خاتمی:جمهوری‌اسلامی هیچ نیازی به مذاکره ندارد

0 109
آیت‌الله سیداحمد خاتمی شامگاه شنبه در جمع عزاداران حسینی در شهر زنگی‌آباد کرمان با تسلیت ایام اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: در مورد امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در کتب اهل شیعه و سنت روایات زیادی است. وی با بیان اینکه امشب به روایتی شب شهادت امام حسن مجتبی(ع) است گفت: پیامبر(ص) در روایتی فرمود حسن(ع) و حسین(ع) هر دو امام هستند و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) هر دو قیام و قعود داشتند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه شرایط به‌گونه‌ای شد که راهی جز نرمش قهرمانانه برای امام مجتبی(ع) نماند بیان کرد: امام حسن(ع) یارانی وفادار نداشت و می‌دانست اگر با این یاران قیام کند با شکست روبه‌رو خواهد شد. وی با بیان اینکه بعد از شهادت امام مجتبی(ع) برادرش امام حسین(ع) به امامت رسید افزود: مدت امامت امام حسین(ع) 10 سال بود که نه سال و نیم آن به قعود گذشت و همان نرمش قهرمانانه را ادامه داد.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه در 15 رجب سال 60 معاویه مرد و یزید بر سر کار آمد و زمینه قیام فراهم شد گفت: کمتر از شش ماه از عمر امامت امام حسین(ع) به قیام گذشت. وی با بیان اینکه نکته قابل توجه این است که چگونه تشخیص بدهیم که چه زمانی باید قیام و چه زمانی باید قعود کنیم افزود: تشخیص این کار با امام زمان است و قیام امام حسین(ع) عزت‌بخش بود و اسلام را نجات داد.
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه همان منشی که در سالار شهیدان بود امام حسن مجتبی(ع) هم داشت گفت: فعالیت این دو امام یک پروژه بود که بخشی از آن را امام حسن(ع) انجام داد و بخشی را امام حسین(ع) به نتیجه رساند.
وی با بیان اینکه سئوال این است که در زمان ما تشخیص اینکه قیام کنیم یا مقاومت داشته باشیم، مذاکره کنیم یا نه با چه کسی است افزود: در زمان ما تعیین‌کننده جانشین حضرت ولی‌عصر(عج) امام خامنه‌ای است و او باید بگوید چه موضعی باید بگیریم.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای دو جمله دارد و تکلیف امروز ما را مقاومت و ایستادگی در مقابل دنیای استکبار تعیین کرده است گفت: ایشان فرمودند مذاکره نداریم و هیچ یک از مسئولان در هر سطحی از رئیس جمهور تا پایین‌تر حق مذاکره با ترامپ را ندارند. وی با بیان اینکه آمریکا در پی مذاکره نیست تصریح کرد: در مذاکره دو طرف میز هر کدام نظر و موضع خود را دارند اما آمریکائی‌ها فقط می‌خواهند نظر خود را بدهند و می‌گویند هر چه ما می‌گوئیم شما چشم بگوئید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ملت عاشورایی اهل ذلت‌پذیری نیست و شعار آنها “هیهات من الذله” است گفت: آمریکا روحیه سلطه‌گری دارد و می‌خواهد بر ما مسلط شود. وی با بیان اینکه آمریکا در پی آن است که به دنیا بگوید فشار حداکثری ما و تحریم‌ها اثر کرد و بعد از چهل سال ایران را پای میز مذاکره آوردیم افزود: ایران اسلامی امروز پرچمدار مقاومت و ایستادگی است و می‌خواهد با مذاکره این پرچم را به زیر بکشد.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه آمریکا این آرزو را به گور خواهد برد که ببیند تحریم‌ها بر ما اثر کرده است بیان کرد: اگر این توطئه آمریکا اثر کند ایران دیگر روی آرامش را نخواهد دید و از این به بعد زورگویی آنها بیشتر خواهد شد. وی با بیان اینکه امروز در گردنه خطرناکی قرار داریم و راه فقط و فقط امتثال امر رهبری است گفت: دشمن در پی سلطه بر ایران است تا بعد از چهل سال دوباره بر ایران مسلط شود اما ایران اسلامی هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا در هیچ عرصه‌ای ندارد.
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه زدن پهباد جاسوسی آمریکا کار بزرگی در عرصه نظامی بود و ما هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا نداریم افزود: ترامپ به مذاکره با ما نیاز دارد و در انتخابات برای او تعیین کننده است که لحظه‌ای کنار رئیس جمهور ایران بنشیند و عکس یادگاری بگیرد. وی با بیان اینکه ترامپ یک دیوانه است که بر سر کار آمده و باید به زمین کوبیده شود نه اینکه با مذاکره به اهداف شیطانی خودش برسد گفت: ایستادن در مقابل آمریکا البته هزینه دارد و بخشی از هزینه‌های آن مشکلات اقتصادی کشور است.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه بخشی از این مشکلات، هزینه ایستادگی در مقابل استکبار جهانی است افزود: ترامپ گفته که در 100 سال گذشته تحریم بی‌نظیر علیه ایران ایجاد کردیم. وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات ما هم ناشی از سوءمدیریت‌ها و ناشی از عدم برنامه‌ریزی‌هاست گفت: برای عزت کشور باید صبوری پیشه کنیم و رهبری نظارت کامل بر کشور دارد و می‌داند بر مردم چه می‌گذرد و تمام توان خود را گذاشتند تا آلام مردم کاهش پیدا کند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه آنچه امروز در عراق می‌گذرد آرزوی دشمن است تا در ایران هم ایجاد شود بیان کرد: صهیونیست‌ها و صعودی‌ها به‌دنبال آن هستند تا آشوبی ایجاد شود و آنها سوار بر موج شوند. وی با بیان اینکه ایران اسلامی دشمن را در فتنه‌های مختلف از جمله فتنه 88 ناکام گذاشت و به یاری خداوند باز هم ناکام خواهد گذاشت افزود: دشمنان می‌خواهند مردم را خسته نشان داده و بگویند ملت از مقاومت و مبارزه با آمریکا خسته شدند.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه مردم ایران تا جان در بدن دارند شعار “مرگ بر آمریکا” را سر خواهند داد و تا آمریکا خوی استکباری دارد خسته نمی‌شوند گفت: دشمن می‌خواهد ملت بزرگ ایران را ناکام کرده و پمپاژ ناامیدی را در برنامه دارد. وی با بیان اینکه عناصر امید در ایران آن قدر زیاد است که جای ناامیدی را نمی‌گذارد افزود:عنایات خداوند در طول چهل سال انقلاب برای ما آنقدر بوده است که جایی برای ناامیدی وجود ندارد. نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ما در چهل سال انقلاب شش کودتای دشمنان را شکست دادیم و در جنگ تحمیلی پیروز شدیم گفت: ملت ایران وفادار هستند و با این ملت و رهبری هوشیار، بیدار و دوراندیش جایی برای ناامیدی نیست. وی با بیان اینکه ما جوانانی با نشاط داریم و در هیئت‌های مذهبی در ایام عزاداری حسینی فراوان از آنها دیدیم که آماده‌اند تا شهید حججی شوند افزود: ما نیروهای مسلح آماده و موشک با برد هزار و 500 کیلومتر در دست داریم که واکنش به عمل خصمانه دشمن را به ثانیه نخواهیم گذاشت. آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی آلوده مدام به ناامیدی می‌دمد که اصلا جایی برای این ناامیدی وجود ندارد گفت: دشمن به‌شدت از راهپیمایی اربعین آسیب دیده است.
وی با بیان اینکه 20 میلیون نفر مسیر نجف تا کربلا را با یک مدیریت مردمی طی می‌کنند و دستآوردهای بزرگی برای مسلمانان داشته است افزود: عراقی‌ها کریمانه از زائران پذیرائی می‌کنند و تردید نداشته باشید این حرکت اخیر اصل راهپیمایی اربعین را هدف قرار داده است. امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه نسخه شفابخش مقاومت است که قرآن دستور داده «ای مومنین در مقابل دشمنان خود ایستادگی کنید و همراهان خود را به مقاومت دعوت کنید» یادآور شد: در جنگ تحمیلی نیز با مقاومت به پیروزی رسیدیم. وی با بیان اینکه صدامی که قرار بود سه روزه ایران را بگیرد مردم ایران هشت سال مقاومت کردند گفت: مقاومت هشت ساله ملت ایران کشور را برای همیشه خود در مقابل جنگ سخت نظامی بیمه کرد.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/az60
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.