کاهش قیمت جهانی نفت شدت گرفت

0 125
بهای معاملات آتی نفت برنت 24 سنت یا 0.4 درصد کاهش پیدا کرد و به 58 دلار در هر بشکه رسید.بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 24 سنت یا 0.5 درصد کاهش یافت و به 52 دلار و 39 سنت در هر بشکه رسید.مذاکره کنندگان آمریکایی و چینی روزهای پنج‌شنبه و جمعه جدیدترین دور مذاکراتشان را برای پایان دادن به مناقشه تجاری که رشد اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده است، دیدار خواهند کرد. اما تنش‌ها میان دو کشور پس از این که آمریکا محدودیتهای روادید برای برخی از مقامات چینی قائل شد، شدت گرفت.به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC، با وجود این که بازار جهانی نفت دچار کمبود عرضه شده و این مسئله باید از قیمتها در بالای مرز 60 دلار پشتیبانی کند اما مناقشات تجاری، بازار را در وضعیت ریسک گریزی نگه داشته است.این نگرانی‌ها کاهش یک سومی تولید نفت اکوادور به دلیل ناآرامیهای داخلی را تحت الشعاع خود قرار داد. شرکت دولتی پتروآمازوناس برآورد کرده که به دلیل ناآرامی‌ها در تاسیساتش، ممکن است تولیدش 188 هزار بشکه در روز یا بیش از یک سوم کاهش پیدا کند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: ناآرامی داخلی در برخی از کشورهای عضو اوپک، حمایت موقتی برای قیمتهای نفت فراهم می‌کند در حالی که ریسک مناقشات تجاری آمریکا و چین بسیار بزرگتر است.عامل دیگری که باعث کاهش قیمتهای نفت شد، آماری بود که رشد بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا را نشان داد. گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به چهارم اکتبر، 4.1 میلیون بشکه افزایش پیدا کرده و به 422 میلیون بشکه رسیده است. تحلیلگران افزایش این ذخایر به میزان 1.4 میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه‌شنبه پیش بینی کرد تولید نفت خام آمریکا در سال 2019 به میزان 1.27 میلیون بشکه در روز رشد کرده و به رکورد 12.26 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که اندکی بالاتر از پیش بینی قبلی رشد 1.25 میلیون بشکه در روز است. همچنین پیش بینی کرد تولید نفت در سال 2020 به میزان 910 هزار بشکه در روز رشد کرده و به 13.17 میلیون بشکه در روز رسید که پایین‌تر از برآورد قبلی 990 هزار بشکه در روز است.اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش دورنمای انرژی کوتاه مدت اکتبر قیمت مورد پیش بینی برای نفت را در مقایسه با گزارش ماه پیش خود پنج دلار دیگر کاهش داد. دلیل تجدیدنظر این آژانس در پیش‌بینی قیمت نفت که اکنون انتظار دارد تا سه ماهه دوم سال 2020 به 57 دلار در هر بشکه کاهش پیدا کند، رشد ذخایر جهانی نفت در نیمه اول سال 2020 است. قیمت نفت برنت برای تحویل فوری در سپتامبر 63 دلار در هر بشکه بود.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/TqSw
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.