آموزش استفاده از گوگل مپ بدون اینترنت به صورت تصویری

216

آموزش استفاده از گوگل مپ بدون اینترنت به صورت تصویری

با استفاده از این آموزش بدون نیاز داشتن اینترنت می توانید از گوگل مپ استفاده کنید.قطع شدن ارتباط اینترنت در سفر می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

 

گوگل مپ

 

هنگام سفر ممکن است در یک ترافیک سنگین در تونل گیر کرده باشید یا به دلیل دور شدن از مناطق شهری، ارتباط شما با اینترنت قطع شود؛ شرایطی که برای هر کدام از ما ممکن است پیش بیاید. حال اگر در این شرایط به گوگل مپ نیاز پیدا کنید چه خواهید کرد؟ بهتر است قبل از سفر برای جلوگیری از گیر افتادن در چنین شرایطی، نقشه‌های مورد نظر خود را برای استفاده‌ی آفلاین دانلود کنید. با دانلود کردن نقشه‌ی مورد نظر حتی بدون ارتباط اینترنت نیز به مسیرها دسترسی خواهید داشت.

 

البته این نقشه‌های آفلاین محدودیت‌هایی نیز دارند. در حالت آفلاین به مسیرهای پیاده‌روی، ترانزیت و دوچرخه‌سواری دسترسی ندارید و فقط مسیرهای رانندگی در اختیار شما خواهد بود. حتی اگر رانندگی نمی‌کنید باز هم نقشه‌های آفلاین به دردتان خواهد خورد. می‌توانید با استفاده از آن، مسیرهای اطراف را مورد بررسی قرار دهید.

 

گوگل مپ


ضمنا این نکته‌ی مهم را نیز به خاطر داشته باشید که این نقشه‌ها در نهایت بعد از مدتی منقضی می‌شود، چرا که گوگل برای اطمینان از صحت آنها، باید نقشه‌ها را به روزرسانی کند. برای مشاهده‌ی نقشه‌هایی که ذخیره کرده‌اید و اطلاع از زمان منقضی شدن آنها، اپلیکیشن گوگل مپ را اجرا کنید، آیکون منو را لمس کنید و Offline areas را انتخاب کنید.


گوگل مپ

 

گوگل مپ

برای دانلود نقشه‌ها برای استفاده‌ی آنلاین، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. اپلیکیشن Google Maps را در گوشی اندرویدی یا آیفون خود اجرا کنید. اطمینان حاصل کنید که با حساب کاربری گوگل خود وارد شده‌اید.

2. نقشه‌ی شهر مورد نظر خود را جست‌و‌جو کنید.

3. نوار پایین صفحه را که نام محدوده‌ی مورد نظر شما را نمایش می‌دهد لمس کنید.

4. گزینه‌ی دانلود را انتخاب کنید.

5. سپس گوگل، نقشه‌ای از منطقه‌ی مورد نظرتان را نمایش می‌دهد و از شما می‌پرسد که آیا مایل به دانلود آن هستید؟ برای تایید، مجددا Download را انتخاب کنید.


گوگل مپ

 

گوگل مپ

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/U8J5
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.