راهنمای انتخاب بهترین فرش ماشینی و جدیدترین مدل های فرش در سال 98

0 2,174

فرش در زندگی مردم ما یکی از مهمترین لوازم خانه محسوب می شود و به دلایلی بیشتر مردم  فرش ماشینی را بر فرش دستباف ترجیح می دهند که به چرایی آن هم خواهیم پرداخت.

در این پست با روزگار Rouzegar همراه باشید تا اطلاعات کامل و جامعی در مورد انتخاب فرش ماشینی داشته باشید.

خانم هایی که خیلی روی دکوراسیون داخلی منزل خود حساس هستند، تاکید دارند که حتما چند فرش در چیدمان خانه شان به چشم بخورد چون این کالای جذاب خانه شما را گرم و خواستنی می کند.

برای خرید فرش بهتر است حتما اطلاعات کافی داشته باشید چون در غیر این صورت ممکن است فرشی به شما فروخته شود که تنها مدت کوتاهی مهمان خانه های شما باشد و پس از مدتی دیگر کارایی سابق را نداشته باشد و مجبور به تعویض آن باشید.

فرش دستبافت یا فرش ماشینی؟

از سوالات متداول در هنگام خرید فرش این است که فرش دستباف بخریم یا فرش ماشینی؟

در نظر بگیرید تک‌ تک عناصر منزل شما از یک سبک دکوراسیون باشند؛ یک فرش مدرن در کنار مبلمان استیل اصلا زیبایی ندارد و همین‌طور یک فرش دستبافت ابریشمی با طرح‌های اسلیمی در کنار یک دست مبل فانتزی مدرن!

تک‌تک این المان ها زیبایی خاص خودشان را دارند که در یک ترکیب نامناسب جلوه‌شان را از دست می‌دهند پس برای انتخاب فرش علاوه بر توجه به سبک مبلمان خود به رنگ کفپوش و مبلمان‌تان نیز دقت کنید.

یکی دیگر از مسائلی که ما را به خرید فرش ماشینی ترغیب می کند بحث قیمت و بودجه است. قیمت فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف به مراتب کمتر است.

همچنین فرش های دستباف نگهداری سخت تری دارند و مشکلاتی چون بیدزدگی ممکن است برایشان بوجود بیاید. یا همینطور در مورد شسشتشوی فرش دستباف ممکن است با مشکلاتی چون پخش شدن رنگ ها مواجه شویم که در مورد فرش های ماشینی چنین مشکلاتی وجود ندارد.

فرش ماشینی

با توجه به تنوع زیاد انواع فرش ماشینی موجود در بازار این راهنما به شما کمک میکنید مانند یک کارشناس، فرش ماشینی مناسبی خرید کنید.

اندازه گیری دقیق را فراموش نکنید.

شاید اولین قدم برای خرید فرش،‌ این باشد که شما بدانید دقیقا چه فرش ماشینی و با چه سایزی می خواهید. اگر در این مورد خوب عمل نکنید و به سایز مورد نظرتان نرسید ممکن است زیبایی خانه تان را زیر سوال ببرید.

شما فکر کنید در یک سالن 40 متری یک فرش 4 متری پهن کنید،‌ به نظرتان زیبا جلوه می کند؟ اصلا به چشم می آید؟

یا برعکس،‌ پذیرایی 10 متری تان را با یک فرش 9 متری پر کنید .

این کار ممکن است خانه شما را کمی کوچک تر از چیزی که هست نشان بدهد.

پس قبل از این که به مراکز فرش بروید حتما به سایز مورد نظرتان برسید و بعد اقدام کنید.

به رنگ فرش ها دقت کنید

چند سالی هست که سلیقه مردم به رنگ های روشن گرویده است و به سبک اروپایی ها با فرش ها و مبل ها و پرده های سفید پوشیده می شوند.

با این که این رنگ بسیار زیباست و خانه را حسابی دل باز و جذاب نشان می دهد اما کثیفی هایی در پی دارد که ممکن است به عنوان خانم خانه کمی شما را اذیت کند.

برای این که این مشکل را نداشته باشید،‌ زمانی که مشغول خرید فرش روشن هستید،‌ طوری آن را انتخاب کنید که رنگ های خاکستری کم رنگ و گل های بزرگ و فانتزی روی آن را پوشانده باشد.

بهتر است به جای خرید فرش های تک رنگ حتما از فرش هایی استفاده کنید که طرح دار هستند.

فرش های تک رنگ کثیفی را خیلی زود نشان می دهند و همین مسئله ممکن است برای شما ایجاد دردسر کند و مجبور باشید مدام با شامپو فرش،‌ فرش های تان را تمیز کنید.

از فرش های شگی استفاده نکنید

مدرن بودن خانه بسیار خوب است و هوشمندانه؛ اما اگر بخواهید این مدرن بودن را با خرید فرش هایی که از نخ های ضخیم و بلند پوشانده شده اند نشان بدهید قطعاً انتخاب خوبی نخواهید داشت.

این مدل فرش ها شاید ظاهر جذابی داشته باشند اما اگر بخواهید در خانه از آن ها استفاده کنید قطعا پشیمان خواهید شد.

نخ های بلند این فرش ها خیلی سریع از بدنه فرش جدا می شوند و این طرف و آن طرف می ریزند و سریع شکل زیبای خودشان را از دست می دهند.

علاوه بر این ها نشستن یا خوابیدن روی این فرش ها با سختی زیادی همراه است و شما را با مشکل رو به رو می کنند.

تراکم فرش بیشتر،‌ زیبایی بیشتر

زمانی که می خواهید فرشی را بخرید بهتر است آن را لمس کنید؛ هر قدر تراکم سر نخ و حجم فرشی که مد نظرتان است بیشتر باشد زیبایی آن بیشتر خواهد بود.

اگر فرش کم تراکم بخرید بعد از مدتی ریشه های آن آنقدر کج می شود که به شما این حس را می دهد که انگار روی موکت نشسته اید و مجبور می شوید فرش را عوض کنید.

پیشنهاد ما به شما این است حداقل از فرش های 700 شانه به بالا خرید کنید.

بهتر است از آن ابتدا کمی بیشتر هزینه کنید تا فرش تان چند سالی برای شما فرش بماند و لازم نباشد هر دو سال یک بار آن را تعویض کنید.

ممکن است شما نتوانید به خوبی یک کارشناس تراکم فرش را محک بزنید،‌ برای این کار کافیست از فروشنده بخواهید درباره تراکم فرش مورد نظرتان برای شما صحبت کند و بگوید فرشی که قصد خرید آن را دارید در چه وضعیتی قرار دارد.

فرش ماشینی ایرانی بخرید

چندسالی است فرش های ابریشم گونه وارد بازار شده اند و انصافاً آن قدر نوع بافت و طرح های شان زیباست که هر خریداری را به صرافت می اندازد تا آن را خریداری کند.

اما اگر انتخاب شما برای قسمت پر رفت و آمد خانه تان این نوع فرش هاست بهتراست کمی تامل کنید تا در این خصوص به شما توضیحاتی بدهیم.

فرش های بلژیکی بسیار نازک هستند و برای این که به زمین بچسبند پشت آن ها از لاتکس پوشانده شده.

اما همین لاتکس باعث می شود شست و شوی چنین فرشی بسیار سخت شود و جالب است لاتکس مورد نظر بعد از شست و شو کاملا از بین می رود و فرش شما تغییر شکل می دهد و به قول معروف کیست می افتد.

اگر دوست دارید حتماً از فرش بلژیکی در خانه تان داشته باشید بهتر است آن را برای قسمتی از خانه تان در نظر بگیرید که رفت و آمد در آن زیاد نیست و شما را با مشکل رو به رو نمی کند.

پرزهای فرش بهترین راهنما برای انتخاب فرش

زمانی که قصد خرید فرش دارید ،‌ راهنمایی آن جاست که می تواند شما را به خوبی راهنمایی کند تا انتخاب درستی داشته باشید، راهنمایی که از آن صحبت می کنیم پرزهای فرش هستند.

هر چقدر پرزهای فرش نرم و لطیف باشند،‌ به شما این نکته را یادآور می شوند که دوام فرش ها کمتر است و گرد و غباری که از درزهای خانه وارد می شوند را خیلی سریع تر به خودشان جذب می کنند.

اما فرش هایی که پرز های آن ضخیم و زبر هستند با دوام ترند و دیرتر از سکه می افتند.

فرش آکریلیک یا فرش پلی استر ؟

در بازار معمولا دو جنس پلی استر و آکریلیک وجود دارد.

فرش ماشینی پلی استر ظاهر زیباتری نسبت به فرش آکریلیک دارد و معمولاً پرز هم ندارد، اما توجه داشته باشید که این زیبایی معمولا کمتر از سه سال عمر دارد.

در تبلیغات برای فرش های پلی استر گفته می شود که این فرش ها به خاطر آنکه پرز ندارند، ضد حساسیت هستند.

اما امروزه با گسترش و توسعه فناوری، با استفاده از تکنولوژی هیت ست، پرز فرش های آکریلیک به شدت کم شده و نزدیک به صفر شده است.

شما می توانید با خیال راحت فرش های آکریلیک هیت ست شده را با اطمینان از عدم پرزدهی و کارایی و عمر بالا خریداری کنید.

جدیدترین مدل های فرش ماشینی در سال 98

مدل های فرش ماشینی جدید

نقشه سناتور یکی از نقشه های فرش ماشینی است که با تراکم شانه 1200 و تراکم بافت 3600 یکی از طرح های جدید فرش ماشینی است.

جنس این فرش 100% آکربلیک هیت ست شده بوده و با 8 رنگ اصلی و با استفاده از الیاف بایر آلمان بافته شده است.

این نقشه در رنگ های زمینه سرمه ای و آبی بافته شده است.

مدل های فرش ماشینی سال 98

نقشه باغ ملک یکی دیگر از نقشه های فرش ماشینی است که با تراکم شانه 1200 و تراکم بافت 3600 یکی از طرح های جدید فرش ماشینی است.

جنس این فرش 100% آکربلیک هیت ست شده بوده و با 8 رنگ اصلی و با استفاده از الیاف بایر آلمان بافته شده است.

این نقشه در رنگ های زمینه بادامی، بنفش، ترمه ای، روناسی، کرم، سرمه ای و آبی بافته شده است.

طرح های فرش ماشینی جدید

نقشه باغ بهشت از جمله نقشه های قدیمی اما همیشه پرفروش و همیشه مد بازار فرش است.

این فرش با تراکم شانه 700 و تراکم بافت 2550 یکی از طرح های پرفروش فرش ماشینی است.

جنس این فرش 100% آکربلیک هیت ست شده بوده و با 10 رنگ اصلی و با استفاده از الیاف بایر آلمان بافته شده است.

این نقشه در رنگ های زمینه کرم، سرمه ای، گلبهی، آبی و روناسی در بازار یافت می شود.

نقشه های فرش ماشینی جدید

بهترین طرح های فرش ماشینی

نقشه مروارید یکی دیگر از نقشه های فرش ماشینی است که با تراکم شانه 1200 و تراکم بافت 3600 یکی از طرح های جدید فرش ماشینی است.

این نقشه به سبک نقشه های افشان است. جنس این فرش 100% آکربلیک هیت ست شده بوده و با 8 رنگ اصلی و با استفاده از الیاف بایر آلمان بافته شده است.

این نقشه در رنگ های زمینه ترمه ای، کرم، سرمه ای و روناسی بافته شده است.

 

مدل های فرش ماشینی جدید 98

نقشه هالیدی نیز یکی دیگر از نقشه های پرفروش سال 98 می باشد.

تراکم شانه آن 1200 و تراکم بافت 3600 است. جنس این فرش 100% آکربلیک هیت ست شده بوده و با 8 رنگ اصلی و با استفاده از الیاف بایر آلمان بافته شده است.

این نقشه در رنگ های زمینه کرم، سرمه ای و آبی بافته شده است که 2 رنگ دیگر را هم در ادامه می توانید ببینید:

 

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/JPPm
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.