عکس های شخصی زهرا داود نژاد + بیوگرافی زهرا داود نژاد

0 941

عکس های شخصی زهرا داود نژاد + بیوگرافی زهرا داود نژاد

زهرا داود نژاد,زهرا داودنژاد و همسرش,زهرا داود نژاد و دخترش,همسر زهرا داود نژاد,تصاویر زهرا داود نژاد

Zahra_Davoodnejad__Rozegar (8)

 

 

زهرا داوو دنژاد متولد 1356 در تهران است ، وی فرزند علیرضا داوود نژاد و خواهر رضا داوود نژاد است ودارای مدرک تحصیلی دیپلم است ، منشی صحنه است و در چند فیلم نیز از جمله بچه های بد و باغچه مینو به ایفای نقش پرداخته است.

 

عکس بازیگران, بیوگرافی کامل بازیگران ایرانی  زهرا داود نژاد

 

Zahra_Davoodnejad__Rozegar (10)

 بیوگرافی زهرا داود نژاد

شاید بعضی بازیگران آثار کمی در کارنامه داشته باشند ولی در ذهن مخاطب کارهایی را به یادگار گذاشته اند که در خاطره ها ماندگار است…
زهرا داود نژاد یکی از این بازیگران است؛ بازیگر خوش برخورد و مهربانی که با بازی در فیلم های بچه های بد، ملاقات با طوطی، سریال باغچه مینو و… توانسته جای خود را درمیان هنرمندان حفظ کند. او متولد 1356 است و در حال حاضر پس از غیبت 4 ساله خود قرار است دوباره با قرارداد سریال جدید مهران مدیری به صحنه بازگردد. فیلم سینمایی «کلاس هنرپیشگی» داودنژاد نیز در حال حاضر روی پرده است. به همین بهانه با او و به قول خودش در یک لوکیشن عجیب و از نظر ما زیبا که پشت بام یک برج است به گفت وگو نشسته ایم.

 

Zahra_Davoodnejad__Rozegar (7)

شما به واسطه حضور در خانواده داود نژاد وارد این حرفه شده اید؟ یا خودتان به این حرفه علاقه مند بودید؟
مسلما نمی توان گفت تنها تلاش و علاقه خود من باعث این حضور شده است. بودن در یک خانواده هنری کمک زیادی به وارد شدن به این حرفه می کند و این موضوع خیلی موثر بوده است. من در سال 74 73 قبل از ورودم به دانشگاه اولین کارم را با نام عاشقانه شروع کردم که به عنوان منشی صحنه مشغول به کار شدم. سال بعد از آن وارد دانشگاه شدم و 3 سال در رشته مهندسی نرم افزار رایانه درس خواندم اما بعد از مدتی متوجه شدم واقعا برای این کار ساخته نشده ام و این مسیر درست زندگی من نیست و بدون انصراف دادن دیگر به دانشگاه نرفتم و بعد از آن با بازی در فیلم «بچه های بد» کار بازیگری را آغاز کردم، اما بیشترکار هایم پشت صحنه بوده است.

دوست دارید بیشتر جلوی دوربین کار کنید یا پشت صحنه؟
با گذشت این همه سال و انجام کارهای متفاوت که جلو و پشت دوربین داشتم هنوز نتوانستم یک کار خاص و به خصوص را به عنوان حرفه اصلی انتخاب کنم مثلا بگویم می خواهم صرفا یک کارگردان یا یک بازیگر شوم. هنوز در حال تجربه کارهای متفاوت هستم.

 

به نظر شما در کدام یک از این کارها موفق تر هستید؟
به نظر خودم در کارگردانی موفق تر خواهم بود. در این چند سال من در چند فیلم دستیار کارگردان و برنامه ریز بودم، اما تصمیم قطعی نگرفتم و هنوز به آن درجه از اطمینان و توانایی نرسیده ام که بتوانم کاری را با سلیقه و خلاقیت خودم کارگردانی کنم و مهر خودم را روی یک کار بزنم

موفقیت تان به خاطر داود نژاد بودن شماست یا تلاش های خودتان؟
من خیلی در کارهای اجتماعی حضور نداشتم و لیبل خاصی ندارم. نه یک سوپراستار هستم و نه یک دستیار برنامه ریز خیلی معروف. خدا را شکر من در زمانی که فعالیت هنری زیادی داشتم یکی از بهترین منشی صحنه ها بودم. زمانی که کاندید بازیگری شدم این نشانه موفقیتم در این کار بود. شاید به نظر دیگران این اتفاق موفقیت من به حساب نیاید، اما برای من این یک موفقیت محسوب می شود.

 

در انتخاب نقش ها و کاری که به شما پیشنهاد می شود چقدر با یکدیگر مشورت می کنید؟ یا فقط خودتان تصمیم می گیرید؟
معمولا با پدرم مشورت می کنم، اما ایشان معتقد است خودم می توانم انتخاب درستی انجام دهم به همین دلیل بیشتر انتخاب ها را به عهده خودم می گذارد و می دانم توانایی های من را در بازی قبول دارد

 

Zahra_Davoodnejad__Rozegar (9)

 نظرتان راجع به موفقیت چیست؟ به چه کسی آدم موفق می گویند؟
در یک سال اخیر زندگی ام روی این قضیه بیشتر تمرکز داشتم. به معنای واقعی موفقیت فکر می کردم و به این موضوع که باید به چه درجه و جایی برسم تا انسان موفقی تلقی شوم. هنوز به درک درستی از معنای موفقیت نرسیده ام، اما در این مدت متوجه شدم موفق بودن در خیلی از چیزهایی که ما فکر می کنیم معنا نمی شود. به عنوان مثال اینکه من خیلی وضع مالی خوبی داشته باشم موفق بودن معنا نمی شود یا حتی اگر یک سوپراستار در حد بین المللی باشم من را انسانی موفق نمی کند یا یک دانشمند موفق شدن. البته اینها نظر شخصی من است و با رسیدن به این چیزها خودم را انسانی موفق نمی دانم. شاید کسانی باشند که خلاف عقاید من فکر کنند و ثروتمند بودن یا سوپراستار بودن را موفقیت بدانند. این برای من موفقیت معنا نشد. شاید به همین دلیل است که تا امروز هدف مشخصی پیدا نکرده ام. به نظرم هیچ کدام از آنها عامل موفقیت نیست. من در زندگی ام افراد زیادی را دیده ام که بسیار ثروتمند یا خیلی مهم و مشهور بوده اند و هر چیزی را که بقیه آرزو دارند، را داشتند، اما انسان های خوشحالی نبودند و اگر نیم ساعت در خلوت و خانه شان با آنها صحبت می کردید؛ متوجه می شدید پر از خشم، بغض و فریاد هستند. به همین دلیل معتقدم ما همگی بازیگران قدری هستیم و می توانیم احساسات درونی مان را مخفی و در یک قالب دیگر با اطرافیانمان ارتباط برقرار کنیم.

 شما انسان موفقی هستید؟
بله خدا را شکر و خیلی از این اتفاق خوشحالم و در جایی که در حال حاضر قرار دارم راضی هستم.

 

به نظر شما چه کسانی در دنیا انسان های موفقی هستند؟
به نظر من تمام پیام آورندگان دنیا و دانشمندان انسان های موفقی بوده اند. البته از نظر من که زندگی شان را از بیرون مشاهده کرده و درباره شان شنیده ام. به عنوان مثال نمی دانم نیوتن در زندگی واقعی اش چه مشکلاتی داشته و چه سختی هایی کشیده است. حتی ادیسون برای اختراع برق 3 هزار بار شکست خورد و باز ادامه داد و بالاخره به موفقیت رسید. کسی که در راه خلق قدم برمی دارد و خلاق می شود مسیر بسیار سختی را در پیش دارد. به قول معروف «در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن، شرط اول قدم آن است که مجنون باشی.» مجنون بودن کار بسیار دشواری است و همه ترجیح می دهند آدم های صاف، شیک و راحتی به نظر برسند تا یک مجنون، دیوانه و رها.

به کدام هنرمند علاقه دارید و کارشان را می پسندید و معتقدید در کارهایشان موفق هستند؟
به مریل استریپ، ژولیت بینوش، نیکول کیدمن، جانی دپ و خیلی بازیگران و کارگردان های دیگر علاقه مندم. فروغ فرخزاد با اینکه سختی های بسیاری در زندگی اش داشته، اما امضایش را به یادگار گذاشت. به نظر من کسانی که امضایشان در روزگار باقی می ماند و این امضا و یادگار باعث رشد دیگران می شود آدم های موفقی هستند


بنابراین باید از صمیم قلب به این باور برسیم که انسان موفقی هستیم چه بسیار ثروتمند و فرد مهمی باشیم، چه در جامعه، چه یک فرد معمولی باشیم اگر این حس از صمیم قلب باشد در هر شرایط و حالتی احساس موفق بودن داریم و خوشبختیم. من آدم آرمان گرا و اهل شعار دادن نیستم. این حس را تجربه کرده ام به همین دلیل به این نتیجه رسیده ام افراد در هر شرایطی که هستند می توانند احساس موفقیت کنند و به رها ترین و آزادانه ترین شکل ممکن زندگی کنند. حس موفقیت و خوشبختی به جا، مکان و زمان ارتباطی ندارد. شعری هم در این زمینه وجود دارد: «مقصود تویی، کعبه و بت خانه بهانه?ست» مدت زمان زیادی است گوش هایمان از صدای درون خود کر شده است و فقط صدا های اطراف و دیگران را می شنویم. این همه جنگ و خون ریزی و فسادی که در دنیا وجود دارد و همه عفونت های زمین و زمان به همین دلیل است ولی در مجموع انسانی موفق است که در هر شرایطی که زندگی می کند خدا را شکر کند و به زندگی و مشکلات لبخند بزند و دچار خشم، حرص، کینه و عقده نشود

 

Zahra_Davoodnejad__Rozegar (11)

 برای اینکه ماندگار باشید چه کارهایی انجام داده اید؟
تا به حال کار خاصی انجام نداده ام، اما در سال جدید تصمیم گرفتم برای این کار تلاش کنم.

حضور در فیلم «بچه های بد» یک شروع موفق بود یا فیلم عاشقانه؟
هنوز بعد از این همه سال من را به عنوان بازیگر بچه های بد می شناسند. با اینکه طی این سال?ها تغییر?های زیادی کرده ام و کار تصویری زیادی هم انجام نداده ام حضور در فیلم بچه های بد تاثیرات زیادی روی شناخت من برای مردم داشته است. شاید در آن زمان برای من آن مسیری که باید باز می کرد در آن مقطع باز نکرده باشد، اما مقدمه ای شد برای مسیری که در حال حاضر در آن قرار دارم. در واقع فیلم «بچه های بد» پشتوانه ای شد برای این روزهایم.

 

بعد از بچه های بد پیشنهاد کار تصویر داشتید؟
بله، 10 یا 12 کار تصویر داشته ام.

پس فیلم بچه های بد راهی برای این کار باز کرد.


بله

 

چرا در سال های اخیر در کارهایتان کمرنگ شده اید؟
حدود 4 سال پیش مادر شدم به همین دلیل کمی از این کار کناره گیری کردم.

مادر بودن سخت است؟
مادر بودن بسیار دشوار اما در عین حال بسیار شیرین و حس بسیار عجیبی است. خدای نکرده اگر خاری در دست فرزندت رفته باشد تمام درد ها و غم هایت را فراموش می کنی. به نظر من مادر شدن مقام سنگین و مهمی است. خیلی ظرافت و صبوری می خواهد برای اینکه بتوانیم نسلی را درست و کامل تربیت کنیم. خدا را شکر می کنم که این لیاقت را داشته و مادر شده ام و می توانم این حس را تجربه کنم

 

Zahra_Davoodnejad__Rozegar (6)

 از فرزندتان برایمان بگویید و اینکه دوست دارید در آینده چه شغلی داشته باشد؟
دخترم یلدا 4 ساله و نیمه است. خیلی دوست دارم کارهای هنری انجام دهد، اما شاید خودش به این کارها علاقه نداشته باشد.

اگر بخواهد بازیگر شود و راه شما را ادامه دهد تشویقش می کنید؟

در هر راهی که بخواهد قدم بگذارد تشویقش می کنم. به طور یقین در راهی تشویقش می کنم که خودش به آن علاقه داشته باشد.

تا به حال نقشی بوده که دوست داشتید شما آن را بازی می کردید؟
عاشق فیلم لیلا هستم و علاقه دارم نقشی شبیه آن را بازی کنم. در کل دوست دارم تمام نقش هایی را که به من اعتماد به نفس می دهد بازی کنم. گاهی به واسطه یک نقش می توان شخصیت خود را تقویت کرد.

 

نظرتان درباره فیلم «کلاس هنرپیشگی» چیست؟
فیلم کلاس هنرپیشگی تمام زندگی حقیقی است. زندگی یک بعد حقیقی دارد و یک بعد واقعی واقعی. بعد آن چیزی است که به چشم می آید و ما در طول و عرض آن در حرکت هستیم. حقیقی آن چیزی است که در پس همه این بازی ها قرار دارد و کلاس هنرپیشگی به هنرمندانه ترین شکل ممکن بازی افراد را با خودشان نشان داده. کلاس هنرپیشگی برای ما و همه اعضای خانواده مانند یک کارگاه آموزشی بود و اینکه انسان چه چیزهایی را در زندگی در قبال چه چیزهایی به دست می آورد. بخواهیم در زندگی چیزی را به دست آوریم باید در قبال آن بهایی بدهیم. آیا حاضر هستی مسائل مهم و اساسی زندگی ات را به عنوان بها بدهی یا می خواهی با عشق، محبت، تفاهم و صلح آنها را به دست بیاوری؟ اینکه بخواهی با صلح چیزی را به دست آوری یا با جنگ تفاوتی اساسی بین این دو وجود خواهد داشت. به نظر من کلاس هنرپیشگی یادآوری می کند افراد چه چیزی را در قبال چه بهایی به دست می آورند.

خودتان چقدر فیلم کلاس هنرپیشگی را دوست دارید؟
این فیلم را بسیار دوست دارم و به نظر من نقطه عطفی در کارهای پدرم است. خیلی خوشحالم که جزء کوچکی از این کار هستم. خیلی در این کار رشد کردم و بزرگ شدم. بعد از این فیلم خیلی از مسائل من حل شد و درگیری ها و دغدغه هایی که هر آدمی برای خودش دارد برایم برطرف شد و یاد گرفتم باید چگونه انسان، مادر و همسری باشم. نه تنها به من بلکه به همه کسانی که در آن فیلم همکاری داشتند بسیار کمک کرد و من احترام خاصی برای این کار قائل هستم. امیدوارم مردم از دیدن این فیلم راضی باشند.

 

کار جدیدی در دست دارید؟
چند روز پیش با آقای مدیری برای کار جدیدشان قرارداد بستم.

اوقات فراغت تان را چگونه سپری می کنید؟
دخترم را بزرگ می کنم و بیشترین وقتم را صرف او می کنم.

 

حرفی هست که بخواهید در آخر اضافه کنید؟
در این 4 سالی که از این حرفه کناره گیری کردم در حرفه دیگر به یک نتیجه رسیدم و آن حرفه هنر زندگی بود و احساس کردم باید یاد بگیرم چگونه هنرمندانه زندگی کنم. حالا آن زندگی به هر شکلی که می خواهد سپری شود چه بیرون از خانه و چه داخل خانه، چه با ارتباط با دیگران و چه بدون ارتباط با افراد دیگر. احساس می کنم در این 4 سال تجربه کرده ام چگونه می شود هنرمندانه زندگی کرد و تکلیفم را در زندگی مشخص کرده ام که هنرمندانه برای خودم، خانواده ام و جامعه ام زندگی کنم. و در همین مسیر به حرفه ام ادامه می دهم

 

زهرا داود نژاد

 

 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/kBgl
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.