جدیدترین مدل مانتو سنتی دخترانه زنانه و مدل مانتو ۹۵

453

جدیدترین مدل مانتو سنتی دخترانه زنانه و مدل مانتو ۹۵

جدیدترین مدل لباس و مدل مانتو از برند ها و مزون های ایرانی و خارجی انواع مجموعه مدل های مانتو دخترانه جدید پیشنهاد مدل های مانتو زنانه و دخترانه شیک برای سال ۲۰۱۶ و ۱۳۹۵ می باشد

همراه با مدل های جدید مانتو ۹۵ مقالات زیبایی در ضمینه سلامت , زیبایی , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

 

 اگر در میدان هفت تیر از خانم هایی که از فروشگاه های مانتو فروشی بیرون می آیند درباره لباس ملی بپرسید، احتمالا یا نمی دانند لباس ملی چیست و یا اگر می دانند با ترشرویی می گویند:"می خواهند یک لباس را به تن همه کنند"اما ملل مختلف ، همیشه برای حفظ خورده فرهنگ های خود تلاش کرده اند ، لباس ملی یکی از این خرده فرهنگ هاست لباسی که در مجامع بین المللی نمادی از فرهنگ هر کشور است .دامن های مردان اسکاتلندی ، ساری زنان هندی ، دشداشه مردان عرب ، کیمونوی زنان ژاپنی در هر جایی از جهان حضور این مردمان را متمایز می کند .


 مصاحبه با مهلا زمانی طراح لباس

 

مهلا زمانی طراح لباس به طرح لباس ملی خوشبین است و معتقد است که ایرانیان باید لباس ملی داشته باشند.البته منظور او از لباس ملی یک لباس نیست.منظور او طراحی هزاران لباس با توجه به فرهنگ ایرانی و بدون اجبار پوشیدن است. تندری مدیر مالی موسسه فخر اندیشه هم ا ز کمبودهای اقتصادی که در این راه وجود دارد و بازار اجناس چینی می گوید بهتر است مصاحبه را تا انتها بخوانید تا بهتر متوجه شوید.

 

خانم زمانی به عنوان اولین سوال بفرمایید در جلسه‌ای که با کمیسیون فرهنگی مجلس داشتید چه مباحثی مطرح شد؟
من به عنوان یکی از کارشناسان ساماندهی لباس کمیسیون فرهنگی مجلس حضور داشتم و در این جلسه طرح اولیه مجلس در رابطه با ساماندهی لباس تصویب شد و به احتمال ۹۰ درصد تا اسفند ماه باید این طرح به تصویب برسد.طرح لباس ملی به منزله یک لباس متحد الشکل نیست، چرا که تنوع بسیار زیادی در پوشاک ایرانی دیده می شود.در ایران هر قومی برای خود لباس محلی جداگانه دارد و این قابل قیاس با هیچ کشوری نیست. اما ایرانی برای اینکه در کنفرانس‌ها و مجامع بین‌المللی بخواهد بگوید ایرانی است هیچ لباسی ندارد، ما اگر با مقنعه و مانتو در دنیا حاضر شویم نمی‌توانیم بگوییم ایرانی هستیم چون ممکن است یک سوری هم به این شکل لباس بپوشد. از این رو تصمیم گرفته شده ایرانی لباس ایرانی بپوشد،‌ و وقتی از ایران خارج می‌شود شاخص ایران باشد به همین جهت می‌خواهند با ساماندهی موضوع پوشاک، طرح های لباس ملی را تهیه کنند.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


لباس ملی چه مشخصه ویژه ای دارد؟ لباس ملی تحت هیچ شرایطی اجباری نیست، فقط مهم رعایت شئونات اسلامی در یک کشور است. وقتی این شرایط را رعایت کنیم هیچ منافاتی با اینکه چه رنگی و چگونه بپوشی ندارد،‌ البته این واقعیت وجود دارد که چادر حجاب برتر است و ما نباید این نکته را از خاطر ببریم و اینکه ۷۵ درصد جامعه ما چادر به سر می‌کنند. اما باید بدانیم که هر کس که علاقه مند است چادر به سر کند و هر کس که علاقه‌مند است لباس ایرانی به تن کند.برای ساماندهی لباس ملی در کشور چه کاری باید صورت بگیرد؟ لباس ملی احتیاج به فرهنگ سازی دارد تا جوان‌های ما با گذشته خود آشنا شوند اصلا ببینند هیچ رغبتی به این دارند که لباس ایرانی بپوشند.


بسیاری از جوانان برای پوشش خود از مدهای روز تبعیت می کنند لباس ملی چگونه می تواند رغبت جوانان را بر انگیزد؟
لباس ملی دارای یک شکل نیست،‌ ما لباس‌های ایرانی را بایستی کاربردی و قابل استفاده بکنیم،‌ ما نمی‌توانیم مثل هزار سال پیش که ۱۰ دامن را روی هم می‌دوختند و ۳۰ متر پارچه استفاده می‌کردند و لباس وزن سنگینی پیدا می کرد، لباس را آماده کنیم،‌ ما باید سلیقه و طبع جوان‌ها را بدانیم و اینکه جوان چه می‌خواهد. لباس ایرانی باید فلسفه‌ ایرانی داشته باشد،‌ لباسی که در فلان ژورنال خارجی چاپ می‌شود طراحی آن ساده‌تر است یا لباس‌هایی که من در ژورنالم طراحی می کنم.


لباس ملی چگونه می تواند مد شود؟آرام آرام بگوییم این لباس ایرانی است،‌ در دنیا لباس‌هایی مد است که بسیار شبیه لباس ایرانی است الان خوشبختانه بهترین زمان برای طرح لباس ایرانی است،‌ ما می‌توانیم بهترین و زیباترین کار را با لباس ایرانی انجام دهیم‌، اما برای این کار باید ابتدا از یک رسانه قوی مثل تلویزیون آغاز کرد و گرنه ما جواب نمی‌گیریم، کمیسیون فرهنگی مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی هم جواب نخواهند گرفت، بایستی از جایی شروع شود که اولا مردم آگاه شوند ثانیا چشم‌ها آشنا شود.مشکلاتی که در این راه وجود دارد چیست؟ما لباس خود را نمی‌شناسیم روزی من به همراه بچه‌های لوتوس به مجلس رفته بودم من لباسی به تن داشتم که ساده شده لباس کردی بود. بچه‌های گروه هم مانتوهای چاپ خورده طرح ایرانی به تن داشتند در مجلس همه فکر می‌کردند ما از کشور دیگری هستیم اهالی مجلس می‌گفتند این خانم‌ها کجایی هستند؟ درصورتی که لباس‌هایی که ما به تن داشتیم الهام گرفته از لباس‌های محلی ایرانی بود.


آیا توجه رسانه ها به طرح لباس ملی کافی بوده است؟به هیچ وجه، من سال گذشته، در ژانویه ۲۰۰۴ بین ۵۰ مدیست دنیا در پارلمان ایتالیا جایزه گرفتم، چرا هیچ کس نباید بداند،‌ چرا هیچ کس حمایت نمی‌کند،‌ من که روی بزرگترین قالی جهان که ۱۰۰۰ متر مربع است ادوار مختلف تاریخ ایران را در جهان که نماد تاریخچه ایران است نمایش می دهم ولی در ایران چنین اتفاقی صورت نگرفته است.لباس‌های شما چگونه طراحی می‌شود؟در گذشته همه طرح‌ها حتی طراحی پارچه توسط خودم صورت می‌گرفت، اما در حدود یک سال است که از خانم‌های فارغ‌التحصیل طراحی لباس استفاده می‌کنم به این صورت که طرح‌های اولیه توسط خودم است و اجرا کننده آنها هستند.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


چه تفکیکی بین لباس‌هایی که طراحی می‌کنید، وجود دارد؟ ما برای طراحی هر لباسی چارچوب ایرانی را در نظر می‌گیریم و در درجه بعد این که برای چه شرکتی طراحی می‌شود مورد نظر است به طور مثال ازنظر بین‌المللی همه مهمانداران باید دارای کلاه باشند و اینکه می توانند کت و دامن بپوشند یا مانتو شلوار.در رابطه با تاریخچه لباس تحقیقی هم داشته‌اید؟بله تحقیقی که در ۶۰ جلد به بررسی لباس در ۵ قرن اخیر می‌پردازد و مصور است و از دوران هخامنشی آغاز می‌شود و نظرات تمام شرق شناسان دنیا در رابطه با لباس ایرانی در آن جمع شده است و قرار است این کتاب به ۲ زبان برای دانشگاه‌های داخل و خارج از ایران چاپ شود.


میانگین متوسط قیمت لباس هایی که طراحی می کنید چه قدر است؟
لباس‌هایم از ۳۲ هزارتومان تا ۷۰۰ هزارتومان است.

بسیاری از خانم ها دوست دارند از طرح ها ولباس هایتان استفاده کننده اما قیمت لباس ها بسیار گران استهر وقت هر چیزی به تولید انبوه رسید ناخودآگاه قیمت شکسته می‌شود یک برشکار ماهی ۵/۱ میلیون تومان دستمزد می‌گیرد و در روز تنها ۳ لباس برش می‌زند و اینکه طرح‌ها متفاوت است و در فروشگاه‌های دیگر دیده نمی‌شود.در لباس‌هایتان از چه نمادهایی استفاده می‌کنید؟ از همه نمادهای ایرانی استفاده می‌کنم‌، نمادهای که استخراج شده از حفاری‌های مختلف و تمام ابنیه‌های ایرانی است.
چرا برای آقایان لباس طراحی نمی‌کنید؟


آقایان مشکلی با کت و شلوار ندارند، ما به نسبت اقلیم کشور مثل بندرعباس،‌ گناوه و بوشهر می‌توانیم لباس خاص را طراحی کنیم لباسی که با اقلیم آن منطقه هماهنگ داشته باشد به طور مثال در این مناطق می‌شود به جای کت و شلوار از کت‌های و شلوارهای نخی استفاده کنیم من در فکر طراحی لباس آقایان هستم ولی نیاز خانم‌ها به این موضوع بیشتر است.


آیا لباسی هم برای شرکت‌های خارجی طراحی کرده‌اید؟
بله لباس هواپیمایی قط ایرلاین را طراحی کرده‌ام که افتخار ملی محسوب می‌شود و اینکه یک ایرانی لباس‌ یک پرواز خارجی را طراحی کرده است.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


خانم زمانی در اجراهای لباس(fashion show (از اسپانسر هم استفاده می‌کنید این اسپانسر‌ها تامین کننده هزینه‌شما نیستند؟
این اسپانسرها در حد تامین کننده مخارج همان برنامه هستند و هزینه‌های دیگر ما بر طرف نمی‌شود.آیا طرحهایتان بازتاب بین‌المللی هم داشته است؟ طرح‌های ایرانی آبروی دانشجویان ایرانی خارج از کشور است،‌ در ایتالیا این مجله به بسیاری از دانشجویان ایرانی کمک کرده تا طرح‌های ایرانی را برای پایان نامه خود ارایه دهند. این طرح ها با عکس العمل‌ استادان مواجه شد و وقتی دانشجویان اعلام کردند که این لباس‌های ملی ما است و در پژوهشکده دانشگاه متوجه شدند که نوشته‌های آن ایرانی است،‌ طرح این دانشجویان را پذیرفتند.


نمایشگاه‌های خارجی هم داشتید؟
بله در سال ۱۹۷۷ نمایشگاهی در دهلی که به هزینه شرکت کوکاکولا برگزار شد در فیتور اسپانیا و سال گذشته هم در آلتا روما روم.


برای چه شرکت‌هایی لباس طراحی کرده‌اید؟من برای ۵ شرکت هوایی مثل ماهان،‌ آسمان،‌ کیش ایر، سفیران و قشم لباس طراحی کرده‌ام و بزودی لباس‌های فرودگاه امام را ارایه می‌کنم و به طور کلی برای ۵۰ سازمان لباس فرم طراحی کرده‌ام.
شما نمایشی که در سال ۷۴ در هتل برگزار کردید لباس شب هم به نمایش گذاشتند ولی در نمایش بعدی در سالن حجاب این لباس‌ها پوشیده بود و حجاب هم داشت چرا آقایان نمی توانند در این شوها شرکت کنند؟یکی از مباحثی که من در شورای فرهنگ عمومیراجع به آن صحبت کردم همین بود و احیانا قصد داشتم اساسنامه‌ای در این مورد بنویسم و اینکه آیا پوشیدن یک لباس تنگ در جامعه دیدنش برای آقایان مشکل است یا شرکت در شوهای لباس‌های ایرانی که گشاد و پوشیده هستند.


لوتوس با چه مشکلاتی روبرو است؟
ما با دفتر مطبوعاتی مجله مشکل داریم مجله ما مجوز دایم نداریم و هر بار برای چاپ مجله مجوز جداگانه‌ای می‌گیریم و هرده هزار نسخه آن ۵/۱۱ میلیون تومان تمام می‌شود،‌ 12 سال است برای اعتلای فرهنگ لباس ایرانی تلاش می‌کنیم اگر دریا هم بود خشک می‌شد ما از بودجه شخصی استفاده می‌کنیم


و حرف آخر ؟
ما از سال ۱۳۵۳ فارغ التحصیل رشته طراحی داریم اما تنها عده محدودی جذب این رشته شده اند . من با هزینه شخصی تلاش زیادی دراین راه کرده ام ، حدود ۱۷۲ تابلوی قلدر آغاسی داشتم و تمام آن را فروختم . ما احتیاج به حمایت داریم . من حاضرم عکس مهلا زمانی را از مجله حذف کنیم و بگویم با توانایی فلان دانشگاه ولی این نباید فقط در مرحله حرف باشد ما باید عمل کنیم .

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

 

 مصاحبه با شهلا مهدوی طراح لباس

شهلا مهدوی، طراح لباس ایرانی این روزها درگیر کار برای تلویزیون و سینماست. وی پیش از این لباس‌های زیادی طراحی و به بازار عرضه کرده بود. علاقه مهدوی به خیاطی از دوران کودکی و هنگام نشستن کنار چرخ خیاطی مادرش شکل گرفت. مهدوی نیمه دوم دهه ۴۰ از دانشگاه هنرهای تزئینی فارغ‌التحصیل و در رشته طراحی پارچه مشغول به کار شد . علاقه او به حرفه‌اش روزبه‌روز بیشتر ‌شد و تحصیلات همسرش در رشته دکوراسیون داخلی منجر به سوق دادن او به نقاشی شد. سفرهای زیاد نیز منجر به آشنایی با دوستانی شد که «شهلا مهدوی» را با صنعت پوشاک و آشنایی با برندهای متنوع آشنا کرد. همین موضوع گامی برای قدم گذاشتن به دنیایی بزرگ‌تر شد، دنیای پارچه و مد و طراحی و در یک کلام صنعت قوی پوشاک. وی اکنون یکی از طراحان معروف لباس ایرانی در کشور است که توانسته در کنار حرفه خود اشتغال غیر‌مستقیم نیز ایجاد کند. مهدوی اکنون دو فرزند دارد. پسرش مهندس کامپیوتر است که در عکاسی و برنامه‌های کامپیوتر به وی کمک می‌کند و دخترش زبان می‌داند و بیرون از ایران زندگی می‌کند. اکنون «شهلا مهدوی» میهمان ماست تا رمز موفقیت خود در کارآفرینی طراحی پوشاک را با خوانندگان در میان بگذارد.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

 

شما در حال حاضر، جزء طراح‌های موفق لباس هستید. ممکن است راجع به بیوگرافی و علت علاقه‌تان به دوخت توضیح بفرمائید؟
علاقه من از کودکی در کنار چرخ خیاطی مادرم شکل گرفت و بعد که در سال ۴۸ از دانشگاه هنرهای تزئینی فارغ‌التحصیل شدم و در رشته طراحی پارچه مشغول به کار شدم.روز به روز به کارم بیشتر دلبسته می‌شدم. همسرم دکوراسیون داخلی خوانده و گاه همراه با او مرا به نقاشی هم سوق داده است. در سفرهائی که داشتم دوستان خوبی یافتم که مرا با لباس‌های مارک‌دار و شرکت‌های مهم دنیا آشنا ساخت و این قدمی بود برای اینکه به دنیای بزرگتری پا بگذارم.

 

در این دیای بزرگتر، فرزندانتان چگونه شما را یاری کردند؟
من ۲ فرزند دارم یک پسر که مهندس کامپیوتر است و در عکاسی و برنامه‌های کامپیوتر به من کمک می‌کند و دخترم که در ایران زندگی نمی‌کند و رشته? زبان خوانده است.من همیشه در فکر این بودم که همسر و مادر کاملی باشم. اما برقراری توزان بین خودم و همسرم با کاری که انجام می‌دهم، خیلی مسئولیت مرا سنگین‌تر می‌کند.

 

روزی چند ساعت کار می‌کنید و چرا؟
دست کم روزی ۶ ساعت. فکر کردن در کار من خیلی مهم است. کار زیاد مهم نیست. فکر زیاد مهم است. پشت هر کاری باید فکری باشد. فکرهای من روی لباس و کارهای هنری دور می‌زند. اگر مطالعه می‌کنم. سفر می‌روم، تلویزیون می‌بینم و روزنامه یا مجله می‌خوانم.می‌خواهم چیزهای جدیدتری برای کارم بیابم و همه اینها به خاطر این است که عاشق کارم هستم. اگر کارم را دوست نداشتم، آن را کنار می‌گذاشتم، چون درآمد مادی زیادی برای من ندارد. من دوست دارم برای کشورم قدم‌های مثبت بردارم. کار تجاری را دوست ندارم.دنبال این نیستم که ببینم توی بازار چه طرح و رنگی است که به سرعت آن را کپی کنم تا کارم بهتر فروش برود. من طرح و پارچه‌ام را از فکرم و ایده‌ام تعیین می‌کنم و می‌دانم که طراحی و خیاطی انتهائی ندارد.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


با این همه ابتکار و ذوقی که از خود نشان داده‌اید، اگر بخواهید خود را با افرادی مانند ”والنتینوگاراوانی“ مقایسه کنید، چه می‌گوئید؟
”والنتینو“ 50 سال است که کار می‌کند. ما خیلی راه در پیش داریم که به آنها برسیم. کار او طوری که پارچه را برایش می‌بافند و به دلخواهش رنگ می‌کنند.او پارچه آماده استفاده نمی‌کند، از یک عده طراح و دوزنده باتجربه و سابقه‌دار در کارش استفاده می‌کند. او لباس‌های خاص برای افراد مشهور می‌دوزد. اما در ایران کسانی که دنبال کارهای متفاوت هستند، باید آن را از طراحان متفاوت تهیه کنند.لباس‌های مارک‌دار که وارد ایران می‌شود، سایز افراد مانکن است و برای افراد درشت و کسانی که به لحاظ اندام، نامتعال هستند، مناسب نیست و از طرفی به قدری گران است که فقط افراد خاصی می‌توانند آن را بخرند.

 

چه‌قدر رقیب دارید؟
در جواب می‌خواهم فرق رقابت و حسادت را بگویم. قابت خوب است اگر رقابت نباشد هیچ کاری پیش نمی‌رود، اما حسادت بد است. رقابت یعنی اینکه اگر کسی پیشرفتی کرد م هم سعی کنم و خودم را بالا بکشم. اما حسادت یعنی دخالت در کار کسی و یا به‌اصطلاح، جو را خراب کردن، که این کار بسیار غیرانسانی است.

 

مشخصه اصلی کار شما چیست؟
علاقه‌مندی به کارم و اینکه کار من، جنبه‌ معنوی دارد، برایم بسیار مهم است. این کار سود چندانی برایم نداشته است. وقت‌های فراغتم را پر کرده است، اما به خاطرش سفر کردم، لوازم تزئینی خریدم و با ذوق و شوق تصمیم‌گیری کردم که چه چیز را کجا به‌کار ببرم.فکر من منبع الهام است. چنین پارچه‌هایم بسیار بادوام است. چرا که پارچه? بادوام، ارزش کار را بالا می‌برد. مانتوهائی با پارچه‌های عالی به سبک قاجار و صفویه دوختم که بسیار مورد توجه بود. من معتقد هستم ما فرهنگ غنی داریم و همین که من از آنها الهام می‌گیرم و افراد را راضی نگه می‌دارم، طور یه سال‌ها است طرح‌های مرا می‌پوشند، قانع می‌شوم. هدفم هرگز مطرح شدن نبوده است. قدرشناسی مردم و رضایت آنها به‌قدری قلب مرا شاد می‌کند که نهایت ندارد.

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی


برای اینکه لباس ایرانی را به دنیا بشناسانیم، چه باید بکنیم؟
در خارج و داخل ایران، نمایشگاه لباس ایرانی ترتیب بدهیم. طراحان ایرانی می‌توانند در تمام دنیا مطرح شوند، مردم دنیا طرفدار مد هستند، اما ما خودمان را گاهی دست کم می‌گیریم. پشتیبانی دولت و نهادها به لحاظ مادی هم مهم است. برای سالن‌ها و هتل‌ها هم نمایشگاه ترتیب دهیم.

 

و به‌عنوان آخرین سؤال، برای خانم‌های ایرانی چه توصیه‌ای دارید؟
من فکر می‌کنم سادگی، بهترین مشخصه شخصیت یک خانم است. متأسفانه برخی از جوانان ما دوره‌ای برای خودشان تعیین نکرده‌اند به لحاظ اینکه در هر مقطع سنی، چه کاری را باید انجام بدهند.

 

برخی از آنان از دوران نوجوانی وارد حد و حدود یک خانم شده‌اند و این تنها نظر من نیست؛ نظر خیلی‌های دیگر هم است به لحاظ آرایش صورت و مو به‌خصوص در سن‌های پائین، خیلی زیاده‌روی شده که جای تأسف دارد.مدهای عجیبی وارد جامعه شده است که هم به خود افراد و هم به جامعه ضرر می‌رساند. جوان‌ها باید به فکر تحصیل، تشکیل خانواده موفق، کار آبرومند و مفید برای جامعه باشند.

 

 

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی
مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

مدل مانتو , مدل مانتو مجلسی , مدل مانتو ۹۵ , مدل مانتو ۲۰۱۶ , مدل مانتو سنتی

مدل مانتو , مانتو رنگ سال 1395 , مانتو ,مدل مانتو مجلسی

 

مدل مانتو

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/5sWn
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.