معایب کاشت ناخن + راههای پیشگیری از کاشت ناخن 

0 536

 معایب کاشت ناخن + راههای پیشگیری از کاشت ناخن 

خطرات کاشت ناخن l استفاده از ناخن های مصنوعی l عفونت های قارچی و بیماری های ویروسی ناشی از کاشت ناخن l عوارض ناخن مصنوعی

 

معایب کاشت ناخن + راههای پیشگیری از کاشت ناخن،برداشتن ناخن کاشت شده،تصاویر کاشت ناخن،عوارض کاشت ناخن پودری،عوارض کاور ناخن،درمان قارچ ناخن کاشت شده،عکس ناخن کاور شده،کاشت ناخن چگونه است،درمان حساسیت به مواد کاشت ناخن

معایب کاشت ناخن

 کاشت ناخن امروزه بین خانم ها خیلی رایج شده و خانم ها برای کاشت ناخن و داشتن ناخن هایی زیباتر به سالن های زیبایی مراجعه می کنند. در حالیکه شاید برخی اطلاع نداشته باشند که این امر یک روش غیر بهداشتی است و باعث ضررهایی به ریشه های ناخن می شود. که ما در ادامه عوارض ناشی از کاشت ناخن را بیان کرده ایم:

 

معایب کاشت ناخن + راههای پیشگیری از کاشت ناخن،برداشتن ناخن کاشت شده،تصاویر کاشت ناخن،عوارض کاشت ناخن پودری،عوارض کاور ناخن،درمان قارچ ناخن کاشت شده،عکس ناخن کاور شده،کاشت ناخن چگونه است،درمان حساسیت به مواد کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن

در فرایند کاشت ناخن مصنوعی موجب نرسیدن اکسیژن کافی به بافت زیر ناخن می شود و تغییر رنگ ناخن، کدر شدن و رشد کم ناخن از عوارض این اقدام است .

با قرار گرفتن ناخن مصنوعی روی ناخن فرد، ریشه از بین می رود و ناخن فرد دچار تغییر شکل می شود .

عفونت های قارچی و بیماری های ویروسی از جمله عوارض شایع کاشت ناخن است ، اغلب موارد استفاده شده در این نوع کاشت غیر استریل و چند بار مصرف هستند و از راه های انتقال بیماری های پوستی محسوب می شوند؛ بیماری های قارچی پوست، درمان عفونت قارچی و ارتباط آن با حیوانات خانگی .

مواد شیمیایی که در چسباندن این ناخن های مصنوعی استفاده می شوند غیر استاندارد هستند و موجب بروز حساسیت های حاد پوستی نیز می شود .

برای درمان عفونت های قارچی حاصل از کاشت ناخن از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود اما گاهی ریشه ناخن به حدی آسیب می بیند که شکل طبیعی ناخن به طور کامل از بین می رود .

کاشت ناخن های مصنوعی باعث تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر (انیکولیز) می شود .

متخصصان معتقدند که استفاده طولانی مدت از ناخن های کاشته شده یک بار مصرف گرفته تا ناخن های کاشته شده برای استفاده طولانی مدت می تواند باعث واکنش های دردناک و شدید شامل عفونت پوست اطراف ناخن ها و شل شدن ناخن ها شود .

خانم هایی که از ناخن های مصنوعی و کاشته شده برای زمان طولانی استفاده می کنند، ممکن است مشاهده کنند که ناخن های طبیعی آنها نازک تر و مات تر شده است و در مواردی منجر به عوض شدن جهت و محور ناخن می شوند؛ اگر اصراری برای استفاده از ناخن های مصنوعی وجود دارد، این ناخن ها باید هر 3 ماه یک بار برداشته شوند تا اجازه داده شود ناخن های طبیعی استراحت کنند .

 

چسب هایی برای آهن

افزایش طول ناخن ها ممکن است به وسیله ناخن های پلاستیکی که کل ناخن یا انتهای ناخن را می پوشاند انجام شود؛ این ناخن های مصنوعی با چسب هایی چسبانده می شوند که حاوی methacrylate هستند که ماده ای حساسیت زاست و ممکن است باعث شکاف و ترک ناخن شود؛ پوشاندن ناخن ها به وسیله چسب به دلیل وجود آکریلات در ترکیبات آنها از لحاظ طبی و پزشکی عوارضی نظیر پوسته ریزی، تغییر بافت ناخن و عفونت های قارچی به خصوص کاندیدا را به وجود می آورد و به جز در افرادی که بافت ناخن در آنها به دلیل ژنتیکی یا بیماری از بین رفته است، توصیه نمی شود.

 

معایب کاشت ناخن + راههای پیشگیری از کاشت ناخن،برداشتن ناخن کاشت شده،تصاویر کاشت ناخن،عوارض کاشت ناخن پودری،عوارض کاور ناخن،درمان قارچ ناخن کاشت شده،عکس ناخن کاور شده،کاشت ناخن چگونه است،درمان حساسیت به مواد کاشت ناخن

کاشت ناخن در چه حالتی خطرناک است؟
از نگاه کلی تفاوت خاصی وجود ندارد اما ناخن‌ ها‌ی پا به دلیل اینکه در بیشتر روز در یک فضای بسته هستند، آسیب‌ پذیرترند. رعایت بهداشت ناخن پا هم از ناخن دست دشوارتر است به همین دلیل کاشت ناخن در پا می‌ تواند خطرناک‌ تر باشد. 


تنها در این موارد ناخن بکارید
کاشت ناخن تا حد امکان توصیه نمی‌ شود مگر در مواقع خاص مثل کسانی که ناخن‌ شان عیب دارد، یعنی ناخن هایی که به‌ طور ژنتیک ایراد دارند و ظاهر خوبی ندارند آن هم به صورت مقطعی و با رعایت تمام نکات ایمنی و بعد از امتحان کردن تمام موارد ایمنی و جواب نگرفتن. 


نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن 
با اجسام آلوده تماس نداشته باشید، مراقبت کنید تا ضربه به ناخن‌ های‌تان نخورد و در کارهای روزمره هنگام استفاده از مواد شوینده و آب تا حد امکان از دستکش استفاده کنید. 


مراقب آلرژی باشید
هیچ تفاوتی در نوع کاشت وجود ندارد فقط ممکن است اندازه حساسیت‌ ها به مواد در افراد متفاوت باشد که در این‌صورت آن موردی که کمتر حساسیت‌ زاست ارجحیت دارد اما در اصل هیچ تفاوتی ندارد. 


پیشگیری کنید 
راه‌ های درمان بستگی به نوع آسیبی دارد که به ناخن‌ ها می‌ خورد. اگر ناخن‌ ها عفونت کنند با آنتی‌ بیوتیک‌ ها و موارد لازم درمان صورت می‌ گیرد. اگر جرم به‌ وجود بیاید، باید جرم‌ ها برداشته شوند. در مورد جدا شدن ناخن از سطح هم درمان به این‌صورت است که ناخن باید از جا در آورده شود. 
اگر در مراحل اولیه درمان صورت گیرد ناخن مجدد رشد خواهد کرد اما اگر زمان زیادی گذشته باشد زیر ناخن پوسته‌ هایی تشکیل می‌ شود که دیگر مانع از چسبیده شدن ناخن به پوست می‌ شود. اما شرط عقل این است، که قبل از بروز مشکل به فکر پیشگیری باشید. 

نکته آخر، برای پیشگیری از چنین خطراتی از کاشت ناخن در طولانی مدت و استفاده از ناخن مصنوعی پرهیز کنید.

 

 

عوارض کاشت ناخن

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/QeJd
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.