچک را به آن اضافه کرده و سپس یکان آن را کنارش قرار می دهیم و میشود:

186

 

 در جمع و تفریق ها می توانید صفرهای مشترک را بعد از انجام عملیات در جواب قرار دهید. مثلا برای تفریق 70 از 120  می توانید عدد7 را از 12کم کنید و سپس صفر را به آن اضافه کنید که بشود 50

 

 گرد کردن روش خوبی برای حل برخی جمع و تفریق‌های پیچیده است. به عنوان مثال هنگام جمع 596+380 می توانید 4 واحد به 596اضافه کنید که بشود 600 سپس با 380 جمع کنید می شود 980 حالا این چهار واحد را کم کنید تا جواب صحیح 976به دست آید.

 

ساده کردن اعداد پیچیده هنگام ضرب. به عنوان مثال در ضرب 12*36 می توانید ابتدا 10 را در 36ضرب کنید که بشود 360سپس 2 را در 36،ضرب کرده و عدد حاصل یعنی 72 را به 360اضافه کنید.

 

برای درصدگیری ساده می توانید از روش گرد کردن و ساده سازی استفاده کنید‌. مثلا 15درصد از عدد 40 را می توانید در نظر بگیرید. حالا ببینید10درصد آن می شود 4، پنج درصد باقیمانده هم از آن جا که 5 نصف ده است میشود نصف چهار یعنی 2. حالا 2 را با 4 جمع می کنیم و به سادگی عدد 6 به دست می آید.به عنوان حسن ختام این مطلب شما را با نرم افزار بسیار سودمند ترفندهای ریاضی آشنا می کنم.

 

Math Tricks

نرم افزاری مناسب برای کسانی است که علاقه مند به یادگیری ریاضیات هستند و می خواهند ریاضی را با استفاده از حقه ها و ترفندها، به سادگی یاد بگیرند تا زمان محاسبه آنها نیز کاهش یابد

 

ریاضی

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/JC93
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.