ماجرای دفاع جمشید مشایخی از فاطمه معتمدآریا

198

ماجرای دفاع جمشید مشایخی از فاطمه معتمدآریا

جمشید مشایخی گفت: خانم معتمدآریا هنرپیشه‌ای جهانی است و همان‌طور که می‌دانید در سطح دنیا با احترام زیادی با او برخورد می‌شود.حمایت جمشید مشایخی از فاطمه معتمدآریا در پی حضور فاطمه معتمدآریا و کارگردان فیلم «یحیی سکوت نکرد» در شهر کاشان عده‌ای از نیروهای خودسر سعی کردند مانع از برگزاری برنامه با حضور این هنرمندان شوند.

 

جمشید مشایخی رئیس هیئت مدیره‌ی این انجمن صنفی در گفت‌وگویی، این اتفاق را رفتاری قبیح دانست و آن را به شدت محکوم کرد. مشایخی سخنانش را با این بیت از حضرت حافظ شروع کرد:

 

«حافظ این حال عجب با که توان گفت که ما              بلبلانیم که در موسم گل خاموشیم»

 

jamshid mashayekhi1 -rouzegar-com

 

بازیگر نقش کمال‌ الملک ادامه داد: «هنرمندان دارای رسالتی هستند. آن‌ها کلید درهای بسته هستند و امثال این برخوردها با این افراد دور از انتظار و نادرست است.»این هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون معتمدآریا را هنرپیشه‌ای جهانی خواند و ادامه داد: « خانم معتمدآریا هنرپیشه‌ای جهانی است و همان‌طور که می‌دانید در سطح دنیا با احترام زیادی با او برخورد می‌شود. ما انتظار رفتارهای به این شکل را نداریم و می‌خواهیم در داخل کشور نیز با این هنرمندان با احترام برخورد شود.»

 

جمشید مشایخی رئیس هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی بازیگران و سینمای ایران مجددا این اتفاق را به شدت محکوم کرد و حساب عموم مردم کاشان را از عده‌ای که این رفتار از آن‌ها سرزده است، جدا دانست.مشایخی در آخر سخنانش را با جمله‌ی همیشگی‌اش به پایان برد و گفت: «ما خاک پای مردمیم.»

 

همچنین در طی این گفت‌وگو امیر بارانلویی، پیشکسوت انجمن صنفی بازیگران سینما و تلویزیون ایران به اتفاق اعضای هیئت مدیره‌ی این انجمن و بازرسان آن درباره‌ی این اتفاق اظهار داشتند:«هر فیلمی که ساخته می‌شود، قبل از ساخته شدن مراحلی را برای اخذ مجوز طی می‌کند.

 

بعد از صادر شدن پروانه‌ی فیلم و ساخته شدن آن، فیلم بازبینی شده و سپس اجازه‌ی نمایش آن در قالب صدور پروانه‌ی ‌نمایش صورت می‌گیرد. فیلم «یحیی سکوت نکرد» نیز از این قاعده مستثنی نیست و تمام این مراحل را طی کرده است. اگر یحیی نامی سکوت کرده و ما نمی‌دانیم علت این سکوت چه بوده است، حق نداریم قبل از نمایش فیلم کارگردان و بازیگران آن را سنگباران کنیم و به سمت آن‌ها گوجه فرنگی پرتاب کنیم.»

 

jamshid mashayekhi 2-rouzegar-com

 

اعضای این انجمن صنفی در آخر هنرمندان و ورزشکاران را ویترین هر مملکتی دانستند و گفتند: «باید با این دو قشر با احترام برخورد شود و از برخورد‌های این چنینی جلوگیری به عمل بیاید.»فاطمه معتمدآریا به همراه کاوه ابراهیم‌پور کارگردان فیلم سینمایی «یحیی سکوت نکرد» به همراه عده‌ای از مسئولان سینمای گروه هنر تجربه روز یکشنبه 4 بهمن ماه برای حضور در جلسه‌ی پرسش و پاسخی که برای این فیلم برگزار شده بود به شهر کاشان سفر کردند که متاسفانه با برخوردی نامناسب از جانب عده‌ای از مردم رو‌به‌رو شدند.

 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/be2g
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.