صدیقی: خدا در وجود ولی فقیه تجلی کرده است

0 182
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران، اظهار کرد: امام زین العابدین(ع) می فرمایند پسر آدم در هر روز مبتلا به سه مصیبت است ولی عبرت نمی‌گیرد؛ اولین مصیبت این است که هر روز که از عمر ما می گذرد، یک روز عمر از دست می‌دهیم که هرگز به دست نخواهد آمد. دومین آن این است که خداوند برای هر یک از ما روزی مقدر کرده و هر روز آن را کامل دریافت می‌کنیم اما چه برای آخرت خود ذخیره می‌کنیم؟ گرفتن روزی محرز است اما از ذخیره آخرت آن غافلیم. مصیبت سوم که از همه هشداردهنده تر است این است که هر روز که از عمر خود را از دست می‌دهیم، یک قدم به مرگ خود نزدیک تر می‌شویم.

وی همچنین گفت: کسانی که میخواهند با تقوا زندگی کنند، باید این سه مصیبت را در نظر داشته باشند تا اسیر غفلت و تسامح و وسوسه‌های شیطانی نشوند. صدیقی به آیات سوره فاتحه اشاره کرد و گفت: جز خداوند کسی دیگر یاور ما نیست و کاری از دیگران به جز خداوند متعال ساخته نیست. انسانی که خدا را شناخت غیر از خدا برایش سودی ندارد. وجود، اثر، آگاهی و حیات و قوت و قدرت و همه آنچه را داریم برای ما نیست و خدا به ما داده است و هر لحظه خدا بخواهد حیات ما خاتمه پیدا می کند یا آبروی انسان می‌رود؛ یا گرفتار موشک می شود یا سیل می برد یا به بلایی مبتلا می شود و ما به خاک سیه می‌نشینیم.

صدیقی با بیان اینکه « افرادی که غیر خدا را می پرستند، در قالب های مختلف ظهور و بروز دارند» گفت: گاهی علم پرستند، گاهی شهرت پرستند، گاهی قدرت پرستند و گاهی گروه پرستند. برخی از این جریانات سیاسی خدا را نمی‌پسندند و جریان خود را از هر حقی، حق‌تر می پندارند و رقیب را از هر باطلی باطل‌تر می‌دانند و این تعصبات آن‌ها را کر و کور می کند و در گزینش‌ها و انتصابات‌شان، خدا و مردم را از یاد می‌برند و شایستگی‌ها فقط در قالب اینکه هم گروه و مسلک هستند یا نه تعریف می‌شود. صدیقی در ادامه با اشاره به حدیثی از ابوطلحه مبنی بر  خواندن آیه ایاک نعبد سوره فاتحه در زمان جنگ توسط پیامبر اکرم، یادآور شد: زمانی که کار برایتان سخت شد بدانید خدایی دارید و بگویید ایاک نعبد و ایاک نستعین. شما وقتی بندگی و عبودیت خود را در محضر خدا مطرح کردید، خدا هم شما را کمک می کند. این مکتب تربیتی اسلام است که اگر از کسی چیزی می خواهید چیزی بدهید.

وی در همین راستا گفت: روایت داریم اگر حاجتی دارید ابتدا صدقه بدهید و خدا را بدهکار کنید بعد چیزی بخواهید. نماز برای زدودن غبار تکبر و خودبینی و خودخواهی است. وی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تاکید کرد: اگر یاد و نام خداوند برای همیشه در یادتان باشد همیشه از گناه دوری می‌کنید و سمت گناه نمی‌روید. وی افزود: دفاع مقدس هشت سال قدرت‌نمایی با اتکا به خداوند بود، بعد از حادثه کربلا هیچ حادثه‌ای به اندازه دفاع مقدس اثرگذارتر در تاریخ نبوده است. در زمان جنگ همه کشورهای دنیا از دشمن حمایت می‌کردند و ارتش از هم پاشیده شده بود و سپاه تجربه جنگ نداشت، اما توانستیم با توکل به خدا با کمک ائمه اطهار و رهنمودهای امام راحل هشت سال تمام با قدرت‌های جهان دست‌وپنجه نرم کنیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: خدا وحدت، کمال و زیبایی مطلق است. خدای عالم در درون، بیرون و خلوت شما است. بیایید برای خدا حساب باز کنید، همانطور که برای دیگران حساب باز کردید. اگر حق تقوا را ادا کردیم و در همه جا توجه داشتیم که خدا حاضر، ناظر و مقتدر است عاقبت به خیر می شویم و ان شاءالله مسلمان می میریم. کسی که گرفتار ظلم است و به خانواده ظلم می‌کند، توفیق توبه پیدا نمی کند. این فرد مالک غضب خود نیست و به هر بیانی تندی می‌کند، دل‌ها را می سوزاند و آدم‌ها را تحقیر می‌کند. یکی از نسخه های کاربردی مدیریت خشم است تا سعی کند عصبانی نشود و اگر شد بتواند خشم خود را کنترل کند. کسی که ظلم می کند و دروغ می گوید و عیب دیگران را جست و جو می کند و با کشف عیب برای آن پرونده باز می کند، مانند این است که او را می کشد. آبروی مومن مانند خونش است و خیلی مهم است. بدانیم در مواقع مدیریتی اگر پای خود را غلط گذاشتیم در کمین گاه خدا قرار گرفتیم.

صدیقی گفت: مهمترین مساله در این ایام بعد از مرحله محرم و صفر و گروهی که قرار بود به کربلا بیایند و شهدا را بگذارند و با پیام کربلا به شام برگردند و این قصر ننگین و آلوده به ظلم را پایگاه اعلام مظلومیت حسین(ع) کنند این درس است که بعد از شهدا باید بازماندگان بلد باشند این خون را هدایت و مهندسی کنند و نتیجه آن بشود انقلاب ایران و نتیجه انقلاب بشود ظهور امام زمان(عج). صدیقی با اشاره به هفته دفاع مقدس تاکید کرد: هیچ اتفاقی به اندازه دفاع مقدس در این دوران تاثیرگذار نبوده است. اگر امروز یمن 5 سال مقاومت می کند مولود دفاع مقدس است. وی افزود: در 200 سال گذشته هیچ وقت نبود که ایران با جایی بجنگد و شکست نخورد و قسمتی از منطقه خود را به دیگری ندهد. 8 سال با وجود جنگ روانی، نظامی، سیاسی و همه فشارها یک وجب از خاک خود را به دشمنان ندادیم. اولین حرف را راس هرم، ولی فقیه طراحی می کند که خودش وجود و علم و حضور و معرفت دارد و خدا در وجودش تجلی کرده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار کرد: امروز که ما این قدر در جنگ نرم و جنگ صنعت و فناوری پیروزی های درخشان و معجزه آسا می بینیم همه در گروی مدیریتی است که نفسانیت ندارد و همه وجودش حضور خداست و مرکزیتی است که انرژی و قدرت را از خدا می گیرد و در اعضای خود منتشر می کند. ما موشک نداشتیم و حتی برای سیم خاردار گیر بودیم. اما وعده های خدا را باور داشتیم و با ابتکار عمل شهدای ما با الهام الهی راهکار نویی به کار گرفتند و محشر کردند.  جنگ 8 ساله را عشق به شهادت به فرهنگ تبدیل کرد؛ شعار امام جنگ جنگ تا پیروزی بود. اگر این جنگ 40 سال هم طول می کشید این مردم زیر پرچم امام دست از جنگ برنمی داشتند. انسجام و وحدت بی سابقه و مسابقه در خط شکنی و جانبازی و مناجات از ویژگی های این جنگ بود. در مجموعه ای که همه عبد و ولایت مدار و بی تردید هستند سلاحی در برابر دشمنان دارند. جنگ نرم اسیران ما خود یک آموزه است. اسرای ما در دوران اسارت افتخاری آفریدند که بعد ازحضرت زینب در آن کاروان، هیچ جای عالم این تاثیرپذیری را ندیدید.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: زن‌ها در کارهای ستادی حضور داشتند و انواع خدمات را عاشقانه برای یاران دین می فرستادند. پیرمردها حضور عینی داشتند. چه شد که هیچ کس به مظاهر دنیا خیره نشد و همه چشمشان به بالاتر از بهشت بود و خدا را می دیدند و با عشق دیوانه لقاء امام حسین و خدای امام حسین بودند. صدیقی در رابطه با موضوع اربعین و اهمیت این حضور بیان کرد: می شود بیش از 20 میلیون جمعیت در فضای محدود با قناعت حضور یابند. در این مسیر اهل سنت، مسیحیت و نژادهای مختلف حضور دارند و خود را به امام حسین معرفی می کنند. امروز قضیه شش ماهه، در عالم جهانگیر شده و بیش از 40 کشور همایش حضرت علی اصغر را داشتند.

وی تاکید کرد: باید کلاس های حضرت زینب را مرور کرد و عبودیت سیدالشهدا و حساسیت به استکبار و دفاع از انحرافات و مسیر اسلام ناب برنامه ریزی شود و این حرکت هدف دار پیش برود. صدیقی همچنین در پایان گفت: ان شاءالله دعاها مستجاب است. برای گرفتاران کشمیر که امروز گرفتار دست ظلم و ستم هستند، شیعیان نیجریه که حقوق بشر بی محتوا برای این ها هیچ حرکتی ندارند، برای شیعیان بحرین که حق هیچ تصمیم گیری برای خود ندارند، برای شیعیان عربستان باید در این کانون ها که دعا مستجاب است با همه وجود با امید و خوشبینی دعا کرد و امام زمان هم آمین بگویند.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/zfzY
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.