معرفی بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در کشور

0 35

معرفی بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در کشور

یکی از برند های شناخته شده و معروف در تولید و صنعت کشور که خود یکی از بزرگترین مجموعه های صنعتی کشور می باشد مجتمع صنعتی ماموت است که فعالیت خود را در سال ۱۳۷۱ به یک گروه کوچک ولی با نگاه به آینده ای بزرگ شروع کرده و با تولیداتی همچون کانکس و تریلی فعالیت خود را در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار آغاز کرد و با بروز کردن تجهیزات خود و افزودن سوله های دیگر شروع به تولید انواع ساندویچ پانل به صورت گسترده نمود و در حال حاضر پس از گذشت بیش از یک‌ دهه با احداث چندین کارخانه در وسعتی بیش از یکصد هکتار مشغول به فعالیت است.

 

معرفی بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در کشور

 

ماموت بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در کشور

تیم صنعتی و تخصصی ماموت با داشتن افرادی متخصص و کاردان و بکار بردن تکنولوژی های برتر دنیا امکان تولید قابل رقابت با محصولات برتر جهانی بر اساس خواسته های مشتری را فراهم نموده است و در این خصوص با برنامه ریزی به عمل آمده و تجهیز کارخانه های خود به ماشین آلات و کسب تکنولوژی روز دنیا، یکی از برترین و مطرح ترین شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل در کشور و منطقه تبدیل شده است.

نمایندگی برتر ساندویچ پانل ماموت در کشور

شرکت بزرگ ماموت دارای نمایندگی زیادی در کشور می باشد که یکی از نمایندگی های ماموت ۵۰۱۹ و ماموت گروپ پشتیبانی عالی از انواع تولیدات این شرکت و کسب رضایت مشتریان خود به یکی از بهترین نمایندگی های ساندویچ پانل ماموت در کشور گردیده است.

انواع محصولات ساندویچ پانل

شرکت بزرگ ماموت با تولید انواع مختلف محصولات ساندویچ پانل رونق زیادی به ساخت ساز داده است و تولیدات آن نیز در عرصه بازار چشم گیر بوده است.این شرکت به خوبی توانسته است بسیاری از نیازهای سازندگان سازه ها را به انواع ساندویچ پانل مرتفع نماید و با تولید جدیدترین ساندویچ پانل ها و متناسب با استانداردهای روز دنیا قدمی بزرگ در ارتقاء کیفیت سازه های صنعتی و ساختمانی کشور بردارد.

تعدادی از محصولات تولیدی ساندویچ پانل ماموت را در ادامه توضیح خواهیم داد : • ساندویچ پانل سقفی ماموت • ساندویچ پانل دیواری • ساندویچ پانل پیچ مخفی • ساندویچ پانل سردخانه ای • ساندویچ پانل های دو رو ورق • ساندویچ پانل های دو رو صاف • ساندویچ پانل های دو رو نایلون • پانل های یک رو ورق یک رو فویل •پانل های یک رو کاغذ یک رو ورق

ساندویچ پانل سقفی

تولید این ساندویچ پانل باعث گردیده که بسیاری از مشکلات طراحی و ساخت سقف های عظیم با وزن پایین برطرف گردد.در یکی از مدل های ساندویچ پانل سقفی از نوع فوم پلی یورتان (PIR/PUR) با دانسیته (kg/m³40±2) سازگار با محیط زیست (فاقد هرگونه گازهای مخرب برای لایه اوزون) تولید می شود و همچنین دارای استاندارد DIN 4102 برای اشتعال پذیری کم می باشد و با میزان جذب رطوبت پایین (مطابق استاندارد ASTM D570) می باشد.

مشخصات کیفیتی ساندویچ پانل سقفی :

در بیشتر موارد نوع ورقی که در ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود ورق آلوزینک و گالوانیزه پیشرنگ شده با ضخامت ۰٫۵mm و از نوع سوپر پلی استر کوره ای با ضخامت ۲۵µ رنگ رویه(مطابق جدول استاندارد رنگ RAL) و همچنین در قسمت بیرون و ۷µ پرایمر در قسمت داخلی برای چسبندگی بیشتر فوم به ورق می باشد و همچنین با انواع ضخامت های مختلف از ۴ الی ۱۵ تولید می گردد و به عرض های عرض (cm) که ۱۱۶ (مفید=۱۱۴)، ۱۰۴/۵ (مفید=۱۰۳)، پیچ مخفی ۱۱۶ (مفید=۱۱۲)

طول ساندویچ پانل های سقفی تولید شرکت ماموت

ساندویچ پانل سقفی (از طول ۲ متر الی ۱۳/۶ متر، مطابق با سفارش مشتری) ۵ گام شادولاین ذوزنقه ای باضخامت (cm) 4، ۵، ۶، ۸، ۱۰و باعرض (cm)در۱۰۷ (مفید=۱۰۰)، (اورلپ=۷، ارتفاع گام= ۳/۵)می باشد.و به دلیل همپوشانی در طول پانل، آببندی فوق العاده ای صورت می گیرد. اینگونه پانل ها با اتصال ورق آلوزینک تولید شده توسط ماموت بصورت سفالی، زیبایی دوچندان می شود.

ساندویچ پانل دیواری

همانطور که از نام این مدل پیداست از ساندویچ پانل دیواری می توان جهت پارتیشن بندی و دیواره های ساختمان ها و سازه ها استفاده می گردد و کاربرد زیادی در سازه ها دارد که در دو نوع ساده و شیبدار تولید می شود. و همچنین به دلیل طراحی برآمدگی ها و فرو رفتگی ها استحکام آن بالا رفته و پوشش زیادی پیدا می کند.

به صراحت می توان گفت این نوع ساندویچ پانل با توجه به میزان مبادله حرارتی محاسبه شده آن که بسته به ضخامت آن متفاوت می باشد و با دارا بودن لبه های نری و مادگی در مقطع عرضی و هم پوشانی پانل ها با هم دارای کمترین انتقال حرارت را داشته و بهترین گزینه در تولید سرد خانه های صنعتی می باشد .

فوم پلی اورتان (PUR)

این ترکیب عایق بسیار قدرتمندی است که از پلی یول و ایزوسیانات و مواد کاتالیزور تشکیل شده است که بر طبق استاندارد DIN 4102-1 میزان شعله ورزی این نوع فوم در کلاس B1-B2 قرار دارد. وجود سلول های هوایی منظم و زنبوری شکل آنرا به یک عایق حرارتی و صوتی عالی تبدیل کرده است.

ساندویچ پانل های ساخته شده مجتمع صنعتی ماموت با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مربع و جذب رطوبت کمتر از یک درصد حجمی و مقاومت فشاری بالا،آنها را به یکی از بهترین مواد پیش ساخته در کل کشور تبدیل شده است.

ساندویچ پانل پیچ مخفی

در ساختار ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی از اورلپ استفاده می شود که فرم خاصی دارد.به طوری که هنگام نصب ساندویچ پانل ، پیچ ها زیر اورلپ قرار می گیرد و سازه زیبا تر شود .

همچنین این نکته توجه داشته باشید که پانل دیواری پیچ مخفی فقط برای پوشش دیوار ها تولید می شود و نمی توان از آن ها برای سقف استفاده کرد . لبه های پانل دیواری به گونه ای طراحی شده است که اول در نصب اینپانل ها لبه ی یکی از پانل ها با پیچ به اسکلت سازه متصل می شود و بعد اورلپ پانل بعدی روی آن قرار گرفته و پیچ را می پوشاند . پنهان شدن پیچ ها و معلوم نبودن آن ها در سازه باعث افزایش زیبایی در نما و طرح می شود .

ساندویچ پانل سردخانه ای

یکی دیگر از کاربرد های ساندویچ پانل در ساخت سرد خانه می باشد این نوع ساندویچ پانل ماموت از ضخامت ۸ الی ۱۵ cm تولید میشود که بدلیل نوع اورلپ آن کمترین حرارت وارد می شود که این نوع از بهترین راه های ساخت سرد خانه می باشد.

این گزینه برای سرد خانه به دلیل ضخامت ۸ الی ۱۵ سانتی متری می باشد که حرارت را از خود عبور نمی دهد که با دارا بودن لبه های نری و مادگی در مقطع عرضی و هم پوشانی پانل ها با هم دارای کمترین انتقال حرارت را داشته و بهترین گزینه در تولید سرد خانه ها می باشد .

ساندویچ پانل های دو رو ورق

ساندویچ پانل های دیواری و سقفی دو رو ساخته می شوند که یا دو رو آلومینیوم هستند یا دو رو آلوزینک و یا دو رو گالوانیزه ساخته می شوند که می توانید در بازار خریداری کنید.

و سساندویچ پانل دیواری دورو ورق دارای ضخامت های ۴و۵و۶و۸و۱۰و۱۲٫۵ سانتی متر وطول مختلف ساخته می شود.که مزایای آن زیاد می باشد که از مهم ترین آن ها در برابر حرارت و برودت مقاوم بوده و مقاوم در برابر زلزله ورانش زمین و باد وباران وبرف می باشد ، مقاوم در برابر حریق وآتش سوزی و حمل وزن های سنگین بوده است.

ساندویچ پانل های دو رو صاف

از این نوع ساندویچ پانل دورو صاف که مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و پوسیدگی دارد و به دلیل صاف بودن سطح آن و خواص دیگر آن امکان تجمع میکروب و باکتری روی آن به حداقل ممکن می رسد که به آن ساندویچ پانل اتاق تمییز و کلین روم (clean room) نیز گفته می شود.

که بیشتر در بیمارستان ها کاربرد دارد و یادر ساخت اتاق عمل می توانید استفاده کنید.

ساندویچ پانل های دو رو نایلون

ساندویچ پانل دو رو نایلون عایق بسیار کاربردی در کف می باشد و بیشتر در سرد خانه ها برای پوشش کف آن استفاده می شود از انتقال حرارت از کف زمین به حداقل می رساند و همچنین دارای وزن کم و سبک بودن آن به جای دو رو ورق از دو نوع نایلون استفاده می شود.

ساندویچ پانل های دو رو نایل دارای ضخامت: ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲٫۵ و ۱۵ سانتیمتر و در عرض: ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتیمتر اورلپ) مفید ۱۴/۱ متر و در طول: ۱ الی ۱۲ متر بدلخواه مشتری می باشد

پانل های یک رو ورق یک رو فویل

در کل ساندویچ پانل ها همه  از سه لایه تشکیل می شود که مرکب از ورق یا فلزی است که لایه ی بیرونی ان را پوشش می دهد وعایق داخلی ان که فومی است و از پلی یورتان که بهترین نوع عایق است تشکیل می شود و دولایه بیرونی ان از فلز گالوانیزه یا ورق الوزینک و ورق الومینیومی است که در مورد خاصیت هر کدام به اختصار صحبت می شودکه جزو مشخصات فنی ساندویچ پانل محسوب می شود و نوع و ضخامت ورق ساندویچ پانل آلوزینک که از روی و آلومنیوم است و همچنین گالوانیزه و الومینیوم پیش رنگ شده به ضخامت 0.5الی ۰٫۷میلیمتر در رنگ های متفاوت که به فوم داخلی متصل می شود.

پانل های یک رو کاغذ یک رو ورق

ساندویچ پانل ها از یک رو کاغذ گرافت تهیه شده و یک رو دیگر آن از انواع ورق ، مانند ورق آلوزینک ، ورق آلومینیوم ، ورق گالوانیزه و برای عایق آن از عایق پلی یورتان استفاده می شود و در رنگهای مختلف این ساندویچ پانل تولید می گردد .

و در ساخت سرد خانه سوله ها و ویلا ها اتاق خواب ها استفاده می شود و از مزیت های پانل های یک رو کاغذ یک رو ورق این است که قابل شستشو می باشد و در برابر حرات  و مواد شیمیایی مقاوم می باشند و همچنین عایق صوتی و رطوبتی هستند.

 

 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/fnlA
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.