نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

0 404

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

این نشانه ها را اگر دارید ازدواج نکنید

 

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

اگر تا به حال دنبال این بودید که ازدواج کنید  یا حس میکنید تصمیم جدی برای ازدواج نگرفته اید، یا به اصرار دیگران قصد ازدواج دارید یا از شما راجب ازدواج سوال می کنند و … حتما قبل اینکه ازدواج کنید حتما خوب فکر کنید تا زندگی طرف مقابلتان را خراب نکنید. اگر این نشانه ها را دارید ازدواج نکنید

‎درست حسابی خودتان را نمی شناسید
‎اینکه آدمها به مرور زمان چقدر عوض می شوند جای بحث دارد. اما این حقیقت وجود دارد که شما در اوایل دهه20 به اندازه کافی خودتان را نمی شناسید تا بتوانید وارد رابطه ای شوید که تا آخر عمر دوام داشته باشد. پس اگر فردی می گوید که باید بزرگ تر شود و از نظر احساسی به بلوغ برسد، این یک نشانه خوب است که شما خودتان را می شناسید و می خواهید این خوداگاهی بالاتر رود. فقط زمانی که واقعا بدانید چه کسی هستید و از زندگی چه می خواهید قادر خواهید بود شخص مناسب را پیدا کرده و ازدواج کنید. در این صورت هست که با هم یک زندگی شگفت انگیز را تجربه می کنید.

 

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

‎ثبات مالی ندارید
‎در این دوره همه چیز تحت محور پول می چرخد، هرقدر هم که یک نفر را خیلی دوست دارید، در نهایت پول نقش اساسی دریک رابطه ایفا می کند. بله شاید شما خیلی بی پروا باشید و این حس را داشته باشید که حاضرید برای اینکه فرد مورد علاقه زندگی تان را خوشحال ببینید حتی به آن سر دنیا هم بروید، اما وقتی از نظر مالی توانایی نداشته باشید مجبورید از تصمیم خود صرف نظر کنید. اگر می بینید که وضعیت مالی تان در حدی نیست که بتوانید مایحتاج اولیه زندگی خود را تامین کنید، پس از نظر مالی هنوز آمادگی این را ندارید که یک خانواده را حمایت کنید.

‎شما فکر می کنید یک جهان کامل خارج از دنیای ما وجود دارد که قرار است کشفش کنید!
‎وقتی که در دهه 20 هستید، از نظر جنسی در اوج هستید، و کنجکاوی تان نیز بسیار بالاست. به احتمال زیاد دوست دارید هرچقدر که می توانید جهان را کشف و همه چیز را تجربه کنید. پس برای رابطه های جدی وقت ندارید و مسلما نمی خواهید از آرزوهایتان نیز دست بکشید. پس اگر فکر می کنید که هیچ چیز قوی تر و ناب تر از آزادی تان نیست، فرصت های ازدواج تان به زودی کمرنگ می شود تا به صفر برسد.

 

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

‎زیاد به ازدواج فکر نمی کنید
‎اگر در مورد ازدواج کردن تردید دارید و نمی توانید خود را فرد متاهل فرض کنید، پس نباید فعلا کسی را وارد زندگی تان کنید، تا زمانی که به این نتیجه رسیدید تنهایی جذابیتی برایتان ندارد. اگر فکر وارد رابطه شدن با یک نفر و ادامه دادن برایتان ترسناک است، این یک نشانه قوی است که قبل از ارتباط برقرار کردن هنوز چیزهای زیادی است که باید کشف کنید. در فرصت های مناسب بنشینید فکر کنید؛ ایا زندگی تان قرار است بعد از ازدواج کردن بهتر شود، یا قرار است بیشتر از قبل یک تنهای بالفطره شوید؟

‎مشکل اعتماد کردن دارید
‎افراد زیادی بعد از یک تجربه بد در گذشته به نقطه ای می رسند که اعتماد کردن برایشان سخت و حتی غیرممکن می شود. مثلا وقتی کسی جذب شما می شود شما محتاطانه عمل کرده و یا وقتی می خواهید در مورد خود صحبت کنید عقب نشینی می کنید. قرار نیست به زودی چیزی عوض شود، مگراینکه خودتان دست به کار شوید. اکثر افرادی که رابطه قوی و عاشقانه با کسی داشتند بعد از بهم خوردن رابطه مشکل اعتماد کردن پیدا می کنند. در اثر این تجربه افراد نسبت به رابطه جدید بی میل می شوند، و فکر می کنند که نمی توانند از نظر احساسی به کسی اعتماد کنند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید پس در موقعیت بدی قرار گرفته اید و برایتان زود است که وارد رابطه جدید شوید.

 

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

‎شما به زندگی خصوصی و زمان تنهایی نیاز دارید
‎هر آدمی نیازمند تنهایی است، اما اگر همیشه احساس می کنید که تنهایی بهتر از بودن با یک شخص دیگر است، پس کمی سخت است که وارد رابطه ای جدید مثل ازدواج بشوید. اگر دوست ندارید وقتی در خانه کار یا استراحت می کنید یا در مهمانی ها کسی مزاحمتان بشود، پس واضح است که باید به عنوان یک فرد بزرگ تر شده تا در رابطه ازدواج موفق و شاد باشید. با این حال افرادی هم هستند از تنهایی خود بیشتر از بودن با یک فرد دیگر لذت می برند، پس این افراد مجبورند با چیزهایی زندگی کنند که فکر می کنند مهم تر از فردی است که وارد زندگی شان می شود.

‎به نظر شما وارد رابطه شدن با دیگری کار سختی است
‎رابطه داشتن با فرد دیگر ملزم به سعی و تلاش است، چرا که همیشه باید سعی کنید ظاهر و رفتار خوبی داشته باشید تا فرد مورد نظر خود را تحت تاثیر قرار دهید و در نظر او بهترین باشید. از نظر همه افراد این کارها ساده نیست، این افراد شاید خجالتی باشند، یا فکر کنند آدم خاصی نیستند، یا به دلیل اینکه خودشان را بی تجربه می دانند از وارد رابطه شدن می ترسند. اگر جزو این دسته از افراد هستید پس مشکل اعتماد به نفس داشته و باید به مرور زمان یا به کمک روان شناس مشکلت آن را حل کنید. بعد از حل این مشکل می توانید از یک رابطه سالم لذت برده و فردی را برای اینکه باقی زندگی تان را کنارش بگذرانید انتخاب کنید.

 

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

 

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

 

نکاتی که نشان میدهد برای ازدواجتان زود است

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/ELvL
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.