شیک ترین مدل مانتو سنتی جدید و مدل مانتو سنتی ایرانی ۹۵

225

شیک ترین مدل مانتو سنتی جدید و مدل مانتو سنتی ایرانی ۹۵

 مدل مانتو سنتی جدید | مدل مانتو ۹۵

جدیدترین مدل لباس و مدل مانتو از برند ها و مزون های ایرانی و خارجی

انواع مجموعه مدل های مانتو دخترانه زنانه شیک و جدید

پیشنهاد مدل لباس های جدید و شیک برای سال ۲۰۱۶ و ۹۵ می باشد

همراه با مدل های مانتو سنتی جدید مقالات زیبایی در ضمینه  سلامت , زیبایی , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395

 

دندان‌های سالم با نسخه بوعلی سینا

عذرا جوانمردی: هر صورتی با لبخند زیباست؛ البته به شرطی که با لبخند دندان‌های ردیف و سفید چون مروارید نمایان شوند. این پیامی است که آگهی‌های تصویری برای سفید کردن دندان‌ها سعی می‌کنند به چشم و گوش و ذهن مخاطب برسانند

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395

 

 مدل مانتو سنتی جدید | مدل مانتو ۹۵

 

با توجه به اینکه امروزه تقریبا تمام دندانپزشکی‌ها خدمات سفید کردن را انجام می‌دهند، این سوال مطرح می‌شود که آیا سفید کردن دندان‌ها آسیبی به دندان نمی‌زند؟ آیا هزینه سفید کردن دندان و به تعریفی زیبا کردن آنها به هزینه‌های مادی محدود می‌شود و هزینه‌های دیگری همچون از دست دادن سلامت دندان را روی دست مراجع نمی‌گذارد؟ دکتر قدیر محمدی، متخصص طب سنتی به این سوالات پاسخ می‌دهد و البته تاکید می‌کند سلامت دندان بر سفید بودن آن ارجحیت دارد.

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395

 

 دندان کاملا سفید، طبیعی نیست

مد می‌گوید که دندان‌های بسیار سفید، بسیار زیبا هم هستند اما آیا واقعا ممکن است کسی به‌طور طبیعی چنین دندان‌هایی داشته باشد؟ پاسخ منفی است. دندان‌ها براساس مزاج هر فرد، رنگ خاصی دارند؛ بنابراین اینکه بعضی می‌گویند هرچه مسواک می‌زنم و بهداشت دهان و دندان را رعایت می‌کنم ولی باز هم دندان‌هایم زرد هستند، حقیقت دارد. اینکه بعضی بدون سفید کردن مصنوعی دندان‌های سفید و درخشانی دارند، باز هم حقیقت دارد. مزاج هر کسی رنگ دندانش را تعیین می‌کند.

* بلغمی‌ها تنها گروهی هستند که دندان‌های‌شان کاملا سفید است. * سوداوی‌ها دندان‌های تیره ولی محکمی دارند که کمتر دچار پوسیدگی می‌شود. * دموی‌ها دندان‌های سفیدی ندارند و حالتی از زردی یا نوعی تیرگی در دندان‌های‌شان به چشم می‌خورد. * صفراوی‌ها دندان‌های سفید متمایل به زرد دارند.

 

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395

 

اصرار برای سفید کردن بیش از حد طبیعی دندان‌ها از راه‌های طبیعی عملا ممکن نیست حتی اگر مغز دندان را بشکافید، می‌بینید که کاملا سفید نیست. برای سفید شدن طبیعی دندان روش‌هایی وجود دارد که اصلی‌ترین و مهم‌ترین آنها، تمیزی دهان و دندان است. هیچ‌کس نمی‌تواند دندان خراب و پوسیده سفیدی داشته باشد؛ بنابراین اگر می‌خواهید دندان‌های‌تان سفید و درخشان باشند، قبل از هر چیز باید دندان‌هایی سالم داشته باشید.

 

با مراجعه به دندانپزشک اشکالاتی مانند پوسیدگی را برطرف و بعد بهداشت دهان و دندان را به دقت و به شکل مستمر رعایت کنید. اگر دندان‌های‌تان سالم باشند و بهداشت روزانه دهان و دندان (شامل مسواک کردن، نخ‌ دندان کشیدن و. . . ) را رعایت کنید، دندان‌های‌تان در اوج سفیدی و درخشندگی طبیعی خود خواهند بود.

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395

 


 سفید کردن دندان باعث زردی آن می‌شود!

بلیچینگ یا سفید کردن مبالغه‌آمیز و غیر استاندارد دندان با استفاده از روش‌هایی انجام می‌شود که به دندان آسیب می‌زند. مواد شیمیایی که در سفید کردن دندان به کار می‌روند، بخشی از سطح دندان را خراب می‌کنند. به این ترتیب بعد از مدتی نفوذپذیری دندان در برابر مواد رنگی و جرم‌ها بیشتر می‌شود و این بار زردی دندان خیلی بیشتر رخ می‌دهد. تکرار این کار هم هزینه زیادی دارد و هم سلامت دندان را از بین می‌برد. توصیه اکید این است که به صرف داشتن دندان و لثه سالم و تمیز اکتفا کنید و از چاله به چاه نیفتید!

 

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395


 توصیه‌های ایمنی برای داشتن دندان‌های سالم

 

* از خوردن خوراکی‌های سخت که برای شکستن یا خرد کردن‌شان به فک فشار می‌آید، پرهیز کنید. در این مورد حتی ته‌دیگ‌های سخت و ضخیم هم می‌تواند به سلامت دندان‌های‌تان آسیب بزند. * تخمه شکستن اشکالی ایجاد نمی‌کند ولی اگر در خوردن تخمه هم افراط شود برای دندان مضر خواهد بود. * هیچ‌وقت با دندان‌تان چیزهای سختی مثل فندق و پسته نشکنید.

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395

 

* خوراکی‌های سرد و گرم را بلافاصله بعد از یکدیگر میل نکنید. بعضی عادت دارند بستنی بخورند و بعد از آن (حتی بدتر) یا همراه با آن چای بنوشند! این کار باعث می‌شود دندان‌ها ترک بخورند و دچار پوسیدگی شوند. صبر کنید دندان به دمای طبیعی برسد سپس سراغ خوراکی بعدی بروید. معمولا نیم‌ساعت تا یک ساعت بین ماده غذایی سرد و گرم باید فاصله بیندازید. * مواد خوراکی بسیار شیرین، غلیظ و کشدار مثل گز، سوهان، حلوا و خرما را به‌ندرت مصرف کنید.  * خوراکی‌هایی که لازم است طولانی و سخت آنها را بجوید برای دندان مضر هستند؛ گوشت نیم‌پز یا استخوان گوشت از همین قبیل هستند.

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395

 

* افرادی که دچار ریفلاکس معده هستند، بهتر است برای حفظ سلامت دندان‌های‌شان هم که شده هرچه زودتر درمان شوند چون حالت ترش کردن درواقع برگشت اسید معده به دهان است و باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.  * بعضی‌ها برای اینکه چاق نشوند، بعد از خوردن هر وعده غذایی انگشت در حلق می‌کنند تا آنچه را خورده‌اند، بالا بیاورند. این کار باعث می‌شود اسید فراوانی همراه مواد غذایی به حلق و دهان بیاید که باعث پوسیدگی دندان می‌شود.

 

* مراقب دندان‌های خردسالان باشید. به کودکان خوراکی‌های سفت ندهید. همه می‌دانند دندان‌های جلویی کودکان (یا همان دندان‌های شیری) در هفت سالگی می‌ریزند. اگر دندان پیش از موعد مقرر در اثر جویدن یا شکستن خوراک سفت بشکند، جوانه دندان آسیب می‌بیند. * افرادی که به پوکی استخوان مبتلا هستند به هیچ‌وجه نباید خوراکی‌های سفت را که به جویدن مداوم و سخت نیاز دارند، میل کنند چون ممکن است دندان‌شان بشکند.

 

 

مدل مانتو سنتی 2016, مدل مانتو ,مانتو سنتی 1395

 

نسخه‌های طبیعی برای سلامت لثه و دندان

* هرکدام از گیاهان کزمازک، سُعد، گل سرخ و سنبل‌الطیب را به میزان مساوی بکوبید ، الک و با هم خوب مخلوط کنید. سپس آن را با انگشت به حالت مسواک کردن روی دندان‌ها بکشید. سعی کنید این ماده را نیم‌ساعت روی دندان‌های‌تان نگه دارید و بعد از نیم‌ساعت خوب آبکشی کنید.

 

* دم الاخوین، کزمازک، انزروت، کندر، تباشیر، گل سرخ، گلنار و پوست انار ترش را به مقدار مساوی پودر و با یکدیگر مخلوط کنید. آردی که به دست می‌آید را به شکل مسواک با انگشت روی دندان بکشید. * گشنیز بو داده را پودر و با مقدار کمی سرکه مخلوط کنید. این محلول را غرغره کنید. می‌توانید آن را روی لثه‌های‌تان هم بکشید. در هر دو حالت باعث استحکام لثه و دندان می‌شود.

 

سنون محکم کردن لثه و جرمگیری دندان: سنون علاوه بر مستحکم کردن لثه می‌تواند تا حد نسبتا خوبی جرم دندان‌ها را هم بگیرد و باعث سفیدی و درخشندگی‌شان شود. * شش مثقال از عاقرقرحا، وج، کزمازک و سُعد را با سه مثقال از پوست انار، مازوی سبز، کندر، گلنار، گل سرخ و چهار مثقال از ریشه سوسن کبود و نشاسته کتیرا و گشنیز خشک بو داده پودر و مخلوط کنید. حدود دو مثقال از ترکیب کف دریا و سنگ نمک را به مواد اضافه کنید. محصول نهایی را به شکل مسواک با انگشت روی دندان‌ها یا لثه بکشید. * نصف استکان سماق را بجوشانید و خوب صاف کرده و بعد آن را با گلاب مخلوط کنید. محلول به دست آمده را غرغره کنید.

 

مدل مانتو سنتی جدید

3.3/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/huiz
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.