نگهداری از موها در تابستان

144

نگهداری از موها در تابستان

تعرق و گرد و خاک با موهای ما چه می‌کنند؟

 

موها در تابستان به علت تعریق بیش از حد و گرد و غبار آسیب می‌بینند، اما نتایج مطالعات جدید نشان داده است این گرمای خورشید و اشعه UV است که به مو آسیب می‌رساند و حتی منجر به تغییر رنگ آن نیز می‌شود.

تعریق بیش از حد مو خوب نیست و منجر به چسبندگی و جذب گرد و غبار و آلودگی هوا می‌شود. بنابراین، موها در تابستان نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

تعرق و گرد خاک موجب ریزش مو نمی ­شوند، اما به علت چرب‌ شدن و ایجاد یک فضای مرطوب باعث می‌شوند که فضای مناسبی را برای رشد قارچ‌ های پوستی فراهم کنند. به‌ طور عادی پوست سر ما دارای قارچ‌های غیر بیماری‌زاست که در فضای مرطوب بیماری‌زا می‌شوند و باعث التهاب، خارش و قرمزی در ناحیه پوست سر می‌شود؛
بنابراین بهتر است افراد هر روز موهای‌شان را شست‌ و شو دهند و از چرب‌ شدن موها جلوگیری کنند.
اشعه خورشید و گرما باعث کدر و بی‌ رنگ‌ شدن مو می‌شود

 

نگهداری از موها در تابستان

همان‌ طور که تابش مستقیم نور آفتاب باعث ایجاد لک، چروک و ملتهب‌ شدن پوست صورت و بدن می‌‌شود،
می‌تواند تأثیرات مضری را نیز به مو وارد کند، به همین خاطر است که پزشکان و داروسازان این روزها ضد آفتاب‌های مخصوص مو را نیز تولید کرده‌اند تا افرادی که برای مدت‌ طولانی زیر تابش مستقیم آفتاب قرار می‌گیرند،
بتوانند از شکنندگی و کدر شدن موهای‌شان جلوگیری کنند.
موهای کوتاه برای آبتنی‌ کردن در تابستان مناسب‌تر است

با کوتاه‌ کردن موهای‌تان در فصل گرما می‌توانید از موخوره‌ شدن و تعریق بیش‌ از اندازه مو جلوگیری کنید
همین‌ طور شست‌ و شوی موی کوتاه راحت‌تر است و به‌ راحتی می‌توان از کرم‌ها و ضدآفتاب‌ها برای محافظت از پوست استفاده کنید. در فصل تابستان با توجه به این که افراد بیشتر از سایر فصول به استخرها می‌روند، باید از تمام مواد شیمیایی که حکم ضدعفونی دارند، در امان باشند و فورا موهای‌شان را با شامپوهای مناسب بشویند تا پوست سر حساسیت نشان ندهد و این موادهای شیمیایی باعث پایین‌ آمدن قوام و درخشندگی مو نشوند.

 

نگهداری از موها در تابستان

در صورتیکه هر روز حس می کنید که باید موهایتان را با شامپو بشویید، دقت داشته باشید که این کار علی رغم مفید بودن بیشتر مضر است. استفاده زیاد از شامپو پوست سر و موی شما را بیشتر خشک می کند.
اگر پوست سر شما عرق زیاد می کند و یا موهایتان زود به زود چرب می شود و به آسانی عرق می کند، از شامپو های ملایم استفاده کنید که مناسب فصل تابستان هستند.
شامپو را فقط به پوست سر خود بزنید، نه به موهایتان، و وقتی که پوست سرتان را شامپو می زنید، کف شامپو که شسته می شود موهایتان را هم تمیز می کند. استفاده از شامپو به طور جداگانه به موها و نوک موها باعث خشک شدن آنها می شود.

 

نگهداری از موها در تابستان

ابستان باعث خشکی و در نهایت آسیب به موهایتان می شود. بنابراین توجه داشته باشید که در این فصل از مواد شیمیایی بر روی موهایتان، کمتر استفاده کنید. موهایتان را چه در خانه یا سالن آرایشی کمتر رنگ کنید.
اگر واقعا مایلید موهای خود را در طول تابستان رنگ کنید یا رنگش را تغییر دهید، یک یا دو ماه قبل از اینکه تابش آفتاب خیلی مستقیم شود این کار را انجام دهید.

نرم کننده موهایتان را دوست داشته باشید
با توجه به اینکه آفتاب موها را خشک می کند، از نرم کننده برای برگرداندن رطوبت مورد نیاز موهایتان استفاده کنید. نرم کننده ای را انتخاب کنید که مناسب نوع و بافت موهایتان باشد. اگر شنا می کنید، ابتدا به موهایتان کرم ترمیم کننده مو، که نیاز به آبکشی ندارد بزنید و سپس کلاه شنا را سر کنید.

 پوشاندن سر در نور خورشید

قرار گرفتن مستقیم مو در نورخورشید و اشعه UVبه مو آسیب می‌رساند. برای جلوگیری از آسیب مو در معرض نورخورشید از کلاه، روسری و یا هر پوششی استفاده کنید.

 عدم استفاده از سشوار و اتوی مو

استفاده از سشوار و همچنین اتوی مو به فولیکول‌های مو آسیب می‌رسانند.

 استفاده از کلاه در شنا

همیشه در هنگام شنا موهای خود را با کلاه بپوشانید تا از مواد شیمیایی استخر مانند کلر دور بمانند. علاوه بر این، بعد از استخر بلافاصله موهای خود را شست‌وشو دهید.

 

نگهداری از موها در تابستان

 

نگهداری از موها در تابستان

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/wZFB
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.