عکس های بازیگران سریال شهرزاد + قسمت آخر سریال شهرزاد

797

عکس های بازیگران سریال شهرزاد + قسمت آخر سریال شهرزاد

سریال شهرزاد که کارگردانی و نویسندگی آن توسط حسن فتحی انجام شده است قرار از 28 مرداد ماه 94 در شبکه نمایش خانگی در 26 قسمت توزیع گردد خلاصه داستان سریال : در تندباد حادثه، عشق اولین قربانی است. داستان این مجموعه شبکه نمایش خانگی در سال 1332 رخ می دهد

 

Shahrzad

در مراسم رونمایی شهرزاد که چندی پیش برگزار کردید عوامل و بازیگران در خصوص این مجموعه صبحت کردند که می توانید در ادامه این گفته ها را بخوانید

 

بازیگران سریال شهرزاد :

 

شهاب حسینی, پریناز ایزدیار ,مهدی سلطانی,ترانه علیدوستی , محمود پاک‌ نیت , مصطفی زمانی, گلاره عباسی, هومن برق نورد, سهیلا رضوی ,امیرحسین رستمی,آزیتا حاجیان , علی نصیریان, ابوالفضل پورعرب و جمشید هاشم پور

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (1)

گفته های ترانه علیدوستی در خصوص شهرزاد :

 

«سریال شهرزاد» اولین تجربه من در حیطه سریال است. در این 15 سالی که مشغول به کار هستم چنین تجربه ای نداشتم و حالا باید اقرار کنم که شوق و استرس دارم، ضمن اینکه تا امروز برای یک پروژه تاریخی جلوی دوربین حاضر نشده بودم. سریال تاریخی تا امروز در شبکه نمایش خانگی امتحانش را پس نداده، اما ما از بابت قصه خیال مان راحت است و دلیل کافی برای ریسک کردن پیدا کرده ایم. موفقیت ما به شیوه عرضه و پخش نیز ربط دارد و امیدوارم «شهرزاد»، مقدمه ای برای سریال سازی در مدیوم شبکه نمایش خانگی باشد، آن هم سریال هایی با بهترین کیفیت، زیرا شما مخاطبان شایسته بهترین ها هستید.»

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (12)

شهاب حسینی گفت: «سریال «شهرزاد» در صدد است به شأن و منزلت مخاطب احترام بگذارد. شبکه نمایش خانگی نیز این پتانسیل را دارد که در خدمت فرهنگسازی برای کشور باشد. اقتباس از روی آثار ادبی اتفاق خوبی است که با «شهرزاد» صورت گرفته است. این فیلمنامه در ابتدا رمانی بوده که به قلم حسن فتحی به نگارش در آمده و بعد او تصمیم گرفته آن را به جلوی دوربین بیاورد، زیرا درام بسیار قدرتمندی داشته است. من از اینکه در این سریال زیر سایه علی نصیریان بودم خوشحالم. »

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (7)

 

مصطفی زمانی در خصوص شهررزاد گفته است :

 

«من در کارنامه ام تجربه بازی در یک سریال موفق را داشتم و می خواستم این اتفاق را باز هم تکرار کنم. آقای فتحی به قدری برای کار خودش عشق دارد که هر بازیگری را برای همراهی مجاب می کند. او آبروی خود را برای سریالش خرج می کند.»

 

او همچنین برای تشکر از سرمایه‌گذاران پروژه اضافه کرد: «در شرایطی که می‌توان با صرف کردن سرمایه در امری مثل ساختمان سازی پول بسیاری به دست آورد، سرمایه گذارانی همت کرده اند و بودجه خود را به شبکه نمایش خانگی آورده اند تا چیزی بگویند که مردم را به تفکر وا دارد. این موضوع شایسته تشکر و قدردانی است

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (2)

علی نصیریان همچنین گفت: «وقتی فیلمنامه را خواندم یک طراحی دیگری برای نقشم به ذهنم آمد اما وقتی آن را با آقای فتحی در میان گذاشتم دیدم در صورت اعمال تغییرات آهنگ داستان به هم می ریزد، بنابراین دقیقا همان چیزی را بازی کردم که در متن نوشته شده بود. حسن فتحی نیز کسی است که قبلا با او کار کرده بودم و به توانایی اش آشنا بودم و جای سوالی برایم باقی نمانده بود. ابتدا فکر می کردم کار ما سه چهار ماه طول می کشد اما الان هم ناراضی نیستم و با حالی خوب تا پایان کار گروه را همراهی خواهم کرد، زیرا کست خیلی خوبی دور هم جمع شده‌اند که حاصل کار آنان می تواند رقیب خوبی برای سریال های شبکه‌های ماهواره‌ای باشد.»
این بازیگر قدیمی با اشاره دوباره به فیلمنامه «شهرزاد» آن را دارای قدرت درام نمایشی بالا و ساختار درست توصیف کرد و گفت: «این سریال بر اساس مستندات ساخته شده اما داستان آن تمام ویژگی های یک اثر جذاب نمایشی را داراست. مخاطب می تواند با تماشای این سریال گوشه ای از پشت صحنه واقعه 28 مرداد را تماشا کند. این کست پر و پیمان، کار خودش را کرده و من افتخار می کنم که در کنار این جوانان هستم. این بازیگران، سرمایه های این سینما هستند که می توانند جایگزین شایسته ای برای ما باشند.»

 

علی نصیریان در پایان گفت: «هنر ما علاوه بر حمایت مادی به حمایت های معنوی نیز احتیاج دارد و من از ورود سرمایه گذاران این پروژه به شبکه نمایش خانگی استقبال می کنم و مطمئنم «شهرزاد» در مرحله فروش هم بسیار موفق خواهد بود.»

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (3)

 

ابوالفضل پورعرب در نمایی از سریال شهرزاد

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (9)

پریناز ایزدیار یکی دیگر از بازیگران «شهرزاد» نیز توضیح داد: «بلد نیستم سخنرانی کنم و تنها عنوان می کنم که این روزها در حال درس پس دادن و یاد گرفتن از بزرگان هستم. من همیشه منتظر به دست آوردن چنین فرصتی بودم و حالا از اینکه در چنین موقعیتی قرار گرفته ام خوشحالم. از حسن فتحی متشکرم که یک بار دیگر از من برای کار دعوت کرد.»

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (6)

گلاره عباسی در نمایی از سریال شهرزاد

 

مهدی سلطانی بازیگر دیگری بود که با مردم صحبت کرد. او گفت: «از اینکه در این اثر هنری بازی می کنم، خوشحالم. یک مجموعه موفق نمایشی باید بتواند با مردم ارتباط برقرار کند و روی آنان تأثیر بگذارد و شهرزاد این ویژگی ها را داراست. من در این سریال در کنار بهترین ها از هر حرفه بودم و مطمئنم این سریال بهترین پروژه ای می شود که تا امروز در شبکه نمایش خانگی به تولید رسیده است و می تواند با همه مخاطبان در هر گروه سنی که هستند ارتباط برقرار کند.

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (4)

مژده لواساني، مجري درباره سریال شهرزاد گفت

 

سريال شهرزاد، همچون برخي كارهاي قبل آقاي فتحي، قصه پركششي است و در قالب يك عاشقانه پرحادثه روايت مي شود. بازي ها بسيار خوب است، مخصوصا جناب نصيريان كه مثل هميشه باشكوه و بي نظير هستند و حقيقتا بازي ايشان مبهوت كننده است. اميدوارم قصه همينقدر پركشش ادامه پيدا كند و مجموعه عوامل كه همه بهترين ها هستند، بهترين ها برايشان اتفاق بيافتد

 

shahrzad-series-rouzegar (5)

احتمال ادامه سریال «شهرزاد» از زبان کارگردان

حسن فتحی کارگردانی است که تا به حال بیش از نیمی از آثار وی مربوط به حوزه تاریخ است و یا اگر این اتفاق در داستان‌هایش نیفتد، به نوعی تاریخ را در دل داستان‌ها می‌گنجاند. یادآوری سریال‌هایی چون: شب دهم،‌میوه ممنوعه، مدار صفر درجه، پهلوانان نمی‌میرند، همگی گواه این مطلب است که فتحی علاقه خاصی به حضور در این ژانر دارد. با وی درباره ساخت آثار تاریخی و لزوم نمایش آن برای مردم امروز به گفت‌وگو نشستیم.

 

علاقه شما به آثار تاریخی از کجا نشات گرفته است؟

 

shahrzad-series-rouzegar (8)

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

-علاقه من به تاریخ از دغدغه‌هایی نشأت می‌گیرد که به مسائل سیاسی،‌ اجتماعی،‌ فرهنگی این سالهای جامعه‌ام مرتبط می‌شود. تصورم بر این است که مردم ما برای اینکه در یک سربزنگاه‌هایی چیزهایی را تکرار نکنند، لازم است تاریخ گذشته را مطالعه کنند. تاریخ گذشته ما بخصوص تاریخ یکصد ساله اخیر امکان بسیار مناسبی برای این است که درک عمیق تاریخی برای مردم اتفاق بیفتد تا در آینده و امروزشان بر اساس خرد جمعی و عقلانیت بیشتری عمل کنند.

 

مطالعه کتاب‌های تاریخی و سرگذشت افراد مختلف تاریخ،‌تا چه میزان برایتان اولویت دارد؟

 

shahrzad-series-rouzegar (10)

-هر بار که به تاریخی هر کدام از شاهان ایرانی در ‌دوره‌های مختلف صفویه،‌ قاجار،‌ یکصد ساله اخیر، چهار صد سال گذشته و … رجوع می‌کنم، آنقدر نکات عجیب و غریب و درس آموزی می‌بینم که گاه فکر می‌کنم اگر روح جمعی جامعه ما این برهه‌های تاریخی که از 500 سال پیش شروع شده را به خوبی مطالعه کنند،‌شاید ما در ادامه زندگی‌مان دچار اشتباهات و بحران‌های کمتری شویم و به درک و تفاهم عمیق تری نسبت به نوعیت انسانی،‌ هویت ملی و فرهنگی‌مان برسیم و در همین راستا گرفتار خیلی از مسائل عجوز و لایجوز سیاسی و روزمره که متاسفانه خیلی از افراد گرفتارشان بودند،‌ نشویم و سعی کنیم تا درک روشنی از گذشته‌ خود داشته باشیم تا به تعبیری چراغی برای حرکت درست‌مان در آینده باشد.

*فکر می‌کنید آشنایی مردم ما با تاریخ کشورشان چقدر ضرورت دارد؟

-ضرورت آشنایی کلیت جامعه با خویشتن تاریخی خود به حدی اهمیتی دارد که اگر صدها فیلم سینمایی تاریخی و ده‌ها سریال تاریخی هم ساخته شود باز هم کم است،اما در این میان امیدوارم آثاری که ساخته می‌شود تاریخ را تحریف نکند و بر مبنای آنچه در واقعیت تاریخ و گذشته ما روی داده است،بدون خوشامد و بدآمد آن گروه و این دسته و جناح‌های مختلف ساخته شوند و طوری باشند که آنچه در واقعیت اتفاق افتاده است را پیش روی مردم و مخاطبان قرار دهیم. این موضوع در مورد نسل جوان ما که خیلی نیازمند آشنایی با تاریخ گذشته و خویشتن تاریخی خود هستند،‌مصداق بارز دارد

 

shahrzad-series-rouzegar (13)

*خیلی‌ها دوست دارند تا بدانند چرا در اغلب آثار تلویزیونی شما تاریخ نقش پر رنگی دارد؟

-در وجود هر کدام از ما ایرانی‌ها یک منِ تاریخی وجود دارد که گاه خودمان از وجود این منِ تاریخی در کالبد خود بی خبریم و گاه این منِ تاریخی در یک سربزنگاه‌های وجودی، روحی و روانی ما رفتارهایی را باعث می‌شود که شاید بعد از انجام آنها بسیار تعجب کنیم. ما ایرانی‌ها معمولا موجودات بی قراری هستیم و دل آشوبه داریم و برای مثال اگر چهار اتفاق خوب برایمان بیفتد مدام نگران این هستیم که نکند بعد از اینها یک اتفاق بد برایمان بیفتد.فکر می‌کنید اینها از کجا می‌آید؟ اگر به طور دقیق در این زمینه جستجو کنیم متوجه می‌شویم که همه اینها از همان خویشتن تاریخی ما می‌آیند و خویشتن تاریخی ما در حقیقت مجموعه ژن‌های فرهنگی نیاکان ما است که در وجود هر کدام از ما نهادینه شده است.در خویشتنِ تاریخی ما به طور ناخودآگاه تمام تجربه‌های تلخ و شیرین نیاکان ما انباشته شده است. تمام آرزو، ترس، اضطراب، لحظات و تجربه‌های تلخی که در طول تاریخ داشتند و هم چنین لحظات شیرین و کوتاه اندک و کوتاه. تمام اینها ذخیره خویشتنِ تاریخی ما هستند که جمع شده است و فکر می‌کنم برای غلبه بر بحران‌هایی که جامعه امروز ما به آنها دچار است از جمله بحران‌های سیاسی،‌فرهنگی،‌هویتی توجه هر فرد به خویشتن تاریخی خود به غلبه بر این موضوع می‌تواند کمک دوچندانی داشته باشد تا به یک قرار آرامش و به نوعی فرهیختگی جمعی و اجتماعی در جامعه برسیم

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (15)

*شما مدتی است که با سریال «شهرزاد» پا به عرصه نمایش خانگی گذاشتید.فاصله از تلویزیون باعث تمایل شما به سمت شبکه نمایش خانگی شده است؟

 -هنوز هم از سمت تلویزیون پیشنهاد ساخت سریال دارم،‌اما به این دلیل که خودم بعد از سالها دوست داشتم تا در شبکه نمایش خانگی سریالی را کارگردانی کنم،‌ به این سمت آمدم و در این رسانه سریالی را کارگردانی کردم.

*در ساخت سریال در شبکه نمایش خانگی کدام عنصر برایتان اولویت داشت؟

-همیشه دغدغه این را داشتم که اگر می‌خواهم سریالی را در بخش خصوصی بسازم،‌ قصه آن جذابیت لازم را دارد یا خیر؟ چراکه همیشه معتقدم در رسانه‌ای مثل شبکه نمایش خانگی عنصری به نام داستان، مهمتر از سایر عناصر است و بیشتر می‌تواند مردم را جذب خود کند. در مورد سریال «شهرزاد» هم باید بگویم زمانیکه دیدم قصه خوبی پیش رویم هست، اقدام به ساخت آن کردم

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (16)

بعد از اتمام ضبط سریال «شهرزاد» قصد ساختن اثری دیگر را چه در تلویزیون و چه در شبکه نمایش خانگی دارید یا خیر؟

-حقیقت این است با تمام دلبستگی که به این سریال دارم،‌ اما به شدت خسته‌ام و بعد از ساخت این سریال دوست دارم مدت طولانی را استراحت کنم تا انرژی بیشتری برای ساخت آثارم داشته باشم.

*حرف‌هایی درباره ادامه دار بودن سریال «شهرزاد» در سه فصل وجود دارد، در این باره بفرمائید.

-از همان ابتدا که این سریال را کلید زدیم،به ادامه دار شدن «شهرزاد» فکر کردیم، اما همه چیز بستگی به استقبال مخاطب دارد. ضمن اینکه برای هر فصل از این سریال تعداد 26 تا 30 قسمت را در نظر گرفتیم.

shahrzad-series-rouzegar (17)

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

 

در سریال «شهرزاد» شما اشاره مستقیمی به موضوع کودتای 28 مرداد داشتید،چرا؟

-بله اما در این سریال به مسائل سیاسی کودتا ورود زیادی نداشتیم و بیشتر داستان عشق چند جوان را در آن فضای ملتهب سیاسی نشان دادیم و درباره تاثیر مخربی که اوضاع سیاسی بر سر عشق‌های آن دوران آورده صحبت کرده و نشان دادیم چگونه در یک فضای سیاسی غبار گرفته ممکن است عشق‌ها به نفرت تبدیل شود. قصه اصلی داستان «شهرزاد» بر اساس قربانی شدن خیلی از موارد در هر فاجعه‌ای سیاسی است و یکی از مظلوم ترین قربانی‌ها عشق است

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (18)

اگر سریال «شهرزاد» از تلویزیون پخش می‌شد،‌ممکن بود در میزان مخاطب تاثیر داشته باشد؟

-از همان ابتدا که تصمیم گرفتم تا سریال «شهرزاد» را در شبکه نمایش خانگی تولید کنم و حتی الان دیگر به این موضوع فکر نمی‌کنم،چراکه راهی که بر آن استوار بودم را رفته‌ام و معتقدم فردی که حین مسیر سرش را بی موقع بچرخاند،‌روح وی با او همراهی نخواهد کرد. من هم در همین مسیری که انتخاب کردم سعی می‌کنم به راهم ادامه داده و به نحو احسن کار خود را به سرانجام رسانم.

*در شبکه نمایش خانگی چه محدودیت‌هایی پیش پایتان بود؟

-محدودیت در همه جای دنیا و برای هر کاری وجود دارد،‌اما در هر مکانی با توجه به شرایط آنجا متفاوت است. ما هم برای ساختن سریال «شهرزاد» محدودیت داشتیم،‌چراکه سلایق و ادعاهای تاریخی متفاوت است.

 

سریال شهرزاد, بازیگران سریال شهرزاد, پشت صحنه سریال شهرزاد

shahrzad-series-rouzegar (19)

 

سریال شهرزاد

 

1.7/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/GQz7
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. admin می گوید

    12

نظرات بسته شده است.