جدیدترین مدل مانتو سنتی دخترانه زنانه و مدل مانتو 95

719

جدیدترین مدل مانتو سنتی دخترانه زنانه و مدل مانتو 95

جدیدترین مدل لباس و مدل مانتو از برند ها و مزون های ایرانی و خارجی انواع مجموعه مدل های مانتو دخترانه جدید پیشنهاد مدل های مانتو زنانه و دخترانه شیک برای سال 2016 و 1395 می باشد

همراه با مدل های جدید مانتو 95 مقالات زیبایی در ضمینه سلامت , زیبایی , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

 

 اگر در میدان هفت تیر از خانم هایی که از فروشگاه های مانتو فروشی بیرون می آیند درباره لباس ملی بپرسید، احتمالا یا نمی دانند لباس ملی چیست و یا اگر می دانند با ترشرویی می گویند:"می خواهند یک لباس را به تن همه کنند"اما ملل مختلف ، هميشه براي حفظ خورده فرهنگ هاي خود تلاش كرده اند ، لباس ملي يكي از اين خرده فرهنگ هاست لباسي كه در مجامع بين المللي نمادي از فرهنگ هر كشور است .دامن هاي مردان اسكاتلندي ، ساري زنان هندي ، دشداشه مردان عرب ، كيمونوي زنان ژاپني در هر جايي از جهان حضور اين مردمان را متمايز مي كند .


 مصاحبه با مهلا زمانی طراح لباس

 

مهلا زمانی طراح لباس به طرح لباس ملی خوشبین است و معتقد است که ایرانیان باید لباس ملی داشته باشند.البته منظور او از لباس ملی یک لباس نیست.منظور او طراحی هزاران لباس با توجه به فرهنگ ایرانی و بدون اجبار پوشیدن است. تندري مدير مالي موسسه فخر انديشه هم ا ز كمبودهاي اقتصادي كه در اين راه وجود دارد و بازار اجناس چيني مي گويد بهتر است مصاحبه را تا انتها بخوانید تا بهتر متوجه شوید.

 

خانم زماني به عنوان اولين سوال بفرماييد در جلسه‌اي كه با كميسيون فرهنگي مجلس داشتيد چه مباحثي مطرح شد؟
من به عنوان يكي از كارشناسان ساماندهي لباس كميسيون فرهنگي مجلس حضور داشتم و در اين جلسه طرح اوليه مجلس در رابطه با ساماندهي لباس تصويب شد و به احتمال 90 درصد تا اسفند ماه بايد اين طرح به تصويب برسد.طرح لباس ملي به منزله يك لباس متحد الشكل نيست، چرا كه تنوع بسيار زيادي در پوشاک ایرانی دیده می شود.در ایران هر قومی برای خود لباس محلی جداگانه دارد و این قابل قياس با هيچ كشوري نيست. اما ايراني براي اينكه در كنفرانس‌ها و مجامع بين‌المللي بخواهد بگويد ايرانی است هيچ لباسي ندارد، ما اگر با مقنعه و مانتو در دنيا حاضر شويم نمي‌توانيم بگوييم ايراني هستيم چون ممكن است يك سوري هم به اين شكل لباس بپوشد. از اين رو تصميم گرفته شده ايراني لباس ايراني بپوشد،‌ و وقتي از ايران خارج مي‌شود شاخص ايران باشد به همين جهت مي‌خواهند با ساماندهی موضوع پوشاک، طرح های لباس ملی را تهیه کنند.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


لباس ملي چه مشخصه ویژه ای دارد؟ لباس ملي تحت هيچ شرايطي اجباري نيست، فقط مهم رعايت شئونات اسلامي در يك كشور است. وقتي اين شرايط را رعايت كنيم هيچ منافاتي با اينكه چه رنگي و چگونه بپوشي ندارد،‌ البته اين واقعيت وجود دارد كه چادر حجاب برتر است و ما نبايد اين نكته را از خاطر ببريم و اينكه 75 درصد جامعه ما چادر به سر مي‌كنند. اما بايد بدانيم كه هر كس كه علاقه مند است چادر به سر كند و هر كس كه علاقه‌مند است لباس ايراني به تن كند.براي ساماندهي لباس ملي در كشور چه كاري بايد صورت بگيرد؟ لباس ملی احتیاج به فرهنگ سازي دارد تا جوان‌هاي ما با گذشته خود آشنا شوند اصلا ببينند هيچ رغبتي به اين دارند كه لباس ايراني بپوشند.


بسیاری از جوانان برای پوشش خود از مدهای روز تبعیت می کنند لباس ملی چگونه می تواند رغبت جوانان را بر انگیزد؟
لباس ملي داراي يك شكل نيست،‌ ما لباس‌هاي ايراني را بايستي كاربردي و قابل استفاده بكنيم،‌ ما نمي‌توانيم مثل هزار سال پيش كه 10 دامن را روي هم مي‌دوختند و 30 متر پارچه استفاده مي‌كردند و لباس وزن سنگيني پيدا مي كرد، لباس را آماده كنيم،‌ ما بايد سليقه و طبع جوان‌ها را بدانيم و اينكه جوان چه مي‌خواهد. لباس ايراني بايد فلسفه‌ ايراني داشته باشد،‌ لباسي كه در فلان ژورنال خارجي چاپ مي‌شود طراحي آن ساده‌تر است يا لباس‌هايي كه من در ژورنالم طراحي مي كنم.


لباس ملي چگونه می تواند مد شود؟آرام آرام بگوييم اين لباس ايراني است،‌ در دنيا لباس‌هايي مد است كه بسيار شبيه لباس ايراني است الان خوشبختانه بهترين زمان براي طرح لباس ايراني است،‌ ما مي‌توانيم بهترين و زيباترين كار را با لباس ايراني انجام دهيم‌، اما براي اين كار بايد ابتدا از يك رسانه قوي مثل تلويزيون آغاز كرد و گرنه ما جواب نمي‌گيريم، كميسيون فرهنگي مجلس، شوراي عالی انقلاب فرهنگی هم جواب نخواهند گرفت، بايستي از جايي شروع شود كه اولا مردم آگاه شوند ثانیا چشم‌ها آشنا شود.مشكلاتي كه در اين راه وجود دارد چيست؟ما لباس خود را نمي‌شناسيم روزي من به همراه بچه‌هاي لوتوس به مجلس رفته بودم من لباسي به تن داشتم كه ساده شده لباس كردی بود. بچه‌هاي گروه هم مانتوهاي چاپ خورده طرح ايراني به تن داشتند در مجلس همه فكر مي‌كردند ما از كشور ديگري هستيم اهالي مجلس مي‌گفتند اين خانم‌ها كجايي هستند؟ درصورتي كه لباس‌هايي كه ما به تن داشتيم الهام گرفته از لباس‌هاي محلي ايراني بود.


آیا توجه رسانه ها به طرح لباس ملی کافی بوده است؟به هيچ وجه، من سال گذشته، در ژانويه 2004 بين 50 مديست دنيا در پارلمان ايتاليا جايزه گرفتم، چرا هيچ كس نبايد بداند،‌ چرا هيچ كس حمايت نمي‌كند،‌ من كه روي بزرگترين قالي جهان كه 1000 متر مربع است ادوار مختلف تاريخ ايران را در جهان كه نماد تاريخچه ايران است نمايش مي دهم ولي در ايران چنين اتفاقي صورت نگرفته است.لباس‌هاي شما چگونه طراحي مي‌شود؟در گذشته همه طرح‌ها حتي طراحي پارچه توسط خودم صورت مي‌گرفت، اما در حدود یک سال است كه از خانم‌هاي فارغ‌التحصيل طراحي لباس استفاده مي‌كنم به اين صورت كه طرح‌هاي اوليه توسط خودم است و اجرا كننده آنها هستند.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


چه تفكيكي بين لباس‌هايي كه طراحي مي‌كنيد، وجود دارد؟ ما براي طراحي هر لباسي چارچوب ايراني را در نظر مي‌گيريم و در درجه بعد اين كه براي چه شركتي طراحي مي‌شود مورد نظر است به طور مثال ازنظر بين‌المللي همه مهمانداران بايد داراي كلاه باشند و اينكه مي توانند كت و دامن بپوشند يا مانتو شلوار.در رابطه با تاريخچه لباس تحقيقي هم داشته‌ايد؟بله تحقيقي كه در 60 جلد به بررسي لباس در 5 قرن اخير مي‌پردازد و مصور است و از دوران هخامنشي آغاز مي‌شود و نظرات تمام شرق شناسان دنيا در رابطه با لباس ايراني در آن جمع شده است و قرار است اين كتاب به 2 زبان براي دانشگاه‌هاي داخل و خارج از ايران چاپ شود.


میانگین متوسط قیمت لباس هایی که طراحی می کنید چه قدر است؟
لباس‌هايم از 32 هزارتومان تا 700 هزارتومان است.

بسیاری از خانم ها دوست دارند از طرح ها ولباس هایتان استفاده کننده اما قیمت لباس ها بسیار گران استهر وقت هر چيزي به توليد انبوه رسيد ناخودآگاه قيمت شكسته مي‌شود يك برشكار ماهي 5/1 ميليون تومان دستمزد مي‌گيرد و در روز تنها 3 لباس برش مي‌زند و اينكه طرح‌ها متفاوت است و در فروشگاه‌هاي ديگر ديده نمي‌شود.در لباس‌هايتان از چه نمادهايي استفاده مي‌كنيد؟ از همه نمادهاي ايراني استفاده مي‌كنم‌، نمادهاي كه استخراج شده از حفاري‌هاي مختلف و تمام ابنيه‌هاي ايراني است.
چرا براي آقايان لباس طراحي نمي‌كنيد؟


آقايان مشكلي با كت و شلوار ندارند، ما به نسبت اقليم كشور مثل بندرعباس،‌ گناوه و بوشهر مي‌توانيم لباس خاص را طراحي كنيم لباسي كه با اقليم آن منطقه هماهنگ داشته باشد به طور مثال در اين مناطق مي‌شود به جاي كت و شلوار از كت‌هاي و شلوارهاي نخي استفاده كنيم من در فكر طراحي لباس آقايان هستم ولي نياز خانم‌ها به اين موضوع بيشتر است.


آيا لباسي هم براي شركت‌هاي خارجي طراحي كرده‌ايد؟
بله لباس هواپيمايي قط ايرلاين را طراحي كرده‌ام كه افتخار ملي محسوب مي‌شود و اينكه يك ايراني لباس‌ يك پرواز خارجي را طراحي كرده است.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


خانم زماني در اجراهای لباس(fashion show (از اسپانسر هم استفاده مي‌كنيد اين اسپانسر‌ها تامين كننده هزينه‌شما نيستند؟
اين اسپانسرها در حد تامين كننده مخارج همان برنامه هستند و هزينه‌هاي ديگر ما بر طرف نمي‌شود.آيا طرحهایتان بازتاب بين‌المللي هم داشته است؟ طرح‌هاي ايراني آبروي دانشجويان ايراني خارج از كشور است،‌ در ايتاليا اين مجله به بسياري از دانشجويان ايراني كمك كرده تا طرح‌هاي ايراني را براي پايان نامه خود ارايه دهند. این طرح ها با عكس العمل‌ استادان مواجه شد و وقتي دانشجويان اعلام كردند كه اين لباس‌هاي ملي ما است و در پژوهشكده دانشگاه متوجه شدند كه نوشته‌هاي آن ايراني است،‌ طرح اين دانشجويان را پذيرفتند.


نمايشگاه‌هاي خارجي هم داشتيد؟
بله در سال 1977 نمايشگاهي در دهلي كه به هزينه شركت كوكاكولا برگزار شد در فيتور اسپانيا و سال گذشته هم در آلتا روما روم.


براي چه شركت‌هايي لباس طراحي كرده‌ايد؟من براي 5 شركت هوايي مثل ماهان،‌ آسمان،‌ كيش اير، سفيران و قشم لباس طراحي كرده‌ام و بزودي لباس‌هاي فرودگاه امام را ارايه مي‌كنم و به طور كلي براي 50 سازمان لباس فرم طراحي كرده‌ام.
شما نمايشي كه در سال 74 در هتل برگزار كرديد لباس شب هم به نمايش گذاشتند ولي در نمايش بعدي در سالن حجاب اين لباس‌ها پوشيده بود و حجاب هم داشت چرا آقايان نمي توانند در اين شوها شركت كنند؟يكي از مباحثي كه من در شوراي فرهنگ عموميراجع به آن صحبت كردم همين بود و احيانا قصد داشتم اساسنامه‌اي در اين مورد بنويسم و اينكه آيا پوشيدن يك لباس تنگ در جامعه ديدنش براي آقايان مشكل است يا شركت در شوهاي لباس‌هاي ايراني كه گشاد و پوشيده هستند.


لوتوس با چه مشکلاتی روبرو است؟
ما با دفتر مطبوعاتي مجله مشكل داريم مجله ما مجوز دايم نداريم و هر بار براي چاپ مجله مجوز جداگانه‌اي مي‌گيريم و هرده هزار نسخه آن 5/11 ميليون تومان تمام مي‌شود،‌ 12 سال است براي اعتلاي فرهنگ لباس ايراني تلاش مي‌كنيم اگر دريا هم بود خشك مي‌شد ما از بودجه شخصي استفاده مي‌كنيم


و حرف آخر ؟
ما از سال 1353 فارغ التحصيل رشته طراحي داريم اما تنها عده محدودي جذب اين رشته شده اند . من با هزينه شخصي تلاش زيادي دراين راه كرده ام ، حدود 172 تابلوي قلدر آغاسي داشتم و تمام آن را فروختم . ما احتياج به حمايت داريم . من حاضرم عكس مهلا زماني را از مجله حذف كنيم و بگويم با توانايي فلان دانشگاه ولي اين نبايد فقط در مرحله حرف باشد ما بايد عمل كنيم .

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

 

 مصاحبه با شهلا مهدوی طراح لباس

شهلا مهدوی، طراح لباس ایرانی این روزها درگیر کار برای تلویزیون و سینماست. وی پیش از این لباس‌های زیادی طراحی و به بازار عرضه کرده بود. علاقه مهدوی به خیاطی از دوران کودکی و هنگام نشستن کنار چرخ خیاطی مادرش شکل گرفت. مهدوی نیمه دوم دهه 40 از دانشگاه هنرهای تزئینی فارغ‌التحصیل و در رشته طراحی پارچه مشغول به کار شد . علاقه او به حرفه‌اش روزبه‌روز بیشتر ‌شد و تحصیلات همسرش در رشته دکوراسیون داخلی منجر به سوق دادن او به نقاشی شد. سفرهای زیاد نیز منجر به آشنایی با دوستانی شد که «شهلا مهدوی» را با صنعت پوشاک و آشنایی با برندهای متنوع آشنا کرد. همین موضوع گامی برای قدم گذاشتن به دنیایی بزرگ‌تر شد، دنیای پارچه و مد و طراحی و در یک کلام صنعت قوی پوشاک. وی اکنون یکی از طراحان معروف لباس ایرانی در کشور است که توانسته در کنار حرفه خود اشتغال غیر‌مستقیم نیز ایجاد کند. مهدوی اکنون دو فرزند دارد. پسرش مهندس کامپیوتر است که در عکاسی و برنامه‌های کامپیوتر به وی کمک می‌کند و دخترش زبان می‌داند و بیرون از ایران زندگی می‌کند. اکنون «شهلا مهدوی» میهمان ماست تا رمز موفقیت خود در کارآفرینی طراحی پوشاک را با خوانندگان در میان بگذارد.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

 

شما در حال حاضر، جزء طراح‌های موفق لباس هستید. ممکن است راجع به بیوگرافی و علت علاقه‌تان به دوخت توضیح بفرمائید؟
علاقه من از کودکی در کنار چرخ خیاطی مادرم شکل گرفت و بعد که در سال 48 از دانشگاه هنرهای تزئینی فارغ‌التحصیل شدم و در رشته طراحی پارچه مشغول به کار شدم.روز به روز به کارم بیشتر دلبسته می‌شدم. همسرم دکوراسیون داخلی خوانده و گاه همراه با او مرا به نقاشی هم سوق داده است. در سفرهائی که داشتم دوستان خوبی یافتم که مرا با لباس‌های مارک‌دار و شرکت‌های مهم دنیا آشنا ساخت و این قدمی بود برای اینکه به دنیای بزرگتری پا بگذارم.

 

در این دیای بزرگتر، فرزندانتان چگونه شما را یاری کردند؟
من 2 فرزند دارم یک پسر که مهندس کامپیوتر است و در عکاسی و برنامه‌های کامپیوتر به من کمک می‌کند و دخترم که در ایران زندگی نمی‌کند و رشته? زبان خوانده است.من همیشه در فکر این بودم که همسر و مادر کاملی باشم. اما برقراری توزان بین خودم و همسرم با کاری که انجام می‌دهم، خیلی مسئولیت مرا سنگین‌تر می‌کند.

 

روزی چند ساعت کار می‌کنید و چرا؟
دست کم روزی 6 ساعت. فکر کردن در کار من خیلی مهم است. کار زیاد مهم نیست. فکر زیاد مهم است. پشت هر کاری باید فکری باشد. فکرهای من روی لباس و کارهای هنری دور می‌زند. اگر مطالعه می‌کنم. سفر می‌روم، تلویزیون می‌بینم و روزنامه یا مجله می‌خوانم.می‌خواهم چیزهای جدیدتری برای کارم بیابم و همه اینها به خاطر این است که عاشق کارم هستم. اگر کارم را دوست نداشتم، آن را کنار می‌گذاشتم، چون درآمد مادی زیادی برای من ندارد. من دوست دارم برای کشورم قدم‌های مثبت بردارم. کار تجاری را دوست ندارم.دنبال این نیستم که ببینم توی بازار چه طرح و رنگی است که به سرعت آن را کپی کنم تا کارم بهتر فروش برود. من طرح و پارچه‌ام را از فکرم و ایده‌ام تعیین می‌کنم و می‌دانم که طراحی و خیاطی انتهائی ندارد.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


با این همه ابتکار و ذوقی که از خود نشان داده‌اید، اگر بخواهید خود را با افرادی مانند ”والنتینوگاراوانی“ مقایسه کنید، چه می‌گوئید؟
”والنتینو“ 50 سال است که کار می‌کند. ما خیلی راه در پیش داریم که به آنها برسیم. کار او طوری که پارچه را برایش می‌بافند و به دلخواهش رنگ می‌کنند.او پارچه آماده استفاده نمی‌کند، از یک عده طراح و دوزنده باتجربه و سابقه‌دار در کارش استفاده می‌کند. او لباس‌های خاص برای افراد مشهور می‌دوزد. اما در ایران کسانی که دنبال کارهای متفاوت هستند، باید آن را از طراحان متفاوت تهیه کنند.لباس‌های مارک‌دار که وارد ایران می‌شود، سایز افراد مانکن است و برای افراد درشت و کسانی که به لحاظ اندام، نامتعال هستند، مناسب نیست و از طرفی به قدری گران است که فقط افراد خاصی می‌توانند آن را بخرند.

 

چه‌قدر رقیب دارید؟
در جواب می‌خواهم فرق رقابت و حسادت را بگویم. قابت خوب است اگر رقابت نباشد هیچ کاری پیش نمی‌رود، اما حسادت بد است. رقابت یعنی اینکه اگر کسی پیشرفتی کرد م هم سعی کنم و خودم را بالا بکشم. اما حسادت یعنی دخالت در کار کسی و یا به‌اصطلاح، جو را خراب کردن، که این کار بسیار غیرانسانی است.

 

مشخصه اصلی کار شما چیست؟
علاقه‌مندی به کارم و اینکه کار من، جنبه‌ معنوی دارد، برایم بسیار مهم است. این کار سود چندانی برایم نداشته است. وقت‌های فراغتم را پر کرده است، اما به خاطرش سفر کردم، لوازم تزئینی خریدم و با ذوق و شوق تصمیم‌گیری کردم که چه چیز را کجا به‌کار ببرم.فکر من منبع الهام است. چنین پارچه‌هایم بسیار بادوام است. چرا که پارچه? بادوام، ارزش کار را بالا می‌برد. مانتوهائی با پارچه‌های عالی به سبک قاجار و صفویه دوختم که بسیار مورد توجه بود. من معتقد هستم ما فرهنگ غنی داریم و همین که من از آنها الهام می‌گیرم و افراد را راضی نگه می‌دارم، طور یه سال‌ها است طرح‌های مرا می‌پوشند، قانع می‌شوم. هدفم هرگز مطرح شدن نبوده است. قدرشناسی مردم و رضایت آنها به‌قدری قلب مرا شاد می‌کند که نهایت ندارد.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


برای اینکه لباس ایرانی را به دنیا بشناسانیم، چه باید بکنیم؟
در خارج و داخل ایران، نمایشگاه لباس ایرانی ترتیب بدهیم. طراحان ایرانی می‌توانند در تمام دنیا مطرح شوند، مردم دنیا طرفدار مد هستند، اما ما خودمان را گاهی دست کم می‌گیریم. پشتیبانی دولت و نهادها به لحاظ مادی هم مهم است. برای سالن‌ها و هتل‌ها هم نمایشگاه ترتیب دهیم.

 

و به‌عنوان آخرین سؤال، برای خانم‌های ایرانی چه توصیه‌ای دارید؟
من فکر می‌کنم سادگی، بهترین مشخصه شخصیت یک خانم است. متأسفانه برخی از جوانان ما دوره‌ای برای خودشان تعیین نکرده‌اند به لحاظ اینکه در هر مقطع سنی، چه کاری را باید انجام بدهند.

 

برخی از آنان از دوران نوجوانی وارد حد و حدود یک خانم شده‌اند و این تنها نظر من نیست؛ نظر خیلی‌های دیگر هم است به لحاظ آرایش صورت و مو به‌خصوص در سن‌های پائین، خیلی زیاده‌روی شده که جای تأسف دارد.مدهای عجیبی وارد جامعه شده است که هم به خود افراد و هم به جامعه ضرر می‌رساند. جوان‌ها باید به فکر تحصیل، تشکیل خانواده موفق، کار آبرومند و مفید برای جامعه باشند.

 

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی
مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو 95 , مدل مانتو 2016 , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

 

مدل مانتو

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/5sWn
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.