مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست (HSE)

0 184

مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست (HSE)

مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست

 

بهداشت و ایمنی از سال 1885 با هم مطرح شده اند و هر جا که ایمنی مطرح شده است سخن از بهداشت و محیط نیز به میان آمده است. مباحث ایمنی بعد از انقلاب صنعتی به دلایل افزایش آمار مرگ کارگران مطرح گردید. مسائل محیط زیست نیز بعد از انقلاب صنعتی به وجود آمد و به شکل حادی مطرح گردید HSE حرف اول کلمات Health (بهداشت)، Safety (ایمنی) و Environment (محیط زیست) است که متولی و عهده دار کلیه مسائل مربوط به بهداشت کار، صنعتی و محیط، ایمنی و آتش نشانی و محیط زیست می‌باشد.

گواهینامه استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت و محیط زیست(HSE) برای همه سازمانهایی که فلسفه کاری خود را بر اساس مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و محیط زیست فعال ایجاد می کنند و می خواهند فعالیتهای کاریشان را در این زمینه مستند و قابل اندازه گیری کنند، کاربرد دارد.

عناصر سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE)

مهمترین عناصر سازنده یک سیستم HSE عبارتند از :

 •    – رهبری و تعهد
 •    – خط مشی و اهداف استراتژیک
 •    –  سازماندهی، منابع و مستند سازی
 •    –  ارزیابی و مدیریت ریسک
 •    – طرح ریزی
 •    – اجرا، ثبت و پایش
 •    – ممیزی و بازنگری

بخش بهداشت

این بخش با هدف حفظ وارتقای سطح سلامت کارکنان شاغل در شرکت ها ایجاد می گردد چراکه بهداشت، علم وهنر حفظ سلامت وتندرستی کارکنان است .سازمان بهداشت جهانی WHO،سلامت (Heaith) را رفاه کامل جسمی ،روانی ،اجتماعی ونه فقط نبود بیماری می داند علم بهداشت در ایران شامل سه شاخه اصلی بهداشت محیط،بهداشت حرفه ای وبهداشت عمومی می باشد .امروزه به دلیل تنوع شدن حرفه های مختلف وصنعتی شدن کشور ،بهداشت حرفه ای نیازی اساسی برای رسیدن به توسعه پایدار شناخته شده است زیرا این نیروی انسانی متخصص وسالم است که می تواند توسعه پایدار را تضمین کند وچنین امری میسر نمی شود مگر آنکه اجرای ضوابط بهداشت حرفه ای در جامعه نهادینه گردد.

دوره HSE با مدارک معتبر و بین المللی

جهت شرکت در دوره ها به سایت زیر مراجعه کنید:

http://erightec.ir

 بخش ایمنی

هر ساله میلیونها حادثه ناشی از کار در دنیا رخ می دهد که برخی از این حوادث منجر به مرگ وبرخی دیگر موجب از کار افتادگی وآسیب های ناتوان کننده می گرددکه ممکن است تا مدتها باقی بماند.
حوادث معمولا ناشی از شرایط نا ایمن (Unsafe Conditio)ویا اعمال نا ایمن (Unsafe Act)  می باشد. شرایط نا ایمن عموما بدلیل طراحی نامناسب فرآیند ویا تجهیزات مورد استفاده ویا شرایط کار پر مخاطره بروز می نماید واعمال ناایمن اغلب  به دلیل فاکتورهای انسانی واشتباهات فردی (Human Error)اتفاق می افتد.
به طور کلی خسارات مالی یا جانی،عواقب وپیامدهای منفی حوادث صنعتی را تشکیل می دهند و وقوع حوادث یا سبب آسیب دیدن دستگاهها ،تجهیزات ،محصولات ،فرآیند تولید یا محیط کار می شود ویا منجر به بروز صدمات غیر قابل جبران جسمی وجانی خواهد گردید.

هدف دوره مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست (HSE)

1- بررسی پروژه از نظر مسایل بهداشت، ایمنی و محیط زیست در تمامی مراحل
2- اطمینان به مدیریت در مشخص کردن ریسک ها و روشهای کنترل و کاهش آنها
3- رعایت استانداردهای موجود در ارتباط با پروژه در تمامی مراحل HSE
4- کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری و رقابت در بازارهای جهانی بسترسازی مناسب جهت اخذ و اجرای کلیه استانداردهای مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست
5- افزایش اطمینان پرسنل از کاهش و کنترل خطرات بالقوه و بالفعل موجود در پروژه و اثرات سوء آنها

 

دوره هایی که در حال حاضر در موسسه رایتک در حال برگزاری می باشد :

 • دوره سرممیزی سیستم مدیریت محیط
 • دوره آشنایی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001:2007
 • دوره آشنایی و مستندسازی سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001:2015
 • مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست (HSE)

موسسه رایتک به عنوان یک موسسه که در حال برگزاری دوره های سازمانی و آزاد به شکل حضوری  و آموزش مجازی می باشد شرایطی را ایجاد کرده تا علاقمندان بتوانند در دوره های کاربردی شرکت کنند.

 رایتک ، ضمن بهره برداری از برترین اساتید کشور در حوزه های مدیریتی اقدام به ارائه دوره مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست(HSE) نموده است.شرکت کنندگان در به صورت کاملا کاربردی با دانش روز مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست (HSE) آشنا می شوند.

جهت شرکت در دوره ها با ما تماس بگیرید :

تهران – بزرگراه شیخ فضل ا… جنوب – خ. سازمان آب – خ. حاجی پور امیر – خ.کریمان – جنب مجتمع مسکونی نگین – موسسه آموزش رایتک

تلفن تماس : (8 الی 20)  02126702104

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/vC2X
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.