جناب خان ممنوع التصویر می شود + جزئیات سری سوم خندوانه

0 617

جناب خان ممنوع التصویر می شود + جزئیات سری سوم خندوانه

اخباری حاکی از آن است که جناب خان  خندوانه ممنوع التصویر می شود و البته این خبر کلی می باشد و همچنین جزئیات سری سوم خندوانه را برای شما عزیزان اماده کردیمگفته می‌شود بعد از حوادث اخیر، «پور محمدی»، معاون سازمان صدا وسیما به تمام مدیرانش دستور داده که هرگونه لهجه را در هر آیتم و برنامه‌ای حذف کنند تا حاشیه جدیدی برای تلویزیون پیش نیاید

جناب خان , سری سوم خندوانه , مسابقه خندوانه 

jenab-khan-rouzegar (2)

هفته نامه «تماشاگران» نوشت: حذف لهجه هم برنامه‌های در حال پخش تلویزیون را به چالش می‌کشد (مثل پخش نشدن «محله گل و بلبل» عمو پورنگ) و هم برای برنامه‌های آینده این سازمان مشکل ساز است. (تصور کنید پایتخت را بدون لهجه شیرین مازندرانی یا جناب خان را بدون لهجه جنوبی) و از سوی دیگر،شیرینی و تنوع را از برنامه‌ها می‌گیرد

 

از برنامه های دیگر تلویزیونی که لهجه در آنها نقش مهمی دارد، برنامه کلاه‌قرمزی است. در این برنامه آقای همساده با لهجه شیرین شیرازی خود مایه جذابیت فراوان این برنامه شده است.

بسیاری از برنامه‌های طنز تولیدی توسط افرادی همچون مهران مدیری نیز همراه با گویش‌ها و لهجه‌های مختلف است

جناب خان , سری سوم خندوانه , مسابقه خندوانه 

jenab-khan-rouzegar (6)

ممنوعیت استفاده از گویش و لهجه کار این افراد را نیز قطعا با مشکل روبرو می کند.

عملا به حذف لهجه‌ها شیرینی و تنوع را از برنامه‌ها گرفته می شود

جناب خان , سری سوم خندوانه , مسابقه خندوانه 

jenab-khan-rouzegar (7)

دلیل هر شب نبودن جناب خان در خندوانه چیست ؟

 

"رامبد جوان" مجری برنامه خندوانه گفت: جناب خان اگر هر شب به روی آنتن برود آسیب می‌خورد. قبلا هفته‌ای دو شب بود حالا هفته‌ای سه شب شاهد حضور او خواهیم بود.
دلایل رامبد جوان از کمرنگی حضور "جناب خان" در خندوانه"

رامبد جوان به همراه جواد فرحانی تهیه کننده برنامه «خندوانه» صبح  3 تیر مهمان کافه خبر شد تا درباره این برنامه سخن بگوید

 

در پاسخ به این پرسش که چرا شخصیت «جناب خان» هر شب در برنامه حضور ندارد گفت:‌ «این پرسش را خیلی‌ها از من می‌پرسند اما برنامه‌سازی نیازمند یک مناسباتی است. وقتی هر شب پخش می‌شود یعنی دارد به عادت تبدیل می‌شود. تماشاچی به من عادت کرده، می‌تواند از من لذت نبرد ولی اگر مرا از برنامه حذف کنی، جا می‌خورد. ما نمی‌خواهیم جناب‌خان به عادت تبدیل شود

 

jenab-khan-rouzegar (5)

 

او ادامه داد: «ما می‌خواهیم جناب‌خان در جذابیت باقی بماند و تماشاچی منتظرش باشد. واقعیتش هم این است که هر شب جذاب بودن کار خیلی مشکلی است. چرا باید «خندوانه» به یکی از بازوهای موفقش آسیب بزند؟ جناب خان اگر هر شب به روی آنتن برود آسیب می‌خورد. قبلا هفته‌ای دو شب بود حالا هفته‌ای سه شب شاهد حضور او خواهیم بود که البته این هم شناور خواهد بود ولی قطعا حضورش به چهار بار نخواهد رسید. نمی‌خواهیم جناب‌خان دم دستی شود

 

جزئیات سری سوم خندوانه

 

jenab-khan-rouzegar (4)

 

سری سوم خندوانه

 

در خصوص فصل‌های مشترک این برنامه و جزئیات سری جدید آن گفت: با توجه به تجربه‌ای که در فصل اول «خندوانه» به دست آوردیم، پیدا کردن موفقیت و رسیدن به نتیجه مثبت در برنامه «خندوانه» مولفه‌ای اتفاقی نبود، دانش و اطلاعاتمان برای دستیابی به موفقیت و ساخت سری دوم کافی و جامع بود.

وی ادامه داد: بازخوردها و جهت‌گیری‌ها، ابعاد و ظرف «خندوانه» را مشخص کرد. ما قدم به قدم با تماشاچیان مسیر خندیدن و «خندوانه» را طی کردیم و تمام تلاشمان را بر این داشتیم که در انتخاب تماشاچیان خود برشی از تمام قشرهای مختلف کشور را نشان دهیم و میزبان آن باشیم

 

جوان مجری برنامه تلویزیونی «خندوانه»، در خصوص اتاق فکر این برنامه بیان کرد: تیم اتاق فکر برنامه «خندوانه» گاهی ثابت و در جایی متغیر است و همیشه بعد از 30 یا 40 قسمت مخاطب با تغییرات ملموسی روبرو می‌شود و تمام ذهنیتمان بود که در اوج برنامه را به پایان برسانیم که متاسفانه فاجعه تلخ منا نظم و ترتیب برنامه را به هم ریخت و ما مجبور بودیم بعد از 5 شبی که برنامه نداشتیم، با فضایی متفاوت‌تر اما با حفظ همان شکل و شمایل «خندوانه» را اجرا کنیم

 

بازیگر مجموعه «اسپاگتی در 8 دقیقه» به قسمت‌هایی که ضبط شد، اما به روی آنتن نرفت اشاره کرد و گفت: همانند فصل اول که یک یا دو قسمت به پخش نرسید، در سری دوم هم دو یا سه برنامه به روی آنتن نرفت و متاسفانه باید بگویم که با توجه به تغییر در طراحی برنامه و دکور فصل جدید، این گفتگوها در آرشیو «خندوانه» جای می‌گیرد و یا شاید در فصل جدید برای مصاحبه و دورهمی «خندوانه» از آن‌ها دعوت کنیم.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «خانه سبز» در پاسخ به این سوال که بهترین گفتگو در «خندوانه» از نظر شما کدام بود، اظهار داشت: همه گفتگوها و قسمت‌ها جزو بهترین‌ها بودند، اما گفتگو با خداداد عزیزی بسیار صادقانه، جذاب و مهربان بود و همچنین محمدرضا فروتن، عادل فردوسی پور و دیگر مهمانانی که بر صحنه سرخ «خندوانه» قدم گذاشتند، بهترین را ثبت کردند.


«بخوان و ببر» با طراحی نو در فصل جدید ادامه دارد

جوان در خصوص هدف و قسمت‌های مختلف «خندوانه» اظهار داشت: واقعیت بر این است که در «خندوانه» از حال خوب و خوشحال بودن مردم حرف می‌زنیم و با تصور اینکه یکسری از کارها جزو رفتارهای روزمره ما هستند و حال آدم را خوب می‌کنند، تصمیم بر شاد بودن، شاد زیستن و محبت کردن به طبیعت، حیوانات، تمام دنیا و قشرهای مختلف جهان گرفتیم.

وی در خصوص مسابقه «بخوان و ببر» و جریان فرهنگسازی کتابخوانی در «خندوانه» بیان کرد: تمام مولفه‌هایی که بیان کردم در کنار مطالعه و کسب سواد و اطلاعات در جهان معنا پیدا می‌کند که متاسفانه این فرهنگ در جامعه ما دارد رنگ می‌بازد و این میزان پایین مطالعه مایه نگرانی است.

جوان افزود: همیشه و همه‌جا بازی و یا مسابقه‌هایی که مخاطب را درگیر کند، جزو جذاب‌ترین قسمت‌هاست و ما سعی کردیم در «خندوانه» برای جا انداختن فرهنگ‌سازی صحیح مطالعه با طراحی مسابقه «بخوان و ببر» به این جریان‌سازی سرعت ببخشیم و امیدواریم بتوانیم ادامه آن را پرقدرت‌تر در فصل بعدی به اجرا دربیاوریم.

بازیگر و کارگردان مجموعه تلویزیونی «مسافران» عنوان کرد: طبق آمار باورنکردنی بعد از فراخوان مسابقه «بخوان و ببر» در طی 3 شب برنامه 46 هزار جلد فروختیم و 500 هزار نفر در مسابقه ثبت‌نام کردند که از میان این آمار، 120 هزار نفر به سوالات پاسخ دادند و 12 هزار نفر بالاترین رِنج امتیازات را گرفتند و این اعداد و ارقام تجربه جذاب و بی‌سابقه‌ای به ما داد تا در فصل بعدی هم بتوانیم کاملتر از آن استفاده کنیم.


در «خندوانه» کار نشد ندارد

 

وی از مولفه جذابیت «خندوانه» و نقاط مثبت این برنامه گفت: جذابیت «خندوانه» بر این است که هر ایده عجیب و جذابی در این برنامه گسترش پیدا می‌کند، حذف نمی‌شود. تمام گروه و عوامل حوصله و صبر فراوانی را در کار و برقراری ارتباط درست با مردم خرج کرده‌اند، ما با تماشاچی‌های «خندوانه» رشد کردیم، تا به اینجا رسیده‌ایم و این مولفه‌ها یاری و هم‌قدم بودن با مخاطبان را می‌رساند.

جوان در ادامه بیان کرد: در این بین یکی دیگر از جذابیت‌های «خندوانه» که بسیار بر اعتماد و ارتباط برقرار کردن مخاطب به ما کمک کرد، به تصویر کشیدن تمام حرف‌ها و قول و قرارهایی است که در این برنامه گفته می‌شود. گاهی خودم در برنامه حرف‌هایی را می‌زنم که هیجان‌زده می‌شوم و بعد از ضبط همه می‌دانیم که چگونه به اجرا دربیاوریم، اما این موضوع در عین دشواری، بسیار لذت‌بخش است و توانسته یکی از نقطه‌های مثبت «خندوانه» شود.


«جناب خان» بهترین انتخابمان شد

جوان درباره حضور «جناب خان» توضیح داد: در اواسط فصل اول تصمیم بر این داشتیم که یک عروسک در چینش برنامه قرار دهیم، اما هنوز تصمیمی بر انتخاب و شکل عروسک صورت نگرفته بود. با شروع سری دوم، با تجربه‌ای که در «کوچه مروارید» به دست آورده بودم، انتخاب محمد بحرانی از نظر هوشمندی و بداهه‌گویی بهترین گزینه و درجه یک بود.

وی ادامه داد: باید بگویم 99 درصد تمام اتفاقاتی که «جناب خان» نشان می‌دهد و می‌بینیم بداهه است، بجز گفته‌هایی که با مهمان‌های برنامه داریم و تنظیم شده است.

بازیگر مجموعه «کت جادویی» درباره انتخاب عروسک «جناب خان» بیان کرد: «جناب خان» در میان تمام عروسک‌های «کوچه مروارید» تنها شخصیتی بود که در رنج بزرگسال قرار داشت و می‌توانست حد و مرزها را بشکند، با مهمان‌ها شوخی کند و اینکه اکثر عروسک‌های مجموعه «کوچه مروارید» فانتزی و کارتونی بودند و «جناب خان» عروسکی بود که از نظر کاراکتر به دنیای واقعی آدم‌ها نزدیک است و کم‌کم توانستیم جزو پرسوناژهای اصلی برنامه «خندوانه» قرار بدهیم.

جوان در خصوص حضور نداشتن هرشب «جناب خان» در برنامه «خندوانه» اظهار داشت: اگر هرکسی به غیر از من رامبد جوان میزبان برنامه «خندوانه» بود، با حضور هرشب «جناب خان» موافقت نمی‌کرد، این شخصیت یک کاراکتر جنجالی است، قصد در ساختن فضایی طنز و خنداندن مخاطبان دارد، عروسک‌ها می‌توانند حد و مرزها را گسترش بدهند و گاهی مرزها را رد کنند و حضور هرشب آن باعث افت و یا بهتر بگویم عادی شدن این شخصیت می‌شود.

وی از حضور «احلام» در برنامه «خندوانه» گفت: شاید یک روزی به زودی این اتفاق بیفتد، اما تمام این گفته‌ها بر اساس شایدهاست و پایه محکمی ندارد.


شبی عروسکی را در فصل جدید شاهد هستیم

 

کارگردان مجموعه تلویزیونی «گمگشته» نوید اتفاقی نو را در فصل سوم خندوانه داد و بیان کرد: برای فصل بعدی «خندوانه» این نوید را می‌دهم که قرار است در طراحی یک شب از برنامه، شب عروسکی باشد. من با تعداد قابل توجهی از عروسک‌های شاد و هیجان‌انگیز که بخشی از آنان گروه کر هستند و موزیک‌های محلی را اجرا می‌کنند، یک شب فوق‌العاده لذت‌بخش و جذابی را برای مخاطبان می‌سازم.

جوان با اشاره به اینکه سری سوم از اسفندماه ارائه می‌شود، اظهار داشت: با تصور و برنامه‌ریزی‌های حال حاضر، فکر می‌کنم از اسفند بتوانیم آماده باشیم و کار را با دکوری جدید و ایده بسیار خوب و هوشمندانه که تصور می‌کنم اولین بار در دنیا رخ می‌دهد، ارائه دهیم.

وی از همکاری و حضور گروه حرفه‌ای عوامل «خندوانه» توضیح داد: اتفاق خوبی که در برنامه «خندوانه» رخ داده، گروه حرفه‌ای و آشنا با اصول برنامه‌سازی است که تصویر را خوب می‌شناسد و برای کشف، بحث و تحقیق هر موضوع دقت می‌گذارند و حوصله می‌کنند، من عاشق این هستم که برای اولین بار هرکاری انجام دهم و تیم کاری «خندوانه» هم محبت کردند، دعوت من را برای همکاری پذیرفتند

 

مجری و کارگردان «خندوانه» از همکاری خود با محمدرضا شهیدی‌فرد، تهیه‌کننده این برنامه عنوان کرد: رضا به خوبی جنس و دغدغه مردم را می‌شناسد، بر جامعه تسلط دارد و از همه مهمتر همفکر و هم‌سنگ با من است و توانسته به خوبی «خندوانه» را در دست بگیرد و کمکم کند

 

جوان در پایان خیلی صادقانه به مخاطبان برنامه «خندوانه» گفت: مردم را خیلی دوست دارم، شاید تعداد قابل توجهی بگویند شعار است، باید بگویم که برای من خیلی ساده‌تر است بروم فیلم بسازم و یا به ساخت برنامه‌های دیگری مشغول شوم، برایم هم راحت‌تر است هم دیرتر موهایم سفید می‌شود (باخنده). این برنامه خیلی سخت است و من تنها به خاطر تعهد فردی و اجتماعی پای «خندوانه» ایستاده‌ام. شک نکنید همه و همه به خاطر عشق و یادآوری زندگی کردن در دنیای پر از آرامش و عشق و لبخند است.

ما باید از خودمان، دنیای زندگی، گیاهان، هوا، جهان و همدیگر حفاظت کنیم و «خندوانه» ای‌ها برای ترویج حال خوب ایستاده‌اند.

خندوانه یعنی:

یادآوری عشق و حال خوب در کنار هم

مثل همیشه شاد باشید (با 5 ثانیه لبخند).

 

 

جناب خان

 

 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/V7oX
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.