تمام مزایا و عیب‌های استفاده از لنز چشم طبی

0 241

لنز چشم طبی یکی از محصولاتی است که می‌تواند به شما این امکان را بدهد که به جای استفاده از عینک‌های طبی، دنیا را بدون مشکل مشاهده کنید، ولی این نوع لنزها عوارضی هم دارند.

با توجه به گسترش علم، امکانات مختلفی برای افراد کم بینا به وجود آمده است که یک نمونه از آنها را می‌توان لنز چشم طبی نامید.

استفاده از این وسیله در ابتدا ممکن است باعث شگفتی شما شود زیرا دیگر بدون اینکه نیاز به عینک داشته باشید می‌توانید براحتی ببینید و کارهایی را که با عینک انجام دادنشان مشکل است می‌توانید خیلی راحت انجام دهید. استفاده طولانی مدت از لنز چشم طبی می‌تواند عوارضی داشته باشد که در ادامه این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم.

تمام عوارض لنز چشم طبی

خطراتی که لنز چشم طبی ایجاد می‌کند را در ادامه معرفی می‌کنیم.

قرمزی چشم

یکی دیگر از عوارضی که لنز چشم طبی دارد، قرمزی چشم است. اگر به مدت طولانی از این وسیله استفاده می‌کنید ممکن است باعث پرورش انواع ویروس شوید که همین باعث قرمز رنگ شدن چشم‌های شما می‌شود.

باید توجه داشته باشید که گذاشتن لنزهای چشمی باعث می‌شود که اکسیژن کمتری با قرنیه برخورد داشته باشد و به همین دلیل باکتری‌ها و ویروس‌های مختلف رشد می‌کنند که باعث بیماری‌های مختلف می‌شوند.

جلوگیری از تامین اکسیژن مورد نیاز چشم

با توجه به این که لنزهای چشمی به طور کامل بر روی قرنیه قرار می‌گیرند و مانع رسیدن اکسیژن به آن می‌شوند. در نتیجه مقدار اکسیژن لازمی که به چشم‌های شما می‌رسد کاهش پیدا می‌کند.

تامین اکسیژن برای چشم‌ها یک امر حیاتی می‌باشد که اگر شما قصد استفاده از لنزهای چشمی را دارید از نوع نرم آن استفاده کنید چرا که اکسیژن بیشتری را به چشمان شما می‌رساند.

لنز چشم  طبی باعث خشکی چشم می‌شود

استفاده از لنزهای چشمی اشک چشم را کم می‌کند زیرا بیشتر اشک چشم را برای نرم نگه داشتن خود جذب می‌کند و باعث ایجاد خشکی سندروم چشم می‌شود.

در نتیجه می‌تواند باعث احساس سوزش، قرمزی چشم و تحریک پذیری چشم شود. اگر چشم‌ها بیش از حد خشک شوند، قرنیه چشم زخم می‌شود که خیلی دردناک است.

 

تاثیر در عکس العمل‌های قرنیه

وقتی کوچکترین فشاری به چشم شما وارد شود، از سمت ذهن قرنیه به شما هشدار داده می‌شود که باید با محافظت پلک بزید. اگر شما از لنز استفاده کنید جلوی این واکنش طبیعی قرنیه را می‌گیرید که می‌تواند باعث ضعیف و کند شدن این واکنش شود.

ساییدگی قرنیه

این امکان برای لنز چشم طبی وجود دارد که باعث ساییدگی قرنیه چشم شما شود. اگر این لنزهای مختلف به درستی نصب نشوند مشکل چند برابر نیز می‌شود و همچنین چشمان شما بیش از اندازه خشک بشوند.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/upTYA
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.