با رعایت این نکات در استفاده از شال و روسری زیباتر دیده شوید

0 558

با رعایت این نکات در استفاده از شال و روسری زیباتر دیده شوید

روش انتخاب شال و روسری + اموزش انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست و فرم صورت

با رعایت این نکات می توانید بهترین شال و روسری را برای خود انتخاب کنید

روش انتخاب شال و روسری + اموزش انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست و فرم صورت

 

استفاده از شال و روسری نه تنها به عنوان پوششی برای موهای شماست بلکه استفاده ی درست و مناسب از آن نکته ای است که طرفداران مد و زیبایی باید به آن توجه ویژه ای نمایند.

در کنار انتخاب مانتو یا پالتو، کیف و کفشی شیک، انتخاب یک شال یا روسری که با بقیه تیپتان هماهنگ باشد را دست کم نگیرید، رعایت این موضوع جلوه ی بیشتری به استایلتان میدهد، ضمن اینکه روسری و شال به لحاظ اینکه مستقیم با چهره تان در تماس است میتواند نقش مهمی در خوب یا بد به نظر رسیدن چهره تان داشته باشد.

در اینجا ما نکاتی را بیان میکنیم که میتوانید با رعایت آنها در انتخاب و استفاده از شال و روسری در کنار داشتن استایل و تیپی جذاب، زیبایی چهره تان را دوچندان کنید.

نکته اولی که باید در انتخاب شال و روسری مدنظر بگیرید چهره تان است. فرم صورت، رنگ پوست، رنگ چشمانتان مواردی است که باید به آن توجه کنید.

 

در نظر گرفتن فرم صورت در انتخاب شال و روسری

آشنایی با فرم صورت مساله ای است که کمک زیادی به زیباشدن ظاهرتان می کند. اگر شکل هندسی صورت تان را بدانید، آن وقت علاوه بر اینکه می توانید مدل های مناسبی برای فرم موهایتان پیدا کنید. به راحتی هم می توانید انتخاب مناسبی در زمینه شال و روسری داشته باشید.

 

در صورت مستطیلی و دراز، باید طوری روسری و شال بپوشید که طول صورت را کوتاه تر کنید و لبه های تیز صورت گرد شود. شال ها بهترین گزینه برای صورت های مستطیلی شکل است. شما می توانید با شال گوشه های صورت تان را گرد کنید. روسریوشالخودرابهصورتگردببندید. برای این کار حتما کناره های روسری و شالت تان را تو بزنید تا گونه هایتان مشخص شود. شال و روسری هایی که طرح های چهارگوش دارند انتخاب نکنید. با استفاده از انواع هدبندیادستمالسرهایتیرهزیر روسری، صورت خود را کوتاه ترکنید. از مدل هایی که در پشت بسته می شوند انتخاب نکنید. روسری و شال هایی با پارچه های نرم و لخت انتخاب کنید.


اگر صورت بیضی دارید، می توانید شال و روسری خود را به دلخواه ببندید. اما اگر فکر می کنید صورت تان کشیده است بهتر است هدبند یا دستمال سر در زیر روسری یا شال بپوشید و کناره های شال و روسری تان را تو بزنید تا گونه ها مشخص تر شود.

روش انتخاب شال و روسری

روش انتخاب شال و روسری + اموزش انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست و فرم صورت

 

در صورت مثلثی شما باید عرض پیشانی را کم کنید تا با چانه متناسب شود. روسری و شال را طوری سر کنید که گوشه های پیشانی تان پوشیده شود. می توانید شال و روسری را طوری ببندید که قسمت پایین چانه پوشیده شودو با این کار تیزی چانه را با روسری و شال بگیرید.


برای صورت های مربع، شما باید این لبه ها را با روسری و شال گرد نشان دهید. شال ها بهترین گزینه برای صورت های مربعی شکل است. شما می توانید با شال گوشه های مربعی صورت تان را گرد کنید. همانند صورتهای مستطیلی شکل شال و روسری هایی که طرح های چهارگوش دارند و همچنین مدل هایی که از پشت بسته می شوند انتخاب نکنید. شال هایی با جنس های نرم و لخت برای صورتهای مربعی انتخاب مناسبی است.


در صورت های گردشما باید با روسری و شال عرض پیشانی را کمتر و در عوض بلندتر نشان دهید. از هدبند یا دستمال سر می توانید استفاده کنید اما بیشتر از 4/1 پیشانی را نپوشانید و هرگز کاری نکنید که ارتفاع پیشانی کم شود. برای بلندتر نشان دادن پیشانی از هدبندهایی که رنگ روشن دارند استفاده کنید و روسری و شال خود را تیره تر و به صورت مستطیلی سر کنید. کناره های شال و روسری را به هیچ وجه تا نزنید. از پارچه های محکم و حالت دار استفاده کنید تا به صورت شما شکل بدهد.روش انتخاب شال و روسری


بعضی از افراد دارای صورت های ذوزنقه شکل هستند. در این صورت عرض پیشانی از عرض چانه کوچکتر است و شما باید روسری و شال را طوری ببندید که لبه های فک پوشیده شود. از هدبند که باعث میشود پیشانی شما را کوچکتر به نظر برسداستفاده نکنید. اما اگر اصرار بر هدبند یا کلاه زیر روسری دارید از رنگ های روشن انتخاب کنید و روسری و شال تان را تیره بپوشید و کناره های آن را در قسمت شقیقه تو بزنید تا عرض پیشانی بزرگتر شود.
نوع دیگری از صورت های ذوزنقه ای هستند که در این صورت ها عرض پیشانی از عرض چانه بزرگتر است و پیشانی بسیار باز و بزرگ است. شما باید برعکس حالت مدل ذوزنقه ای قبلی عمل کنید. از هدبند یا کلاه های تیره انتخاب کنید یا روسری و شال تان را طوری بپوشید که لبه های پیشانی گرفته شود.

روش انتخاب شال و روسری

روش انتخاب شال و روسری + اموزش انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست و فرم صورت

انتخاب رنگ برای شال و روسری

در کنار توجه به رنگهای مورد علاقه تان،  به رنگ پوست و رنگ چشمانتان توجه کنید، همچنین سعی کنید برای هر کدام از لباسهایی که در کمد دارید یک روسری و شال ست داشته باشید تا هم تنوع رنگی را رعایت کرده باشید و هم با رعایت این نکته جلوه بیشتری به لباس و استایلتان بدهید. 

 

رنگ پوست خود را تعیین کنید

پوست هر انسان یک زمینه‌ی طبیعی دارد که معمولاً به سه نوع گرم، سرد و خنثی تقسیم‌بندی می‌شود. برای آنکه بتوانید زمینه‌ی رنگ صورت‌تان را تعیین کنید، یکی از ترفندها این است که دو رنگ مختلف زیورآلات یعنی نقره‌یی و طلایی را امتحان کنید، اگر رنگ صورت‌تان با زیوآلات نقره‌یی بهتر و دلچسب‌تر است زمینه‌ی رنگ شما سرد است و اگر با طلایی چهره‌ی خود را بیشتر  می‌پسندید، شما یک زمینه‌ی رنگ گرم دارید. قاعدتاً اگ وضعیتی میان این دو مورد دارید، رنگ پوست شما خنثی است.

اگر رنگ شما گرم است بهترین انتخاب‌ها نیز برای شما همان رنگ‌های گرم هستند؛ رنگ‌هایی داغ و غنی مانند قرمز، نارنجی، زرد و قهوه‌یی شتری و تیره انتخاب مناسبی برای شماست.

اگر رنگ پوستتان خنثی است برای داشتن چنین رنگی باید خوشحال باشید، شما از معدود افرادی هستید که در انتخاب رنگ لباس و روسری خود محدودیت ندارید. رنگ‌های مناسب شما در طیف رنگ گرم تا سرد بسته به نوع سلیقه‌یخودتان در نوسان است.

اگر تشخیص داده‌اید که رنگ پوست سرد دارید، رنگ‌های سردتر در طیف رنگ، روی پوست شما بسیار زیباتر به نظر می‌رسند. سعی کنید رنگ‌هایی مانند آبی، سبز، بنفش و صورتی را انتخاب کنید و در انتخاب روسری و شالهایی با چن طیف رنگی جوری عمل کنید تا رنگ قالب شال یا روسریتان سرد باقی بماند. روش انتخاب شال و روسری

 

علاوه بر رنگ زمینه پوستتان یک راه حل ساده تر در انتخاب  رنگ مناسب با چهره تان توجه به رنگ طبیعی پوستتان است به این صورت کهبرای:

رنگ پوست روشن: این رنگ پوست باطیف رنگهای گرم ست میشود. انتخاب رنگهای قرمز،نارنجی،زردوقهوهای برای پوستهای روشن مناسب است.

رنگ پوست طلایی: برای پوست های بژ و طلایی انتخاب شال و روسری هایی با رنگهای آبی وسبز انتخاب مناسبی است.

رنگ پوست شکلاتی: پوست های قهوه ای و شکلاتی به طرز عجیبی با رنگ های گوجه ای ، هلویی و سرخ زیباتر و جذابتر خواهند شد.

روش انتخاب شال و روسری

روش انتخاب شال و روسری + اموزش انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست و فرم صورت

 

شال و روسری تان را با رنگ چشمانتان ست کنید

در انتخاب رنگ شال و روسری توجه به رنگ چشمانتان را فراموش نکنید. چشمانتان را در انتخاب رنگ هایی مکمل باز کنید و رنگ آن ها را با رنگ چشمتان ست کنید.

چشم های قهوه ای: این رنگ چشم با رنگ شال های از خانواده ی آبی، تیله ای و بنفش ست می شوند.

چشم های سبز: این رنگ چشم با خانواده ی قرمز، صورتی و هلویی ست می شود. این رنگ های مکمل شادابی خاصی به چشمان شما می بخشند.

چشم های آبی: رنگ شال های طلایی و نارنجی و برنزی و قهوه ای مناسب شماست. گرم بودن این رنگ ها بر جذابیت چشمانتان می افزاید.

 

انتخاب طرح و الگوی مناسب شال و روسری

با انتخاب طرحی زیرکانه می توانید به شالتان جذابیت ببخشید

طراحی های کوچک مثل گل دار، نقطه دار، طرح متقارن و کشمیری،تقریبا با همه چیز ست می شوند و انتخابشان آسان تر است.در انتخاب شال و روسری هایی با طرح های کوچک سعی کنید یک شال یا روسری با رنگ های محدود انتخاب کنید تا خیلی شلوغ دیده نشود.

اگر میخواهید استایلتان را تو پر کنید شال یا روسری با طرح بزرگ انتخاب کنید، این گونه شال شما اگر رنگ های زیادی داشته باشد خیلی شلوغ به نظر نمی رسد، طرح بزرگ به شما قابلیت پوشیدن رنگ های توپر را می دهد.

 

تناسب رنگ و طرح شال با لباستان

علاوه بر چهره تان چیز دیگری که باید در انتخاب شال و روسری بدان توجه کنید مانتو و لباسی است که قصد دارید با شال و روسری مورد استفاده قرار دهید، سعی کنید به جای ست کردن زیاد رنگها از رنگهای مکمل استفاده کنید، همچنین اگر به عنوان مثال میخواهید شال و روسریتان را با یک مانتو ساده مورد استفاده قرار دهید سعی کنید از شال و روسری با طرح های شلوغ تر استفاده کنید تا جلوه بیشتری به استایلتان بدهد و بالعکس برای مانتوهای طرح و نقش دار استفاده از شال و روسری ساده تر انتخاب مناسبتری است.

 

در نهایت نکته ی دیگری که باید در انتخاب شال و روسری بدان توجه کنید راحتی آن است، دقت کنید شال و روسری را انتخاب کنید که راحت باشد، خوب ایستادن شال و روسری روی سرتان به شما کمک میکند تا آن را شکیل تر و زیباتر روی سرتان قرار دهید. به هم خوردن شال و روسری روی سرتان میتواند فرم موهایتان را به هم زده و موجب شود چهره تان درهم آشفته به نظر بیاید.

 

 

روش انتخاب شال و روسری

3.7/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/BR5I
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.