عکس های شخصی سید جواد زیتونی + بیوگرافی سید جواد زیتونی

2,440

عکس های شخصی سید جواد زیتونی + بیوگرافی سید جواد زیتونی

سید جواد زیتونی بازیگر بیوگرافی سید جواد زیتونی عکس سید جواد زیتونی عکس های سید جواد زیتونی و همسرش تاریخ و محل تولد 1335 آبادان تخصص بازیگر است


 

 بیوگرافی جواد زيتونی, جواد زيتونی, عکس های اینستاگرام جواد زيتونی

 

بیوگرافی سید جواد زیتونی


تحصیلات دانشجوی کارگردانی سینما در دانشگاه علمی کاربردی پودمانی فرهنگ و هنر، واحد 4
اجراها بازی در نمایش”زیتون، خورشید، دریا“ به کارگردانی”رضا فیاضی“؛ تهران، کانون پرورش فکری کودکان، تالار پارک لاله؛ 1360
بازی در نمایش”هملت“ به کارگردانی”مجید جعفری“؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ 1363
بازی در نمایش”مریم و مردآویج“ به کارگردانی”بهزاد فراهانی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی، تالار مجموعه فرهنگی آزادی؛ 1367
بازی در نمایش”در پوست شیر“به کارگردانی”حسین احمدی‌نسب“؛ تهران، خانه نمایش اداره تئاتر؛ 1368
بازی در نمایش”مدال درجه یک شجاعت“به کارگردانی”حمید مظفری“؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ 1369
بازی در نمایش”عروس“به کارگردانی”حسین احمدی‌نسب“؛ تهران، تئاتر پارس و تئاترشهر، تالار قشقایی؛ 1369
مدیر صحنه در نمایش”ارتفاع“ به کارگردانی”حسن حامد“؛ تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو؛ 1370
بازی در نمایش”هملت“به کارگردانی”قطب‌الدین صادقی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ 1370
بازی در نمایش عروسکی”مرد فرزانه، ببر دیوانه“به کارگردانی”قطب‌الدین صادقی“؛ تهران، آمفی تئاتر سازمان میراث فرهنگی و اجرا در فرانسه؛ 1374
بازی در نمایش”بینوایان“به کارگردانی”بهروز غریب‌پور“؛ تهران، فرهنگسرای بهمن؛ 1375
بازی در نمایش عروسکی”هفت خوان رستم“به کارگردانی”بهروز غریب‌پور“؛ تهران، سالن 120 هزار نفری مجموعه آزادی؛ 1376
بازی در نمایش”کوریل پشمالو“به کارگردانی”اکبر زنجانپور“؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ 1377
بازی در نمایش”نادرشاه آکتور تئاتر“به کارگردانی”جمشید جهانزاده“؛ تهران، تالار سنگلج؛ 1377
بازی در نمایش”جستاری بر افسانه صلح آرش“به کارگردانی”مهتاج نجومی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو؛ 1379
بازی در نمایش”هملت“به کارگردانی”مجید جعفری“؛ تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو؛ 1380
بازی در نمایشنامه‌خوانی”عنکبوت“به کارگردانی”رضا جابرانصاری“؛ تهران، خانه نمایش اداره برنامه‌های نمایش؛ 1384
بازی در نمایش”زن مستقل و مرد و غرورش“به کارگردانی”حسین احمدی‌نسب“؛ تهران، خانه نمایش اداره برنامه‌های نمایش؛ 1384
بازی در نمایش”دادگاه جنجال پر انگیز یک هیولا“به کارگردانی”آرش آبسالان“؛ تهران، تئاترشهر، تالار

 

سید جواد زیتونی بازیگر سریال‌های تلویزیونی با اشاره به فعالیت های اخیر خود گفت: مجموعه " شاید برای شما هم اتفاق بیافتد" جدید‌ترین اثری است که برای پخش از شبکه تهران دارم. وی با اشاره به حضور در مجموعه‌های بسیاری که شاید هنوز در نوبت پخش هستند افزود: بعد از سریال " کلاه پهلوی" شاید در بیش از 10 مجموعه ایفای نقش کرده‌ام که در نوبت پخش هستند و در حال حاضر دعوت به بازی در سریال " قورباغه و قناری" مهدی فخیم زاده شده‌ام.

 

زیتونی تصریح کرد: در" قورباغه و قناری" در نقش شرخرو دوست مهدی فخیم زاده بازی خواهم کرد و این در صورتی بوده که باید به توافق برسیم. این بازیگر کشورمان ادامه داد: تا جایی که می‌دانم کاراکتر من از جذابیت‌های خاصی برخوردار است و با توجه به فضای پلیسی" قورباغه و قناری" جزو یکی از نقش های اصلی خواهد بود.
 


وی درباره فیلم جدید خود که به جشنواره فجر می رسد گفت: در " لبخند ستاره‌ها" به کارگردانی " علیرضا ساغرچیان" در نقش یک دوره گرد مهاجر بازی می‌کنم که مربوط به کودکان می‌شود. : سی سال پیش در زمان مدیریت آقای غریب پور، در همین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمایشی را بازی کردم به نام " زیتون و دریا " که رضا فیاضی آن را کارگردانی می‌کرد و اکنون پس از این مدت طولانی دوباره در مرکز تولید تئاتر هستم و خوشبختانه جدی و خوب با خانم کاظمی کار برای کودکان را شروع کرده‌ام.


 بیوگرافی جواد زيتونی, جواد زيتونی, عکس های اینستاگرام جواد زيتونی

 

سید جواد زیتونی ادامه داد: گرچه این فاصله زمانی در کارهایم برای کودکان وجود دارد اما همیشه ذهنم برای کودکان است. کارکردن برای این گروه سنی را دوست دارم ولی تا این زمان پیش نیامده بود که بازی کنم. وی کار برای کودکان را مشکل و حساس عنوان کرده و گفت: کار برای این گروه سنی اصلا راحت نیست و هنرمند باید با وسواس به طرف‌اش بیاید نه اینکه صرفا چون خوشش می‌آید برای کودک نوجوان کار کند، به آن بپردازد.

 

زیتونی درباره گروه سنی کودک و نوجوان گفت: کودکان خمیرمایه‌هایی هستند که به هر فرم و شکلی درمی‌آیند و باید با دقت و کاملا درست به سمتشان رفت. تئاتر باید در آنها ایجاد خلاقیت کند نه اینکه آنها را سرگرم بازی کند. این هنر باید به بچه‌ها فکر کردن را بیاموزد تا پایه‌های محکمی برای رویارویی با آینده داشته باشند. به اعتقاد من نقش تئاتر کودک این است. مانند آموزش که الفبا خواندن و نوشتن را به کودک یاد می‌دهد، تئاتر باید الفبای خلاقیت و تفکر را به او یاد بدهد. وی تصریح کرد: ما باید کودکان را جدی بگیریم و آنها را بفهمیم. کودکان شخصیت‌های بزرگی دارند. باید بچه‌ها و بزرگترها به هم اعتماد داشته باشند و از هم یاد بگیرند.

 

 

این بازیگر درباره نقش " کیسه چای پیر " در نمایش کلوچه دارچینی نیز گفت: در زندگی خودم با افراد مسنی که دوست داشتنی اما عبوس هستند بسیار روبرو شده‌ام. آدم‌هایی که در لابه‌لای این عبوس بودن شیرینی‌هایی هم دارند. ترسناک هم نیستند اما افراد با فاصله با آنها برخورد می‌کنند. همیشه هم دیده‌ام که اگر با این چنین افرادی صحبت کنیم، می‌توانیم به درون پوسته خشنشان نفوذ کنیم. کیسه چای پیر از این دسته افراد است که در درون وجودش برای ارتباط برقرار کردن و دوست شدن با دیگران عطش دارد. از تنهایی رنج می‌برد و وقتی دیگران به سمتش می‌آیند او استقبال می‌کند و خودش را از این وضعیت خلاص می‌کند.

 

سید جواد زیتونی با تاکید بر این که نقش کیسه چای پیر را خیلی دوست دارد؛ افزود: تماشاگر نیز این نقش را دوست دارد. می‌فهمد که اندیشه و معلومات خوبی دارد و در تنهایی‌اش توانسته به مطالعاتش اضافه کند. شاید همین مطالعات باشد که او را از دیگران دور کرده یا دیگران فکر می‌کند او خودش را می‌گیرد.  زیتونی حضورش در گروه تئاتر مستقل را تجربه‌ای خوب عنوان کرده و گفت: " کلوچه دارچینی " سومین یا چهارمین کاری است که افتخار همکاری با این گروه را دارم. بچه‌های گروه را دوست دارم، مخصوصا خانم کاظمی که با خلاقیت خودش دنبال کار می روند. کاظمی در کار خیلی هم سختگیر است. همه این را می‌دانند که سختگیری‌اش برای اهمیتی است که به کار می‌دهد. من این سختگیری را دوست دارم و حتی اگر تشری به من بزند اطاعت می‌کنم.


 

سید جواد زیتونی بازیگر تئاتر و تلویزیون پرکار است اما اهل جار و جنجال نیست، چندی پیش به عنوان بازیگر مجموعه «آوای باران» میهمان خانه‌های مردم بود و حالا هم با نمایش «کلوچه دارچینی» روی صحنه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است اما همسر او درباره وضعیت جسمانی زیتونی ابراز نگرانی جدی کرده است. مرضیه سلامی‌پور وقتی که مطمئن شد زیتونی به گفت‌وگو با هیچ رسانه‌ای راضی نمی‌شود، سکوت خود را شکست و درباره وضعیت جسمانی این بازیگر، هشداری جدی داد.

 

 

از وضعیت همسرش که دچار بیماری دیابت است، ابراز نگرانی کرد و خواستار حل شدن مشکل بیمه این هنرمند شد. سلامی‌پور با اشاره به وضعیت بلاتکلیف بیمه زیتونی که جزو اعضای انجمن نمایش است، یادآور شد: بعد از گذشت این همه سال هنوز تکلیف بیمه اعضای انجمن نمایش معلوم نیست در حالی که اگر این مسئله حل شود، بخش زیادی از مشکلات آقای زیتونی حل خواهد شد چون حقوق بازنشستگی به ایشان تعلق می‌گیرد و هزینه درمانش هم تأمین می‌شود.

 

 

او درباره بیماری زیتونی توضیح داد: ایشان دچار بیماری دیابت است و از آنجا که یک چشم ایشان دچار نقص است، بسیار نگرانم که این بیماری بر چشم دیگرش نیز تأثیر بگذارد چون بیماری دیابت بیماری خاموش و بسیار خطرناکی است. از سوی دیگر مشکلات دیگری هم دارد و ممکن است پایش آسیب جدی ببیند به همین دلیل شرایط بسیار خطرناکی دارد و من واقعا برای حال ایشان نگرانم. همسر زیتونی اضافه کرد: ایشان جزو آن دسته از اعضای انجمن نمایش است که بیمه‌شان دچار مشکل شده و به همین دلیل هزینه درمانش بسیار بالاست البته چندی پیش و با پیگری‌هایی که انجام شد، مشکل سابقه کارش حل شد و همین موضوع کلی برای ما کمک حال بود اما مشکل بیمه‌اش همچنان وجود دارد.

 

 

سید جواد زیتونی تأکید کرد: می‌خواهم تا وقتی همسرم سرپا است، مشکلاتش حل شود، باید پیش‌گیری کنیم تا او هم مانند برخی دیگر از همکارانش دچار وضعیت بحرانی نشود. وقتی دچار نقص عضو شد، دیگر چه اهمیتی دارد که بیمه و بازنشستگی‌اش حل شود؟! برای من و خانواده ما مهم این است که ایشان به مرحله بحرانی نرسد اما اگر این روند همچنان ادامه یابد، دچار بحران خواهد شد.

 

 بیوگرافی جواد زيتونی, جواد زيتونی, عکس های اینستاگرام جواد زيتونی

 

سیدجواد زیتونی متولد 1335 آبادان است. او فعالیت هنری خود را از سال 48 در تئاتر خرمشهرآغاز کرد اما فعالیت حرفه‌ای‌تر او از سال 61 آغاز شده است. سال 59 به عنوان امدادگر داوطلب در بیمارستان مصدق خرمشهر مشغول به کار شد. در کارنامه هنری او بازی در نمایش‌های «زیتون، خورشید، دریا» به کارگردانی رضا فیاضی،«هملت» به کارگردانی مجید جعفری،«مریم و مردآویج» به کارگردانی بهزاد فراهانی ، «در پوست شیر» به کارگردانی حسین احمدی‌نسب، «مدال درجه یک شجاعت» به کارگردانی حمید مظفری،«عروس» به کارگردانی حسین احمدی‌نسب، «هملت» به کارگردانی قطب‌الدین صادقی، «مرد فرزانه، ببر دیوانه» به کارگردانی”قطب‌الدین صادقی، «بینوایان» به کارگردانی بهروز غریب‌پور، «هفت خوان رستم» به کارگردانی بهروز غریب‌پور ، «گوریل پشمالو» به کارگردانی اکبر زنجانپور،« نادرشاه آکتور تئاتر» به کارگردانی جمشید جهانزاده، «جستاری بر افسانه صلح آرش» به کارگردانی مهتاج نجومی، «هملت» به کارگردانی مجید جعفری، «دادگاه جنجال پر انگیز یک هیولا» به کارگردانی آرش آبسالان به چشم می‌خورد.

 

سید جواد زیتونی با بازی در فیلم «مجسمه» به کارگردانی ابراهیم وحیدزاده وارد سینما شد و پس از آن در مجموعه‌های تلویزیونی متعددی همچون«کلاه پهلوی»، «تکیه بر باد»، «مختارنامه»، «روشن‌تر از خاموشی»، «ساختمان 85» و… با کارگردان‌هایی همچون ضیاءالدین دری، داوود میرباقری، حسن فتحی، محمود معظمی، مهدی فخیم‌زاده و… به ایفای نقش پرداخته است.

 

جواد زیتونی

4.5/5 - (17 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/RP0s
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.