دل بستن به قضا و قدر

0 184
 ناصر غضنفری

اصولگرایان که هنوز از زیر بار اقدامات دولت های احمدی نژاد قد راست نکرده اند، خوشحال از وضعیتی که برای برجام پیش آمده درصدد بهره برداری از فرصت پیش آمده هستند تا با کسب اکثریت مجلس از نمد یک وضعیت خاص برای خود کلاهی بدوزند. انفعال دولت روحانی و بی توجهی او به افکارعمومی، منفعت جویی و رانت خواری برخی اصلاح طلبان که به بهانه حفظ وحدت اصلاح طلبان با سکوت اغلب افراد این طیف مواجه شده است، عدم شفافیت در تصمیم گیری های جبهه ای که شعار شفافیت می دهد، عوض کردن سه شهردار توسط یک شورای شهر تمام اصلاح طلب، انفعال تیم رسانه ای دولت و سکوت عافیت طلبانه آن؛ دست اصولگرایان را برای زیر سوال بردن هر چه بیشتر اصلاح طلبان باز گذاشته است.

وضع رای خاکستری ها هم که همواره حضور یا غیبت آنها موجب پیروزی یا شکست اصلاح طلبان در انتخابات گذشته را فراهم کرده این بار بدتر از همیشه است.در غیاب رسانه ای قوی که گفتمان اصلاحات را به روز و از آن دفاع و پلشتی های آن را برملا و از آن دور کند برخی کانال تلگرامی ناشناخته ای فضا را در دست گرفته و اصلاح طلبان را گوشه رینگ انداخته و بر سر و صورت اندیشه آنان می کوبند.

چندان به انتخابات نمانده، اصلاح طلبان دل به چند رسانه مکتوب مانند شرق، اعتماد، همشهری برخی کانالهای تلگرامی خود از جمله کانال مصطفی تاجزاده، امتداد و جانبازان اصلاح طلب دارند که به زحمت تعداد خوانندگان آن در مجموع به یک صدهزار نفر می رسد. اگر چه تجربه نشان داده است بعضی شبکه های تلویزیونی خارج نشین هم در انتخابات، جانب طیف اصلاح طلب حکومت را می گیرد. دوم خردادی ها که دغدغه تایید صلاحیت نامزدهای اصلی خود را دارند اسفند ماه امسال باید به رزم حریفی بروند که سر تا پا آماده است.

رقیبی که نه دغدغه رد صلاحیت نامزدهای خود را دارد، نه نگران مشارکت رای های خاکستری است، نه رسانه های بانفوذی مثل صدا و سیما برای او کم می گذارند. با ادامه وضعیت کنونی، اسفند ماه رای تشکیلاتی و جبهه رای سنتی اصولگرایان با اذن بزر گان این جناج بسیج خواهند شد و با رای به نامزدهایی از آنان مجلسی یکدست را روی کار خواهند آورد؛ مجلسی که اندک وزرای اصلاح طلب دولت دوازدهم را نیز وادار به مصالحه یا از کابینه بیرون خواهد راند.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/xrrD
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.