مدل های جدید مدل مانتو دخترانه تابستانه 2015 سری پنجم

0 225

مدل های جدید مدل مانتو دخترانه تابستانه 2015 سری پنجم

 

بازي با پارچه‌ها را از كودكي شروع كرد و حاصل همه تلاش‌هاي كودكانه‌اش دامن پرچيني شد كه براي نخستين بار وقتي كه فقط 10 سالش بود براي خودش دوخت… عشق به دنياي رنگارنگ پارچه‌ها و خلق تصويري تازه از آن‌ها از همان روزهاي كودكي هميشه با او بود تا امروز كه با وجود تحصيلات در رشته گرافيك و تمام تجربه‌هايي كه در زمينه دكوراسيون داخلي دارد باز هم طراحي لباس و بازي با طرح و نقش براي آفريدن طرح‌هايي نو را،؛طرح‌هايي كه براي زيباتر نشان داده شدن طرح و رنگ به قامت افراد بريده مي‌شوند حرفه‌ اصلي خودش قرار داده است. مهسا مرعشي طراحي است كه امروز از نگاه متفاوتش به دنياي طرح و رنگ براي ما مي‌گويد. اين گزارش هم نگاهي است به مانتوهاي تابستانه او كه حال و هواي تابستان بيش از هر چيز در آن‌ها به چشم مي‌خورد.

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/07/manto_Rouzegar.com_117.jpg

«با وجود تمام عشق و علاقه‌ام به طراحي لباس، در رشته گرافيك تحصيل كردم. چون احساس مي‌كردم با زير و بم اصول خياطي و طراحي كم و بيش آشنا هستم اما آنچه حالا براي جان دادن به كارها به آن نياز دارم نگاهي متفاوت است به دنياي پارچه‌ها و بافت‌ها. اين‌كه كدام بافت را در كنار بافت ديگر به كار ببرم و اين‌كه كدام طرح را با طرح ديگر تركيب كنم كه نتيجه نهايي هماني شود كه بايد باشد. اين شد كه در رشته گرافيك تحصيل كردم….» خانم مرعشي به پشتوانه نگاه متفاوت‌شان به دنياي طراحي، هنر گرافيك را با دانش دوخت با هم آميختند و حاصل تمام تلاش ايشان هم لباس‌هايي شد كه به قامت افراد بريده مي‌شوند.

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/07/manto_Rouzegar.com_124.jpg

«لباس درست مثل يك تابلوي نقاشي است كه اگر با تمام زيبايي‌اش در قابي درست ننشيند جلوه‌اش را از دست مي‌دهد.» اين ديدگاه خانم مرعشي به موضوع طراحي لباس باعث شد كه همه قاعده‌هاي معمول را در هم بشكند و به سايزهايي برسد كه دقيقا مطابق با اندام خانم‌هاي ايراني طراحي شده‌اند.:«وقتي كه من تصميم گرفتم طراحي و دوخت لباس را شروع كنم دنبال اين بودم كه بتوانم به تمام خانم‌هاي ايراني براي انتخابي كه برازنده آن‌هاست كمكي كرده باشم. خود من به‌عنوان يك خانم بارها بارها تمام بازارهاي لباس را زيرو‌رو كرده بودم اما دريغ از لباسي كه بتواند من را آن‌طور كه بايد و شايد راضي كند. هميشه سايز و برش لباس‌ها در اوج زيبايي خالي از ايراد نبود. تحقيق و بررسي به من نشان داد كه اين ايرادها ناشي از ‌تناسب‌نداشتن سايزهاي موجود با سايز متناسب با اندام ما ايراني‌هاست بنابراين فكر كردم كه اگر قرار است من طرح‌هاي متفاوتي ارائه بدهم اين طرح‌ها بايد در سايز و اندازه هم متفاوت باشند تا به نتيجه دلخواه برسم. بنابراين الگوهايي را ارائه دادم كه اصلاح شده سايزهاي موجود است و درست مطابق با سايزهاي ايراني. يعني سايزهايي كه در كنار سايزهاي موجود گرالاور، مولر و…. ويژه ما ايراني هستند.»

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/07/manto_Rouzegar.com_121.jpg

خانم مرعشي نگاه متفاوتي به دنياي دوخت و طراحي لباس دارند ايشان معتقدند، لباس زيبا لباسي است كه روي بدن بنشيند و متناسب اندام ما بريده و دوخته شود. اين نگاه باعث شده كه همه در مجموعه‌هاي پيشنهادي ايشان به طرح و مدلي برسند كه درست به قامت آن‌ها بريده شده و با اندام آن‌ها هماهنگي لازم را دارد.:« لباس زيبا به‌نظر من لباسي است كه متناسب با قامت و اندام ما بريده و دوخته شده باشد. در اين صورت حتي به يك لباس كاملا ساده هم مي‌توان گفت، لباسي زيبا. من زيبايي را صرفا در مدل‌هاي شلوغ و فانتزي نمي‌بينم».خانم مرعشي معتقدند، آنچه يك لباس را زيباتر نشان مي‌دهد، كاربردي بودن آن است. اگر قرار باشد كاربرد لباس پشت طرح‌هاي نامانوس آن گم شود بدون شك زيبايي لباس را هم زير سوال مي‌برد.:«من اصولا سعي مي‌كنم لباس‌ها را طوري طراحي كنم كه هم كاربردي باشند هم زيبا يعني اگر قرار باشد در طرحي، كاربرد لباس فداي زيبايي شود ترجيح مي‌دهم اصلا آن طرح را فراموش كنم. ببنيد اگر پوشيدن لباسي در من يا شما احساس آرامش ايجاد نكند طبيعي است كه زيبايي آن پشت ناملايمتي‌هايش گم مي‌شود. اصلا من معتقدم اگر ما در لباس راحت نباشيم زيبايي هم براي آن تعريفي ندارد.»

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/07/manto_Rouzegar.com_122.jpg

اتفاق متفاوتي كه در طراحي‌هاي تابستانه برند مهسا افتاده، تاكيد بر پارچه‌هاي خنك و سبكي است كه در كنار بازي با رنگ و طرح براي تابستان گرم امسال بسيار مناسبند. تاكيد خانم مرعشي در انتخاب پارچه‌هاي طرح‌هاي تابستاني سبكي و خنكي پارچه‌ها و حتي پارچه‌هاي درشت بافتي است كه هم زيبايي مانتوها را دوچندان مي‌كنند هم راحتي آن‌ها را.:« من در طراحي‌هاي تابستانه تمام سعي‌ام را به خرج دادم تا به انتخاب‌هايي مناسب با فصل برسم. در اين ميان حتي از پارچه‌هاي حرير هم به دليل راحتي و سبكي بي‌اندازه‌شان استفاده كردم. اين پارچه‌ها به علت تنوع رنگ، طرح و همچنين جنس متفاوتي كه دارند به راحتي مي‌توانند با يك آستر بسيار ظريف تركيب شوند و در عوض در طراحي نهايي مانتو، زيبايي و خنكي را با هم داشته باشند.»

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/07/manto_Rouzegar.com_123.jpg

 ويژگي متمايز‌كننده ديگر طراحي‌هاي برند مهسا بازي با گره در همه مانتوهاست. در اين مانتوها هيچ نشاني از دكمه ديده نمي‌شود و هر چه هست نوار و گره است كه به شكل‌هاي مختلف روي متن اصلي لباس طراحي شده‌اند. اين گره‌ها گاهي روي لباس خود نمايي مي‌كنند و خودشان به نوعي بخشي از طراحي به شمار مي‌روند و گاهي هم پنهان  هستند و بدون اين‌كه ديده شوند نقش مهار‌كننده مانتو را بازي مي‌كنند. راز اين گره‌ها هم جدا از ابتكار و خلاقيت خانم مرعشي، راحتي است كه در مانتوها ايجاد مي‌شود. اين راحتي علاوه‌بر اين‌كه از نظر اندازه دست شما را در انتخاب باز مي‌گذارد، خلاقيت‌تان را هم شكوفا مي‌كند چون مي‌توانيد با گره‌ها بازي كنيد و به مدل‌هاي متفاوتي در يك مانتو برسيد.

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/07/manto_Rouzegar.com_120.jpg

تنوع رنگ‌ در قالب مدل‌ها و طرح‌هاي متفاوت يكي ديگر از ويژگي‌هايي است كه در مانتوهاي تابستانه مهسا به چشم مي‌خورد. نگاه خانم مرعشي هم به اين دنياي پر از رنگ از اين قرار است: «به انتخاب رنگ خاص و تعريف آن براي زمان و سال خاصي معتقد نيستم. حتي چندان ميلي به تكرار مدل‌ها، روي رنگ‌هايي كه اروپايي‌ها به‌عنوان رنگ سال انتخاب مي‌كنند، ندارم چون معتقدم، اين نياز جامعه خود ماست كه بايد رنگ سال و فصل را تعريف كند. بنابراين در انتخاب‌ رنگ‌ها هم بيشتر دنبال حسي مي‌روم كه از حال و هواي جامعه و محيط اطرافم مي‌گيرم. ضمن اين‌كه چهره افراد و سليقه آن‌ها براي من يكي از مهم‌ترين فاكتورهاي تعيين‌كننده رنگ است. البته بايد اعتراف كنم به اعتقاد من مدل و چگونگي طراحي لباس پابه‌پاي انتخاب رنگ در رسيدن به نتيجه نهايي نقش دارد و حتي مي‌تواند خيلي از رنگ‌هاي سنگين را سرحال‌تر كند.»

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/07/manto_Rouzegar.com_119.jpg

راز گشادي و آزادي مانتوهاي برند مهسا، در نگاه متفاوتي است كه خانم مرعشي به زيبايي دارد. به اعتقاد او تركيب مناسب يك لباس است كه ظاهر يك فرد را متناسب‌تر نشان مي‌دهد و اتفاقا لازمه اين تركيب مناسب هم هرگز تنگي لباس نيست. گشادي و يك لباس، البته به شرط اين‌كه يك گشادي تعريف شده باشد نه صرفا يك مدل كلوش كيسه مانند يا حتي پرچين، دست طراح را باز مي‌گذارد كه به يك تركيب مناسب برسد؛ تركيبي كه در عين راحتي، فرم و تركيب داشته باشد و جاي كمر دامن و حتي سرشانه مانتو در آن تعريف شده باشد. اين نوع طراحي يعني طراحي مانتوهايي كه در عين گشادي، فرم دارند ابهامي در مدل نهايي ايجاد مي‌كند كه اتفاقا همين ابهام در متناسب‌تر نشان دادن اندام پوشنده لباس بسيار تاثير‌گذار است.

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/07/manto_Rouzegar.com_118.jpg

مدل مانتو

مدل مانتو 2016 ,مدل مانتو 1395 ,مدل مانتو 95 ,مدل مانتو رنگ سال 2015 ,مدل مانتو رنگ سال 1395 ,مدل مانتو نوروز 1395 ,خرید مدل مانتو ,خرید مانتو

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/iNbw
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.