6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود

0 179

6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود

 

6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود یا دلیل جدا شدن زوجین از همدیگر چیست؟

زوج ها معمولا تا مشکلی پیش نیاید رابطه اشان پایدار است. اما بعضی وقت ها رابطه از آن حالت پایداری خود در می آید و دچار بحران میشود. بهتر است عوامل پایان گرفتن رابطه را بشناسیم تا برخورد معقول تری با مساله داشته باشیم.

اگر شما هم در رابطه هستید، می توانید با مطالعه این مطلب، با برخی از این دلایل آشنا شوید تا بتوانید حداقل با پیشگیری از بروز بعضی از آنها، به رابطه خود استحکام بیشتری ببخشید.

عواملی که شما نمی توانید تغییر دهید

1- عدم تفاهم در اعتقادات

 

6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود

اگر با کسی در رابطه هستید که از لحاظ اعتقادی تفاهمی با وی ندارید، تا زمانی که به مشکل بر نخورید، این مساله به چشم نمی آید. اما ممکن است فردی که اعتقاداتی خاص دارد و یا به طور کلی به چیزی اعتقاد ندارد، به هنگام تصمیم گیری در مورد ازدواج و یا بچه دار شدن، با کسی که معتقد به موارد و سننی خاص است، دچار مشکل شود. علاوه بر این، عکس این مورد هم ممکن است پیش آید.

2- یکی از طرفین رابطه خواهان ازدواج است و طرف دیگر نه!

 

6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود
چنانچه یکی از طرفین رابطه با اصرار و ابرام فراوان، از طرف دوم درخواست ازدواج کند و وی مایل به این کار نباشد، ادامه این رابطه معنی نمی دهد. هر چقدر هم که یکدیگر را دوست داشته باشند، تلاش برای متقاعد کردن کسی که علاقه ای به یک ازدواج اجباری ندارد، اصلاً برای یک رابطه مفید نیست.

3- ملاقات فردی ثالث توسط یکی از طرفین
در صورتی که با کسی در رابطه هستید و وی همزمان فرد دیگری را نیز ملاقات می کند، بهتر است رابطه تان را پایان دهید. سعی نکنید چانه بزنید؛ تعداد افراد یک رابطه نمی توانند 3 نفر باشند!

مواردی که شما می توانید بر آنها تاثیر بگذارید

1- وجود یک راز

 

6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود
اگر درگیر موردی خاص مانند اعتیاد و یا مشکلات قانونی هستید، بهتر است طرف رابطه خود را در جریان بگذارید. وگرنه ممکن است در آینده کار سخت تر شود و نهایتاً به پایان رابطه تان بیانجامد.

2- حسادت دیگران

 

6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود

در صورتی که فرد یا افرادی از میان دوستان، خانواده و یا همکاران طرف رابطه تان، شما را تهدید می کنند و یا دروغ هایی را در مورد وی به شما می گویند، صحت یا نادرستی این موارد بالاخره آشکار می شوند. این دست شما است که به او اعتماد کرده و یا رهایش کنید. همچنین اگر در رفتار طرف رابطه خود، نشانه هایی از حسادت احساس کردید، آن را نادیده نگیرید.

3- مسائل اقتصادی

 

6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود
پنهان سازی مشکلات مالی، می تواند منجر به سقوط روابط شما شود. بهتر است در خصوص وضعیت مالی خود، با طرف رابطه تان صادق باشید. هرگز در مورد پول دروغ نگویید.

این موارد، از مهمترین مشکلاتی هستند که می تواند برای یک رابطه خطرساز باشند. اگر شما می خواهید رابطه ای طولانی تر و بهتر را تجربه کنید و از آن لذت بیشتری ببرید، شاید مرور دوباره آنها برای شما بد نباشد.

 

6 عاملی که باعث پایان گرفتن یک رابطه میشود

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/xhQx
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.