25 مکان دیدنی و خفن تایلند

0 463

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

مکانهای توریستی تایلند

راهنمای سفر به تایلند

تایلند برترین مقصد توریستی در جنوب شرق آسیا می باشد. همه چیز را می توان در این کشور پیدا کرد. سواحل زیبا،جنگهای انبوه، غداهای فوق العاده، هتلهای لوکس با استانداردهای جهانی و همه چیز دیگر!!

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال بابرمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است.

زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود 95 درصد مردم بودایی است. نام تایلند در زبان مردم محلی برگرفته از دو لغت Thi و Land می‌باشد که به معنای سرزمین حوری یا همان تایی است.

چون تایلند به دریا نزدیک است بیشتر مواقع دارای یک آب هوای معتدل می‌باشد کشور تایلند در موقعیت استراتژیکی جنوب شرقی آسیا قرار داشته و بسیار حاصلخیز می‌باشد. شمال کشور کوهستانی و دارای جنگلهای بسیاری است و نواحی مرکزی آن پوشیده از شالیزارهای سرسبز برنج است. قسمت غرب و شرق سرزمین دارای باغهای میوه، درختان کائوچو، جنگلهای همیشه سبز و ساحل شنی سفید است. علاوه بر آن دارای جزایر بسیاری است که هر کدام، گویی تصویری از بهشت را برای گردشگران به نمایش می‌گذارد. اما بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران در تایلند، بین ماه‌های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا تایلند در این فصل روزها 28 درجه سانتیگراد و شب‌ها 122 درجه سانتیگراد است و هوا کم‌ترین رطوبت را دارد. پس از آن فصل گرما  آغاز می‌شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب در تایلند نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می‌شود. فصل گرم و خشک در تایلند از فوریه (دومین ماه سال 13 بهمن تا 11 اسفند) تا می(12 اردیبهشت تا 11 خرداد) و میانگین دمای 34 درجه، رطوبت 75 درصد است.

این کشور دارای آثار باستانی و مناطق تاریخی زیادی نیز هست. با وجود هجوم توریسها و مسافران زیاد از اقصی نقاط جهان، تایلند هنوز هم فرهنگ و تاریخچه خود را حتی تا لبخند مردمان آن حفظ کرده است.

بسیاری از گردشگران در سفر به تایلند تنها بخشهای محدودی از آنرا در فهرست بازدید های خود قرار می دهند اما در این مطلب بر آنیم که برترین مکانهای جذاب و توریستی تایلند را به ترتیب از انتها به ابتدا بر اساس جذابیتهای آن معرفی کنیم:

 

25- آبشارهای اراوان (Erawan Falls)

با یک سفر کوتاه از کانچانابوری، به آبشارهای اراوان جذابیت اصلی پارک ملی اراوان در غرب کشور تایلند می رسیم.مارمولکهای آبی نیز از جذابیتهای زیست محیطی این منطقه است. پارک اخیر در تمامی سال بر روی گردشگران باز است.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

24- آئو نانگ (Ao Nang)

سابقا نام آن آئو فرانانگ بود. این منطقه از عمومی ترین سواحل شهر کرابی در تایلند می باشد. رستورانهای بسیار عالی، ارزان و خدمات حمل و نقل راحت و آژانسهای مسافرتی فراوان آن را به پایگاهی مناسب برای معرفی منطقه کرابی تبدیل کرده است.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

23- فروشگاههای شناور نزدیک بانکوک ( Floating Markets near Bangkok)

بجای خرید از فروشگاههای بانکوک که همان کانالهای آبی پر شده قدیمی هستند، بسیاری از مردم ترجیح می دهند سفری یک روزه را به یکی از فروشگاههای شناور در بیرون شهر داشته باشند. گرچه امروزه این فروشگاههای شناور با اهداف توریستی کشور تایلند حفظ شده است تا کمک به اقتصاد فروشندگان. مهمترین فروشگاه شناور برای توریستهای خارجی دامنون ساداک است گر چه بومیان تایلند فروشگاه شناور آمفاوا را ترجیح میدهند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

22- ساحل هواهین (Hua Hin Beach)

این ساحل در سال 1920 بعنوان معبر رویایی برای استفاده مردم بانکوک در تعطیلات آخر هفته ساخته شد. امروزه این ساحل 8 کیلومتری مقصدی توریستی شده است. افزون بر آن بیشترین تراکم منازل مسکونی کل تایلند در معابر این خلیج ساخته شده است.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

21- پراسات هین فیمای (Prasat Hin Phimai)

قلعه های پراسات هین فیمای در تایلند بسیار مشهورند. این قلعه ها در قرن یازدهم و دوازدهم ساخته شده است یعنی زمانی که این منطقه جزیی از امپراطوری خمر بود و بعنوان معبد مذهب بودایی ساخته شد.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

20- پارک ملی خائو یا (Khao Yai )

سومین پارک ملی بزرگ تایلند است. این پارک در بخش شرقی کشور تایلند و در ایالت ناخون راچاسیما واقع شده است. خانه ها بسیار از حیاط وحش فاصله دارند و فیلهای آسیایی و خرسهای سیاه را می توانید ببینید. این پارک برای بازدید امکاناتی مثل برجها، کمپ و کابینهای معلق را دارد. همچنین ردپای دایناسورها در این مکان، هر کسی را سورپرایز می کند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

19- موکو آنگ تونگ (Mu Ko Ang Thong)

به آن جام طلا هم گفته می شود. این منطقه نیز یک پارک عمومی در خلیج تایلند است و شامل 24 جزیره می باشد که نزدیک به یکدیگر واقه شده اند و براحتی قابل بازدیدند. به راحتی می توان با قایقهای بومی از سواحل این جزیره ها و صخره های سنگی آن بازدید کرد. سواحل ماسه ای آن و آبهای کم عمق یک زور عالی را برای سفر یکروزه از کوسامی رقم میزند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

18- پارک تاریخی شوخوتای (Sukhothai Historical Park)

این پارک در شمال تایلند واقع شده است.این پارک تاریخی شامل چندین قلعه است که متغلق به سلسله ای با نام شمابه در قرون 13 و چهاردهم میلادی است.  راهنمایان این بارگاههای تاریخی نیز همیشه آماده ارایه خصوصیات فرهنگی این بخش به بازدید کنندگان هستند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

17- کونانگ یوان (Ko Nang Yuan)

این منطقه یک جزیره کوچک در نزدیکی کوتائو است. سواحل زیبای آن عموما از جمعیت بادیدکنندگان پوشیده شده است. اما جزیره ای بسیاز جذاب و آبهای زلال است. اما برای بازدید از این جزیره برای غیربومیان مقداری باید هزینه کنید. یک مرکز اقامتی نیز برا ماندن در این جزیره و جود دارد.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

16- واتارون (Wat Arun)

عمارتی برجسته در این بخش وجود دارد خدای هندو از بخشهای شاخص این منطقه است و در حاشیه بانکوک قرار گرفته است. این ساختمان الگویی رنگارنگ و کاشی کاری شده دارد. ساختمان مرکزی آن نیز بیش از 85 متر ارتفاع دارد.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

15- بازار شبانه چیانگ می (Chiang Mai)

بازار شبانه و مشهور چیانگ می در حاشیه چندین شهر وجو دارد و انواع محصولات هنری، لبااس و محصولات وارداتی نواحی مختلف در آن ارایه میشود. همچنین شامل مراکز فروشگاهی مجهز هم می باشد. ابتدا چینیها این بازار را راهاندازی کردند اما به مرور ساختماهنهای تجاری اضافه شد و تایلندیها بخش عمده آن را اشغال کردند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

14- کولیپ (Ko Lipe)

این منطقه در دریای آندامان و در ایالت ساتون واقع شده است و یک جزیره ی باریک نزدیک مرزهای مالزی است. بحدی کوچک است که در حدود یکساعته میتوانید آنرا با قدم زدن طی کنید. 25 درصد گونه های ماهی جهان در این منطقه زیست می کنند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

13- بازار آخرهفته (Chatuchak)

در منطقه بعنوان فروشگاه جی. جی شناخته میشود. در بانکوک بزرگترین فروشگاه آخر هفته تایلند وجود دارد.  حتی برخی آنرا بزرگترین در جهان میدانند. بیش از 8 هزار دکه با محصولاتی از عتیقه، لباس تا مبلمان قابل ارایه است.  حدود 200 هزار نفر در آخر هفته وقتشان را در فروشگاهها و رستورانهای آین بازار میگذرانند. بازار موزیک زنده، نمایش و حرکات موزون نیز در این بخش همیشه فعال است.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

12- پارک ملی خائوسوک (Khao Sok)

گشتن در وسیعترین جنگل بکر کشور تایلند، پارک ملی خائوسوک را به منطقه ای بشیار پربازدید برای مردمی که میخواهند خودشان را در زیباییهای طبیعی تایلند ببینند،تبدیل کرده است. یک کوهستان آهکی رویای نیز از میان پارک عبور میکند. بیش از 5 درصد گونه های جانوری جهان در این پارک یافت میشود و شامل آبشارها و دریاچه های زیبا نیز می باشد.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

11- فانوم رانگ (Phanom Rung)

در یک منطقه آتشفشانی در شمال شرقی تایلند واقع شده است. شامل یک بارگاه متعلق به مذهب هندو است و نزدیک روستای نانگ رونگ قرار دارد. این بارگاه بین قرون 11 و 13 میلادی توسط سلسله خمر و از ماسه سنگ ساخته شده است.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

10- جزایر سیمیلن (Similan)

از تعداد 9 جزیره و 4 جزیره دورتر از آن ساخته شده است. از مهمترین مناطق دریانوردی و غواصی در کشور تایلند است. در ساحل ایالت پانگ نا در جنوب تایلند قرار گرفته است. صخره ها و ساختارهای سنگی زیر آبهای این جزایر مناطقی بسیار منحصر به فرد می باشد که غواصان میتوانند از آبهای گرم دریاچه های آن لذت ببرند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

9- جشن ماه کامل هادرین (Haad Rin)

این پارتی همه شب در جزیره کوپانگان در هادرین اتقاق می افتد. منشا این جشن از 1985 است که 20 تا 30 نفر دیسکو گرفتند و اکنون هر ماه تا 30 هزار نفر در آن شرکت می کنند. چنانچه در زمان قرص کامل ماه در این منطقه نیستید، نگران نباشد! جشنهای دیگری مثل نیمه ماه، ماه تیره و ماه شیوا نیز در این منطقه برگزار می شود.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

8- راه آهن تای بورما (Thai-Burma) راه آهن مرگ!

یک سفر دو ساعته در طول راه آهن مرگ تایلند از مسیر پاها و رودخانه ها، شما را به یک سفر هیجانی از فراز صخره ها می برد. با مناظر دیدنی، این مسیر توسط ژاپنیها ساخته شده است تا یانگون را به بانکوک متصل کند. امروزه تنها بخشی از این خط ریلی که ساخت آن کارگران زیادی را به کام مرگ کشاند هنوز فعال است.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

7- پارک تاریخی آیوتایا (Ayuthaya)

پارک تاریخی آیوتایا یک مقصد توریسیتی و پربازدید است که شامل بارگاههای دومین پایتخت سلسله صیام می باشد و در سال 1350 میلادی گشف گردید. تا 1700 سال این شهر یکی از بزرگترین شهرهای جهان بود که 1 میلیون نفر جمعیت داشت که در سال 1767 توسط ارتش برومس تخریب شد. در سال 1960 مجددا مثل قبل بازسازی گردید و بروی بازدیدکنندگان بازگشایی شد.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

6- پارک ملی موکوچانگ (Mu Ko Chang)

این پارک در ایالت ترات در شرق تایلند واقع شده است. پارکی منحصر به فرد است که از 50 جزیره تشکیل شده است و برای قلل پرشیب آن، جنگلهای زیبا و هوای دلچسب آن معروف است. ساحل ماسه ای سفید آن جایی برای تفریح گردشگران جهان است و شامل امکانات غواصی و آبشارها هم میباشد.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

5- قبایل تپه شمالی (Northern Hill)

شمال تایلند محل زندگی چندین قومیت است که بعنوان قبایل تپه معروفند. عمده این قبایل در خلال 100 سال گذشته به این منطقه مهاجرت کرده اند. میتوانید در قالب تورها به روستاهای بیشمار آن سفر کرده و با حضورتان آنها را خوشخال کنید. گرچه دهاتی و فقیر هستند اما از فرصتهای اقتصادی و توسعه ای استقبال می کنند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

4- رایلی (Railay)

در برترین نواحی صخره نوردی است که در ایالت کرابی در ساحل دریای آندامان واقع شده است. تنها با قایق قابل دسترسی است که همین هم از جذابیتهای آنست. شامل 700 صخره برای در نوردیدن است و همچنین چندین ساحل سنگی نیز دارد که بازدیدکنندگان چند غار هم برای بازدید دارند.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

3- گرند پالاسی(Grand Palace)

مرکز اصلی سلسله صیام بوده است و سپس از 1782 مرکز کشور تایلند بوده است. پس مهمترین جاذبه شهر بانکوک است که در حاشیه رودخانه واقع شده است. این بنا مجموعه ای از چندین ساختمان و باغ است که منطقه ای بسیار خاطره انگیز می باشد.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

2- پانگ نابای (Phang Nga Bay)

در فاصله 95 کیلومتری ساحل فوکت واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری تایلند و از دیدنی ترین مناطق کشور است. شامل غارهای زیبا و جزایر اهکی است. معروفترین آن نیز جزیره جیمز باند می باشد که در فیلمهای مردی با اسلحه طلایی  از این هنرپیشه نمایش داده شده است. تنها راه بازدید از غارهای این جزیره نیز استفاده از کایاک می باشد.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

1- کو فی فی (Ko Phi Phi)

 فی فی یک از زیباترین مناطق دیدنی در ایالت کرابی و در نزدیکی فوکت است. این منطقه تنها جزیره بدون سکنه دایمی است که لوکیشن بیش از 200 فیلم سینمایی شده است. گردشگران برای بازدید از سواحل و مناظر آبی آن و بازیهای آبی به آن سفر می کنند.  کو فی فی بدلیل اذدحام زیاد برای توریستها، جذابیت خود را از دست داد اما امروزه مجددا به مکانی زیبا برای بازدید تبدیل شده است.

 

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

25 مکان دیدنی و خفن تایلند

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/RuA2
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.