‎انتخاب محصول آرایشی مناسب برای پوست

1 318

‎انتخاب محصول آرایشی مناسب برای پوست

‎محصول آرایشی مناسب برای پوست

 

‎انتخاب محصول آرایشی برای پوست

آرایش کردن خودش یک هنر است، آرایشی که درست و متناسب با چهره نباشد نه تنها باعث زیباتر شدن نمیشود که حتی میتواند نتیجه کاملا عکس داشته باشد. جدا از رعایت اصول آرایشی کیفیت لوازم آرایش نیز بر ‎زیبایی آرایش اثرگذار است. در این قسمت نحوه انتخاب محصول آرایشی مناسب با پوست را به شما توضیح داده ایم تا بهترین آرایش را برای پوست صورت خود انجام دهید.

 

 ‎انتخاب محصول آرایشی برای پوست
گام اول
‎فونداسیون آرایشی (پایه) را براساس نوع پوست خود انتخاب کنید

پوست می‌تواند معمولی، چرب، خشک یا ترکیبی باشد.

* پوست معمولی، با انواع فونداسیون‌ها سازگار است.

* پوست چرب معمولاً با فونداسیون‌های پودری، جلوه‌ی بهتری دارد.

* پوست خشک با مرطوب‌کننده‌های رنگی سازگاری دارد.

* برای پوست‌های ترکیبی، فونداسیون‌های موس، کرمی و مایع، بهترین گزینه‌ها هستند.
 

‎انتخاب محصول آرایشی برای پوست

گام دوم

‎انتخاب توناژ رنگ فونداسیون
برای چنین کاری، باید محصول را شخصاً تست کنید. تنها کافی است از تستر محصول استفاده کرده و مقدار اندکی از فونداسیون را در پشت دست خود بمالید که معمولاً توناژ رنگ آن نزدیک به صورت شما است. یک درجه روشن‌تر و یک درجه تیره‌تر از رنگی که گمان می‌کنید مناسب پوستتان است را هم امتحان کنید. زمانی که خشک شدند، ببینید که کدام توناژ، به رنگ پوست صورتتان نزدیک‌تر است. اگر سردرگم شدید، رنگ روشن‌تر را انتخاب کنید.

 

‎انتخاب محصول آرایشی برای پوست
گام سوم
‎خط چشم خود را انتخاب کنید

چند نوع خط چشم وجود دارد که می‌توان از میان آن‌ها انتخاب کرد.
* خط چشم مدادی که استفاده‌ی آسانی دارد و به خوبی با سایه‌ی چشم ترکیب می‌شود.
* پودرها که ظاهر ملایم‌تری می‌بخشند و می‌توان با تغییر برس، سایز و شکل خط را کنترل کرد.
* اگر ظاهری دراماتیک و سرزنده می‌خواهید و همچنین دستانتان نمی‌لرزند، خط چشم مایع انتخاب صحیح خواهد بود.

 

‎انتخاب محصول آرایشی برای پوست

گام چهارم
‎سایه چشم را انتخاب کنید

رنگ سایه‌ چشم بر اساس رنگ چشم و توناژ رنگ پوست شما، تعیین می‌شوند.
* چشم‌های قهوه‌ای با سایه‌های بنفش، آبی و رنگ‌های فلزی همانند مسی، نقره‌ای و طلایی زیبا می‌شوند.
* برای چشم‌های فندقی می‌توان، از بنفش تیره، زرد و سبز استفاده کرد. بهتر است از رنگ آبی اجتناب کنید.
* چشم‌هایی به رنگ آبی باید از رنگ‌های سرد و خنک، با رنگ‌های قهوه‌ای تیره و نارنجی استفاده کنند.
* برای چشم‌های سبز رنگ، ممکن است خاکستری دودی و زغالی، آلویی، بنفش، بژ و یا قهوه‌ای مایل به زرد، مناسب باشد.
*  زمانی که برای صورت‌هایی با رنگ روشن، سایه انتخاب می‌کنید، از رنگ‌های تیره‌تر و دودی‌تر، دوری کنید و تُن‌هایی با زمینه‌ی روشن انتخاب نمائید.
* رنگ‌های جیغ و سرزنده، برای پوست‌های تیره مناسب‌تر هستند، اما اطمینان یابید که از طیف سفید و خاکستری استفاده نکنید.

 

‎انتخاب محصول آرایشی برای پوست

گام پنجم
‎انتخاب رژ گونه

* پوست‌های روشن، با صورتی‌های روشن و هلویی کامل می‌شوند.
* پوست‌هایی با رنگ معمولی و متوسط، بهتر است از صورتی‌های رُزی و توناژ هلویی تیره‌تر استفاده کنند.
* پوست‌های تیره باید توناژ رُزی و نارنجی‌های تیره را به کار ببرند.
 

‎انتخاب محصول آرایشی برای پوست
گام ششم
‎انتخاب رژ لب مناسب

ساده‌ترین شیوه برای انتخاب یک رنگ رژ مناسب، استفاده از رنگ‌هایی است که چند درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی لب‌های شما است.
* اگر می‌خواهید قرمز را انتخاب کنید، به خاطر داشته باشید که برای تُن‌های پوست صورتی، قرمزهای آلبالویی مناسب خواهند بود و برای پوست‌های زیتونی، قرمز آتشین زیبایی دارد. پوست‌های تیره‌تر بهتر است از رنگ‌های قرمز تیره‌تری استفاده کنند.
* اگر نیاز به انتخاب‌های بیشتری دارید، شاید جالب باشد بدانید که پوست‌های روشن با رنگ‌های زردآلویی، صورتی و کرم، ست می‌شوند و تُن‌های میانه، می‌توانند از رنگ رُزی و توتی استفاده کنند. پوست‌های تیره با قهوه‌ای تیره و یا بنفش درخشان یا تیره زیباتر خواهند شد.

برای فهمیدن اینکه یک محصول تقلبی  یا اصل  است چه راههایی وجود دارد؟

خرید از فروشگاههای معتبر؟ مقایسه با کالاهایی که اصل بودن آن یقیین دارید؟ مشورت با افراد صاحب نظر؟ شاید تمامی این راهها بتواند به شما در راستای انتخاب کالای اصل کمک هایی بکند اما آیا همیشه افراد صاحب نظر در دسترس هستند؟ آیا همیشه کالای اصل برای مقایسه موجود است؟ معیار انتخاب فروشگاههای معتبر چیست؟
به اعتقاد صاحب نظران بهترین راه و مطمئن ترین راه برای تشخیص کالای اصل مراجعه به نهادهای ذی صلاح است که تایید آن کالا مورد نظر جمعی از کارشناسان قرار گرفته باشد. این رویه که کالاهای ارائه شده توسط کمپانیها باید مورد تایید نهادهای ذیصلاح قرار بگیرد در حال حاضر در کشورهای پیشرفته به طور جدی اجرا میشود.

جهان از نظر کشورهای تولید کننده محصولات آرایشی به سه بخش تقسیم می شود:آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن. این سه منطقه بزرگ ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرآورده های بهداشتی و آرایشی هستند. در هر منطقه تعاریف و قوانین ویژه ای برای تولید این محصولات وجود دارد. قوانین کنترل، ثبت و مواد اولیه مجاز در هر منطقه با منطقه دیگر متفاوت است.
فرانسه” بزرگ ترین تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی در اتحادیه اروپا است. اعتبار جهانی هر یک از کارخانه های تولید کننده این محصولات به موسسه تحقیقاتی، بررسی ایمنی، بررسی حساسیت، بررسی کاربرد، انتخاب نوع بسته بندی، ظاهر، رنگ، عطر مطابق با سلیقه مصرف کننده و در نهایت بازاریابی آنها وابسته است.

در کشور ما نیز وزارت بهداشت متولی این امر است ، این سازمان با رویت اسنادو مدارک تایید شده کمپانی تولید کننده و همچنین بازدید از کارخانه تولید کننده و بررسی فرمولاسیون تولید و نظارت بر فرآیند واردات و نحوه نگهداری و توزیع شرکت وارد کننده تمامی اصول بهداشتی از تولید تا مصرف و در نهایت صدور مجوز برای فعالیت آن نشان تجاری در ایران این اطمینان را از بی ضرر بودن آن محصول آرایشی بهداشتی برای ما حاصل میکند. برای تشخیص این مطلب که آیا کالایی مورد تایید وزارت بهداشت هست یا خیر، این سازمان اقدام به الصاق برچسبهایی با شماره پروانه بهداشت بر روی کالاها کرده است که معرف کارحانه و کشور تولید کننده ، شرکت وارد کننده و همچنین سال و سری ساخت کالا میباشد. به این ترتیب با پیشرفت هر روزۀ قوانین و با شرط قرار دادن این مجوزات در هنگام خرید می توان با آرامش بیشتری کالای مصرفی خود را انتخاب کنیم.
در بسیاری اوقات ما با صرف هزینه بیشتر خواستار خرید کالاهایی با نام و نشان تجاری معتبر و شناخته شده هستیم غافل از آنکه افراد سود جو با درک همین مطلب با تولید کالای تقلبی و سوء استفاده از همین نامهای معتبر سعی در کسب درآمد از اعتماد ما نسبت به همین نامها را دارند، حتی در موارد بسیار این کالاهای تقلبی را هم قیمت با نمونه اصلی عرضه میکنند! بنابراین دقت به دارا بودن برچسب وزارت بهداشت و هولگرام شرکت وارد کننده بر روی کالا در هنگام خرید میتواند نکته بسیار مهمی باشد در راستای حفظ سلامت و همچنین سرمایه ریالی ما.
در نهایت باید بدانید که استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی نه تنها امن نیست بلکه حتی تواند بسیار خطرناک و برای سلامتی شما مضرر باشد.

در ایران بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی از کشورهای دیگر وارد می شود و این امر از یک سو محققان ایرانی را تشویق به فرمولاسیون و تولید این مواد در داخل کشور می کند و از سوی دیگر گاهی کنترل کیفیت مناسبی بر ورود این محصولات وارداتی وجود ندارد. محصولات زیادی در کشورهای هم جوار و یا در داخل کشور با نام های معتبر تقلب می شود. گاهی بهتر است به جای استفاده از محصولات خارجی که به تقلبی بودن آن شک دارید، از محصولات داخلی استفاده کنید که حداقل کنترل دقیق بر فرآیند تولیدشان وجود دارد.

 

‎انتخاب محصول آرایشی برای پوست

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/5vV2
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. ونوس می گوید

    عالی بود ولی من همیشه از استفاده سایه و خط چشم.پهن وحشت دارم کل میکاپ گزینه رژلب و رژگونه بیشتر دوست دارم یکم ریمل نه همیشه ولی سایه به رنگ.های تند موافق نیستم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.