عمل بینی عوارض خاصی دارد ؟ | دلایل عمل زیبایی بینی

0 277

عنوان : عمل بینی عوارض خاصی دارد ؟ | دلایل عمل زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی

 

یکی از جراحی های رایج در جامعه ما که بیشتر مواقع به صورت داوطلبانه صورت می گیرد، جراحی بینی، مخصوصا جراحی زیبایی بینی است. عمل بینی به دلایل مختلفی صورت می گیرد، که می تواند هم به دلیل مشکلات تنفسی و یا به صورت درمانی باشد و هم می تواند علت آن زیبایی و رفع مشکلات ظاهری بینی باشد. به علت بالا بودن این نوع جراحی در بین مردم جامعه، بهتر است که اطلاعات فردی را در این زمینه بالا برد.

دلایل انجام جراحی بینی به دو دسته تقسیم می شوند:

 

عمل جراحی زیبایی بینی

 

 1. دلیل درمانی:

مانند هر عضو دیگر بدن ممکن است بینی نیز دچار آسیب گردد یا از ابتدا مشکلاتی را داشته باشد. با توجه به اینکه بینی عضوی حساس می باشد و در صورت ایجاد مشکل در آن تنفس فرد دچار مشکل می گردد، عمل بینی ممکن است ضروری گردد. که این مشکلات به دو دسته تقسیم می گردند.

 • جراحی بینی جهت درمان مشکلات تنفسی: ممکن است بر اثر ایجاد انحراف یا به دلیل ضربات وارد شده در طی زمان به بینی، مسیر تنفسی بینی به اندازه کافی باز نباشد و ایجاد مشکلاتی مانند گرفتگی بینی و یا خرخر کردن کند.
 • جراحی بینی با هدف درمان مشکلات مادرزادی: گاهی مشکلات انحراف تیغه ی بینی به صورت مادرزادی می باشد و با رشد فرد ممکن است بهتر یا بدتر شود. که در صورت عدم بهبود فرد مجبور به عمل جراحی بینی خواهد شد.

برای تشخیص انحراف بینی خود فرد نیز می تواند با توجه به علائم ظاهری این مشکل را حدس بزند. که شامل مواردی مانند: در این بیماران به صورت نیمرخ می توان انحراف را تشخیص داد. همچنین علائمی مانند داشتن تنفس صدادار، خشکی دهان، قطع تنفس در شب، خون دماغ شدن، عفونت سینوس به صورت مکرر و … که می توانند همگی یا بعضی از این علائم در فرد دیده شود. این مشکلات طاقت فرسا را به راحتی می توان با عمل بینی رفع کرد و زندگی بهتری را تجربه کرد.

 1. دلیل زیبایی:

عمل جراحی زیبایی بینی

 

که خود شامل موارد مختلفی است، و بیشتر این مورد از عمل زیبایی بینی، باعث بالا رفتن آماراین جراحی شده است. زیرا داشتن یک بینی ناهمگون می تواند روی اعتماد به نفس و روابط اجتماعی و به تبع آن رشد و موفقیت فرد در جامعه تاثیر داشته باشد. همچنین انسان زیبایی را دوست دارد و به صورت فطری گرایش به زیبایی در هر انسانی وجود دارد.

عمل زیبایی بینی با اهداف زیر ممکن است صورت گیرد:

 • کوچک کردن بینی: داشتن یک بینی بزرگ جلب توجه زیادی را به همراه دارد
 • کوچک کردن لوله های ورودی بینی: جراحی زیبایی بینی می تواند در صورت ترمیم مناسب به خوبی ظاهر صورت را زیباترکند.
 • ایجاد تناسب در صورت: قطعا عمل زیبایی بینی می تواند به این صورت در زیبایی تاثیر به سزایی داشته باشد. از لحاظ مهندسی تقارن خاصی باید در تمام اجزای صورت وجود داشته باشد تا ظاهر فرد مورد قبول زیبایی شناسان قرار گیرد، که در عمل زیبایی بینی به صورت خاص مورد توجه قرار می گیرد.
 • برداشتن قوز بینی: که ظاهری نازیبا به صورت داده است و با جراحی زیبایی بینی تصحیح می شود.
 • کم یا زیاد کردن حجم بینی متناسب با صورت فرد: بیشتر افراد متقاضی جراحی زیبایی بینی دارای بینی گوشتی می باشند که با این روش ترمیم می شود.

عمل زیبایی بینی به صورت های مختلف انجام می گیرد که انتخاب نوع عمل بینی می تواند به عهده پزشک معالج باشد و با توجه به شرایط بینی فرد متقاضی انجام می گیرد.

در اکثر جراحی های مربوط به مسائل درمانی، بینی با عمل باز یا رینوپلاستی مورد درمان قرار می گیرد؛ اما برای جراحی بینی برای زیبایی روش های متعدد دیگری مانند درمان با لیزر و یا open Rhinoplasty نیز صورت می گیرد.

آیا جراحی زیبایی بینی می تواند دارای عوارض باشد؟

 

عمل جراحی زیبایی بینی

 

با توجه به اینکه بیشتر اقدامات درمانی و جراحی ها احتمال ایجاد عوارض ناخواسته را ممکن است داشته باشند، در اینجا به بررسی عوارض احتمالی جراحی بینی می پردازیم:

 • ایجاد مشکلات تنفسی
 • افتادگی یا تغییر شکل بینی
 • رشد گوشت اضافه در ناحیه ی بینی (اکثرا در داخل بینی)

شاید اطلاع از این عوارض ناگهان فرد را دچار نگرانی کند. اما باید متوجه این موضوع بود که با پیشرفت تکنولوژی و تجربه ی بالایی که پزشکان متخصص و ماهر در این زمینه دارند، این عوارض به شدت کاهش یافته و در اکثر مواقع به صفر می رسند. به همین علت است که انتخاب پزشک یکی از مهمترین اقدامات برای انجام عمل زیبایی بینی می باشد؛ و باید به بهترین جراح بینی مراجعه کرد که بتوانند این جراحی بینی را با کمترین ریسک و بالاترین بازدهی انجام دهند، همین طور تجربه ی بالایی داشته باشند و نمونه های مختلف با مشکلات متعدد را مورد جراحی قرار داده باشند و تعداد جراحی زیبایی بینی موفق بیشتری داشته باشند، در این صورت می توان با اطمینان خاطر بیشتری این کار را به آنها سپرد.  همچنین برای عمل زیبایی بینی می توان در صورتی که فرد شکل و کارکرد بینی خود را قبول نداشته باشد، جراحی بینی ترمیمی صورت گیرد. که در این عمل مشکلاتی که فرد از آن گله مند است برطرف خواهد شد.

5/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/6bZT
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.