عکس های اینستاگرام امید حاجیلی + بیوگرافی امید حاجیلی

1 304

عکس های اینستاگرام امید حاجیلی + بیوگرافی امید حاجیلی

آهنگ جدید امید حاجیلی بیوگرافی امید حاجیلی اینستاگرام امید حاجیلی عکس های امید حاجیلی (زادهٔ ۲ مهر ۱۳۶۲)، نوازنده ساز ترومپت، خواننده سبک پاپ، تنظیم کننده و آهنگساز است. او سه آلبوم آلگرو و دارکوب و حاجیلیتو را منتشر کرده است.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

بیوگرافی امید حاجیلی

 

امید حاجیلی ، متولد ۲ مهرماه ۱۳۶۲ در تهران از سن ۹ سالگی نوازندگی پیانو را آغاز کرد و از ۱۱ سالگی وارد هنرستان موسیقی شد، پس از حدود ۳ سال نوازندگی ویولن ساز خود را به ترومپت تغییر داد و هم‌زمان به صورت خود آموز نوازندگی پرکاشن و درام را آغاز کردو سال ۱۳۷۷ دیپلم هنرستان را گرفت و تا مقطعِ لیسانس در همان جا ادامه داد و بعد از آن مدرک کارشناسی ارشد موسیقی را از دانشگاهِ هنر اخذ نمود. او در تک آهنگ (باغ مولوی) ساز ترومبون را نیز نواخته است.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

امید استادِ اسبقِ دانشکده موسیقی صداوسیما و استاد حال حاضر دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد است. نوازندهٔ حرفه‌ای ساز ترومپت که در بسیاری از آلبوم‌های موسیقی حضور داشته است، سابقه ده سال نوازندگی در ارکستر سمفونیک تهران ،ارکستر فیلارمونیک تهران، ارکستر سمفونیکِ صدا و سیما و خیلی از ارکسترهای کلاسیک که تا به امروز وجود داشته‌اند.

 

آهنگ‌ساز و تنظیم کنندهٔ چندین ترک در آلبوم‌های مختلف و همکاری با خوانندگانی همچون: علیرضا عصار، سیروان خسروی، محسن چاوشی (قطعه مردم آزار)، علی لهراسبی، خشایار اعتمادی، حامی، نیما مسیحا، شاهکار بینش پژوه، محمد زارع، جمشید عزیزخانی و … داشته استو هم‌چنین رهبر ارکسترِ چند گروهِ پاپ از جمله ناصر عبداللهی و رضا صادقی نیز بوده است و یکی از اعضای اصلی گروه دارکوب است.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

اولین آلبومش (به خوانندگی، آهنگسازی و تنظیمِ خودش) الگرو (Allegro) نام داشت که میکسی از چندین سبک موسیقی است، البته با گرایش به سمت موسیقی آمریکای جنوبی که در تاریخ آذرِ ۱۳۸۷ توسط شرکت ایران گام منتشر گردید. امید حاجیلی بیشتر به سبک لاتین، فانک و آهنگهای ریتمیک علاقه‌مند است ولی تحلیل بسیار خوبی از سبک‌های دیگر نیز دارد.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

آلبوم‌ها امید حاجیلی

    1387 – آلگرو
    1388 – دارکوب (نوازنده ترومپ)
    1395 – حاجیلیتو

تک آهنگ‌ها

    1390 – بیا بریم بوم
    1390 – گل نازم – سارا نائینی
    1390 – عاشقتم – سیروان خسروی
    1391 – دلبر
    1391 – دلبر سیاه – فرزاد دزدمه
    1392 – باغ مولوی
    1392 – وای وای
    1393 – افتاد
    1393 – ربابه
    1393 – بهونه گیر – فرهنگ توکلی
    1394 – ای داد
    1394 – باریکلا
    1394 – تردست

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

خواننده انرژیک و محبوب سال کسی بود که توانست با یک استراتژی جالب ، مورد توجه ؛ قرار بگیرد این شما و این امید حاجیلی

 

به من می گن بمب انرژی !

یک بار امتحان کنید و کنسرت « امید حاجیلی » را در سالن برگزاری برنامه اش از نزدیک ببینید. اگر خوش تان نیامد ، اگر حال تان خوب نشد و انرژی یک هفته بعدتان تامین نشد ، بلند شوید و با اخم و قیافه به دفتر « مجله خبری لحظه نما» بیایید و پول بلیت تان را تضمینی پس بگیرید !حتی هزینه های رفت و برگشت تان هم عودت داده می شود ! «حاجیلیتو » امسال توانست با یک نگاه درست به مخاطب موسیقی در کشور ، مسیر جدیدی را در دوران هنری اش رقم بزند و اواخر سال بود که می شد از او به عنوان یکی از ستاره های موسیقی پاپ سال نام برد.

 

اقبال همگانی و توجه ویژه مخاطبان به کنسرت هایی که تحت عنوان « بمب انرژی » از سوی این خواننده برگزار می شد ، باعث شد او با فاصله گرفتن از کنسرت های خسته کننده و تکراری بازار ف خودی نشان دهد و به انتخاب اول خیلی ها تبدیل شود. همه این اتفاقات باعث شد آخر سالی سراغی از جناب « بمب » بگیریم و کمی سر به سرش بگذاریم.

 

با او به عنوان انرژیک ترین خواننده سال به انتخاب مخاطبان موسیقی و تحریریه « زندگی ایده ال » گپ زدیم. ولی شما کاری به ما و این مصاحبه نداشته باشید.بروید و در سالن کنسرت او خودی نشان دهید و به ما اعتماد کنید و این کنسرت ها را یک بار از نزدیک شاهد باشید. اگر به حرف ما نرسیدید ، ما جایی نمی رویم. آدرس دفتر را که دارید ؟ ! تشریف بیاورید ، در خدمت تان هستیم … !

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

 

– امید حاجیلی با یک روند و استراتژی مشخص وارد حوزه خوانندگی شد ! روندی که سال ها پیش در آلبوم « آلگرو » با موسیقی آمریکای لاتین به آن ورود کرده بود این استراتژی از نگاه خود امید حاجیلی چگونه است ؟

به هر حال من سال های زیادی در این حوزه فعالیت کرده ام و مخاطب شناسی بدی نداشتم. من درس موسیقی خوانده ام و تحصیلاتم هم در همین حوزه است. به خاطر همین خیلی خوب می توانستم در این باره نظر بدهم و بررسی درستی داشته باشم. البته من هنوز هم از آن رویه ابتدایی و موسیقی آمریکای لاتین پیروی می کنم و همین باعث شده بتوانم در یک مسیر درست پیش بیایم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– هر کسی امسال به کنسرت های تو آمده یک سوال مشخص دارد ؛ این که تو واقعا پیش از روی صحنه آمدن ، « اورانیوم غنی شده » خورده ای که آن قدر پر انرژی هستی ؟ امید واقعا این همه انرژی از کجا می آید ؟ یک نفر مگر چقدر می تواند انرژی داشته باشد ؟

هر کسی به هر حال برای انتخاب کنسرتی که می خواهد برود ، اولویت هایی دارد. خیلی ها برای این به کنسرت من می آیند تا حال شان خوب شود. من اعتقاد دارم کنسرت باید حال آدم را خوب کند و سرشار از انرژی مثبت باشد.شما این سوی ماجرا را هم ببینید که خود من هم از این که سالن اجرای برنامه ام تا این حد انرژی خوب می گیرد حال خوبی دارم و باعث می شود انرژی من هم چند برابر شود.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– همیشه هم تنوع حرف اول را در اجراهای تو می زند. یعنی برای لحظه به لحظه برنامه ات پیش بینی های خاصی را کرده ای و همین باعث می شود کنسرت های تو تلفات بدهد !

به هر حال در چند اجرای اول به این نتیجه رسیدم که اگر در کنسرت به همه خوش بگذرد ، حال خودم هم خوب است و می توانم ادامه بدهم. وقتی از آن بالا می بینم که حال همه خوب است و انرژی سالن لحظه ای فروکشنمی کند ، من هم بالطبع با همان قدرت جلو می آیم و تا آخر برنامه حالم خوب است.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– بعد از کنسرت هایت چطور ؛ چیزی برای خودت باقی می ماند ؟

رو به موت هستم. یعنی نای بلند شدن و رساندن خودم به منزل را هم ندارم. یعنی صد درصد انرژی من روی صحنه است و همه آن را خرج می کنم تا مخاطبانم حال شان خوب باشد. مخصوصا موقع عکس گرفتن با عزیزانی که برای عکس به پشت صحنه می آیند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– همین تلاش تو برای جلب نظر مخاطبانت بوده که باعث شد امسال سال « حاجیلیتو » باشد.

به هر حال آن ها به خاطر من می آیند و من هم باید همان چیزی باشم که از من توقع می رود. باید همان بمب انرژی باشم که ملت دوست دارند و حال شان خوب شود. انرژی بگیرند و تا لحظه ای که از سالن بیرون می روند ، بالای بالا باشند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– این لقب « حاجیلیتو » از کجا آمد ؟

آن اوایل که آثارم منتشر می شد ، خودم را با همین نام معرفی می کردم و به سبک موسیقی آمریکای لاتین شروع می شد که باعث شد این لقب با من بماند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– تو نماد خواننده هایی هستی که

برای رسیدن به موفقیت تلاش وافری داشتی و یک استراژدی درست بود که باعث شد بتوانی مسیرت را به خوبی پیدا کنی ، این مسیر و ادامه این روند خیلی باید با سیاست انتخاب شود.

 

مهم ترین نکته این است که من یک آلبوم « آلگرو » دارم و ۹۰ درصد کسانی که به کنسرت های من می آیند ، آن آلبوم را نشنیده اند ! خیلی های شان اصلاً نمی دانند من آلبوم رسمی دارم و به خاطر همین است که آن استراتژی که تو می گویی اهمیت بیش تری پیدا می کند من با تک قطعات و انتخاب یک ژانر و سبک خاص قدم جلو گذاشتم و پیش آمدم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– ولی رویه کنونی بازار موسیقی این گونه نیست و شدت تقلید ها و تأثیر پذیری از خواننده های مختلف باعث شده خیلی ها همان اول راه وارد ورطه تکرار شده و از سوی مخاطب پس زده شوند.

یکی از مهم ترین ضعف هایی که همیشه هست این است که نسبت به کاری که انجام می شود آگاهی وجود ندارد و تقلید زیاد شده است. این تقلید جریانی است که خیلی چیزها را نابود می کند. یعنی وقتی یک نفر کاری را انجام می دهد و موفق می شود ، به دنبال او همه فکر می کنند که اگر آن کار را انجام دهند حتماً موفق می شوند.

 

این مسئله شاید به ندرت جواب بدهد ولی اصلاً چیز خوبی نیست چون آگاهی و علم نسبت به کاری که انجام می شود وجود ندارد.در حال حاضر خیلی ها که در بخش موزیک پاپ کار می کنند موزیک نمی دانند یا سطح دانش آن ها در این بخش زیاد نیست و این یکی از دلایلی است که من به جرأت توانستم بر آن فائق آیم. موزیک شاه و شش و هشت و انرژیک کار کردن در ایران همیشه مورد انتقاد است.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– این هجوم بیش تر از سوی کیست ؟

این هجوم بیش تر از طرف خودی هاست. یعنی خود کسانی که در این رشته فعالیت می کنند ولی یکی از دلایلی که من می توانم این کار را انجام بدهم و با اعتماد به نفس هم انجام می دهم ، پشتوانه ای است که دارم.اگر من هم تحصیلات موسیقی نداشتم یا رزومه این چنینی نداشتم و موزیسین این مدلی نبودم ،خودم ساز نمی زدم و قصد داشتم در موزیک این چنینی فعالیت کنم ،‌شاید جرأتنمی کردم چنین کاری بکنم یکی از دلایلی هم که فکر می کنم طرفدارهایم به من لطف دارند و از من حمایت می کنند ، این هست که متفاوت کار می کنم و حداقل ادای کسی را در نمی آورم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– کمی هم در مورد آلبوم جدیدت صحبت کنیم. اوضاعش در چه حالی است ؟

ببین من در مورد آلبومم حرف نزدم به خاطر این که کارهای آن را کم کم پیش می برم و بیش تر حجم کار آن روی دوش خودم هست. مثل همیشه آهنگسازی و تنظیم و حتی در بخش ترانه ، خودم فعال هستم چون بیش تر حجم کار را خودم انجام می دهم پس کار خیلی سخت می شود.حالا باز شانسی که آوردم این است که با دوستانم یک استودیو به نام استودیو « آریو » زده ایم که میکس و مستر کارها را با دوستان در این استودیو انجام می دهیم. اگر این دوستان هم در تیم آلبوم من نبودند ، خودم باید کارهای آلبوم را انجام می دادم که واقعاً کارم سخت می شد. اگر بتوانم خودم را در قرنطینه ببریم فکر می کنم سریع بتوانم جمعش کنم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– پس آلبوم می رود برای سال بعد …

فکر نمی کنم ، یعنی تمام تلاشم را می کنم که سریع تر جمعش کنم چون مجوز آن آمده است و کارهای موزیکش هم انجام شده است و تنظیم دو ، سه قطعه فقط مانده است. یعنی اگر بتوانم خودم را در قرنطینه ببرم فکر می کنم سریع بتوانم جمعش کنم.

 

– من فکر می کنم آلبوم ات که بیاید داستان کنسرت های تو خیلی همه گیرتر شود.

ان شاء الله. فکر می کنم آلبوم من البومی باشد که خوب جواب بدهد.

 

– چون جامعه امروز ما این گونه فضاها را می طلبد چنین نظری دارد ؟

در آلبومم چند کار با فضای آرام تر هم گذاشته ام که یک کم رد تنهایی های مردم هم باشم ولی آن آثار هم باز به مدل خودم است و نه به گونه ای که خیلی مرسوم است.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– سر فصل آخر صحبت های من درباره چیزی هست که هیچ وقت در موردش حرف نزدی.

آدم های جامعه موسیقی در ایران معمولاً اکیپی هستند و دسته بندی های خاص خودشان را دارند. مثلاً یکی سری ها در اکیپ فلان آدم یا خواننده هستند و یک سری در اکیپ فلانی. جمع ها و دورهمی های محدودی که همیشه تا یک زمان بوده اند و بعدش با یک اتفاق و دلخوری ، آن جمع ها از هم می پاشند و هر کدام از چهره های آن جمع مستقل می شوند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– تو از جمله آدم هایی بودی که ب سیروان ، زانیار ، شهاب رمضان ، بهنام صفوی ، امیر یگانه و … اکیپ بودید ولی ظاهراً روابط دوستانه و کاری شما به یک باره قطع شد. اصولاً به این قبیل دسته بندی ها اعتقاد داری ؟

طبیعتاً این اتفاق در هر جمعی می افتد. به خاطر این که در هر جمعی مخصوصاً ارگ با هم همکار باشند ، دوستانی که بیش تر با هم در ارتباط هستند و مخصوصاً اگر ارتباط کاری بین شان باشد ، نا خودآگاه به چنین فضاهایی کشیده می شود.یعنی شما هر خواننده ای را ببینید یک دوست موزیسین دارد ، یک دوست شاعر یا آهنگ ساز دارد و با همدیگر کار می کنند. ناخودآگاه این رابطه نزدیک تر می شود و این اجتناب ناپذیر است. ولی اصولاً من خودم زیاد اهل باند و باند بازی نیستم و هیچ وقت هم نبودم. همیشه سعی کرده ام که خودم باشم و کارم را درست انجام بدهم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– در کل آدم بی حاشیه ای هستی.

من قبل از آن که خواننده شوم ، موزیسین هستم. زمانی هم که موزیسین و نوازنده بودم با خیلی از دوستان کار کردم ولی حالا که خواننده شده ام شاید من را به چشم رقیب ببینند ولی موضوع این است که قبل از همه این ها من با همه آن ها کار کرده ام و رفاقت داشته ام.به خاطر همین این داستان ها برایم اهمیت زیادی ندارد. شاید حالا مثلاً با سیروان رابطه کاری نداریم ولی ما هشت سال با همدیگر دوست و رفیق بوده ایم و در موقعیت کنونی به مرحله ای رسیدیم که ترجیح دادیم این رفاقت نباشد.یعنی نه رفاقت و نه همکاری ؛ البته همکاری کاری که اصلاً با هم نداشتیم و ترجیح دادم این اتفاق بیفتد ولی رفاقتم با بقیه هم چنان هست. کلاً اهل باند و باند بازی نیستم به خاطر همین شاید کسی من را زیاد نبیند و به ندرت پیش می آید با دوستانم با هم باشیم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– در مورد « های لایت » هایی که در سال گذشته در جامعه موسیقی اتفاق افتاد و بیش تر از بقیه اتفاقات دیده شد. مثلاً از آلبوم هایی که منتشر شدند کدام یکی بیش تر مدنظرت بود و تحت تأثیرشان بودی و دوست شان داشتی ؟ یا خبرهای مبنی بر لغو کنسرت ها در شهرستان ها که اخبار تلخی بودند ؛ این ها شاید گزینه هایت باشند.

من خیلی حافظه خوبی ندارم ولی موضوع این است که علاوه بر اتفاقاتی مثل فوت مرتضی و نیما وارسته که خیلی ناگوار و ناراحت کننده بود ،‌چیزی که برایم خیلی ناراحت کننده شد لغو شدن کنسرت محسن شریفیان در بوشهر بود. از این اتفاق واقعاً تعجب کردم.

 

من حتی می خواستم خودم برای این کنسرت بلیت بگیرم و خیلی ناراحت بودم از این که نتوانستم بروم ولی بعد از آن گفتم خوب شد ما نرفتیم و گرنه ما هم یک چیزی می گفتیم و بعدها داستانی می شد. این اتفاق از آن لحاظ برایم عجیب بود که به هر حال هر کسی مهم ترین و بهترین اجرایش به زادگاهش بر می گردد.مخصوصاً یکی مثل محسن شریفیان و گروه بی نظیرش که همیشه گفته ام افتخار موزیک ایران هستند. آن ها موزیک محلی کار می کنند و در بیش تر فستیوال های جهانی حضور دارند. آن موضوع اتفاق ناراحت کننده ای در سال ۹۳ برای من بود.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– به هر حال این اتفاقات همیشه بود.

ای کاش این سیستم به مرحله ای برسد که حداقل قبل از لغو ، اجازه کنسرت ندهند. مگر می شود یکی اجازه بدهد و دیگری اجازه ندهد ؟ واقعاً کاش قبل از این که به این مرحله برسیمو روحیه هنرمند به هم بریزد قبل از آن بدون سر صدا اجازه ندهند. مثلاً امید حاجیلی می خواهد در اصفهان کنسرت بدهد بگویند اجازه نمی دهیم و ما هم می گوییم خیلی ممنون ؛ خداحافظ.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

– مصاحبه خیلی خوبی بود. صحبت های پایانی ات را می شنوم.

 

من خیلی خوشحال هستم که از هر لحاظ و در هر سطح توانایی که هستم لطف خدا شامل حال من شده است. به خاطر زحمتی که کشیده ام و سلامتی که دارم و از همه مهم تر به خاطر طرفدارانی که دارم و روز به روز بیش تر می شوند خدا را شکر می کنم. به نظرم امروزه مخاطبان موسیقی دنبال ایدئولوژی خواننده ها هستند.

 

یعنی به این دلیل طرفدار من هستند که احساس می کنند من امید حاجیلی به دنبال انرژی مثبت هستم و می خواهم حال شان خوب باشد. خوشحالم از این که در مرحله ای از نزدگی ام هستم که می توانم این حال خوب را انتقال بدهم و این از همه چیز برایم مهم تر است.فکر می کنم در این راه موفق باشم و امیدوارم بیش تر هم در این راه بتوانم پیشرفت کنم. تمام تلاشم را می کنم که « جو گیر » نشوم ، چون این برایم خیلی مهم است. خیلی از خواننده ها را دیدم که جوگیر شده اند و فراموش کردند که از کجا به کجا رسیده اند.از دوستان نزدیکم همیشه می خواهم که این قضیه را به من گوش زد کنند و هر جا که دیدند به من بگویند و من ترمز را بکشم. تمام تلاشم را می کنم و امیدوارم که بتوانم این گونه پیش بروم و همه از من راضی باشند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

* یکی از بزرگ ترین دغدغه های من این است که یک سری از افراد منتظرند تا ببینند چه چیزی مناسب است تا به دنبال آن بروند و ان کار را انجام بدهند. در این فرم تعداد بالا می رود و طرفدارها سر ریز می شوند ولی بازدهی آن قدر که باید باشد ، نیستاقبال همگانی و توجه ویژه مخاطبان به کنسرت‌هایی که تحت عنوان «بمب انرژی» از سوی این خواننده برگزار می‌شد، باعث شد او با فاصله گرفتن از کنسرت‌های خسته‌کننده و تکراری بازار، خودی نشان دهد و به انتخاب اول خیلی‌ها تبدیل شود.همه این اتفاقات باعث شد آخر سالی سراغی از جناب «بمب» بگیریم و کمی سر به سرش بگذاریم. با او به عنوان انرژیک‌ترین خواننده سال به انتخاب مخاطبان موسیقی و تحریریه «زندگی ایده‌آل» گپ زدیم. بروید و در سالن کنسرت او خودی نشان دهید و به ما اعتماد کنید و این کنسرت‌ها را یک بار از نزدیک شاهد باشید.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

امید حاجیلی با یک روند و استراتژی مشخص وارد حوزه خوانندگی شد؛ روندی که سال‌ها پیش در آلبوم «آلگرو» با موسیقی آمریکای لاتین به آن ورود کرده بود. این استراتژی از نگاه خود امید حاجیلی چگونه است؟

به هر حال من سال‌های زیادی در این حوزه فعالیت کرده‌ام و مخاطب‌شناسی بدی نداشتم. من درس موسیقی را خوانده‌ام و تحصیلاتم هم در همین حوزه است.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

به‌خاطر همین خیلی خوب می‌توانستم در این باره نظر بدهم و بررسی درستی داشته باشم. البته من هنوز هم از آن رویه ابتدایی و موسیقی آمریکای لاتین پیروی می‌کنم و همین باعث شده بتوانم در یک مسیر درست پیش بیایم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

هر کسی امسال به کنسرت‌های تو آمده یک سوال مشخص دارد؛ اینکه تو واقعا پیش از روی صحنه آمدن‌، «اورانیوم غنی شده» خورده‌ای که آنقدر پرانرژی‌ هستی؟! امید واقعا این همه انرژی از کجا می‌آید؟ یک نفر مگر چقدر می‌تواند انرژی داشته باشد؟

هر کسی به هر حال برای انتخاب کنسرتی که می‌خواهد برود، اولویت‌هایی دارد. خیلی‌ها برای این به کنسرت من می‌آیند تا حال‌شان خوب شود. من اعتقاد دارم کنسرت باید حال آدم را خوب کند و سرشار از انرژی مثبت باشد.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

شما این سوی ماجرا را هم ببینید که خود من هم از اینکه سالن اجرای برنامه‌ام تا این حد انرژی خوب می‌گیرد حال خوبی دارم و باعث می‌شود انرژی من هم چند برابر شود.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

همیشه هم تنوع حرف اول را در اجراهای تو می‌زند. یعنی برای لحظه به لحظه برنامه‌ات پیش‌بینی‌های خاصی را کرده‌ای و همین باعث می‌شود کنسرت‌های تو تلفات بدهد!

به هر حال در چند اجرای اول به این نتیجه رسیدم که اگر در کنسرت به همه خوش بگذرد، حال خودم هم خوب است و می‌توانم ادامه بدهم. وقتی از آن بالا می‌بینم که حال همه خوب است و انرژی سالن لحظه‌‌ای فروکش نمی‌کند، من هم باالطبع  با همان قدرت جلو می‌آیم و تا آخر برنامه حالم خوب است.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

بعد از کنسرت‌هایت چطور؛ چیزی برای خودت باقی می‌ماند؟

رو به موت هستم. یعنی نای بلند شدن و رساندن خودم به منزل را هم ندارم. یعنی صددرصد انرژی من روی صحنه است و همه آن را خرج می‌کنم تا مخاطبانم حال‌شان خوب باشد. مخصوصا موقع عکس گرفتن با عزیزانی که برای عکس به پشت صحنه می‌آیند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

همین تلاش تو برای جلب نظر مخاطبانت بوده که باعث شد امسال سال «حاجیلیتو» باشد.به هر حال آنها به خاطر من می‌آیند و من هم باید همان چیزی باشم که از من توقع می‌رود. باید همان بمب انرژی باشم که ملت دوست دارند و حال‌شان خوب شود. انرژی بگیرند و تا لحظه‌ای که از سالن بیرون می‌روند، بالای بالا باشند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

این لقب «حاجیلیتو» از کجا آمد؟

آن اوایل که آثارم منتشر می‌شد، خودم را با همین نام معرفی می‌کردم و به سبک موسیقی آمریکای لاتین شروع می‌شد که باعث شد این لقب با من بماند.تو نماد خواننده‌هایی هستی که برای رسیدن به موفقیت تلاش وافری داشتی و یک استراژدی درست بود که باعث شد بتوانی مسیرت را به خوبی پیدا کنی. این مسیر و ادامه این روند خیلی باید با سیاست انتخاب شود.

 

omid-hajili-rouzegar (30)

 

مهم‌ترین نکته این است که من یک آلبوم «آلگرو» دارم و ۹۰درصد کسانی که به کنسرت‌های من می‌آیند، آن آلبوم را نشنیده‌اند! خیلی‌های‌شان اصلا نمی‌دانند من آلبوم رسمی دارمو به‌خاطر همین است که آن استراتژی که تو می‌گویی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. من با تک قطعات و انتخاب یک ژانر و سبک خاص قدم جلو گذاشتم و پیش آمدم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

ولی رویه کنونی بازار موسیقی این‌گونه نیست و شدت تقلیدها و تاثیرپذیری از خواننده‌های مختلف باعث شده خیلی‌ها همان اول راه وارد ورطه تکرار شده و از سوی مخاطب پس زده شوند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

یکی از مهم‌ترین ضعف‌هایی که همیشه هست این است که نسبت به کاری که انجام می‌شود آگاهی وجود ندارد و تقلید زیاد شده است. این تقلید جریانی است که خیلی چیزها را نابود می‌کند. یعنی وقتی یک نفر کاری را انجام می‌دهد و موفق می‌شود، به دنبال او همه فکر می‌کنند که اگر آن کار را انجام دهند حتما موفق می‌شوند. ا

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

ین مسئله شاید به ندرت جواب بدهد ولی اصلا چیز خوبی نیست چون آگاهی و علم نسبت به کاری که انجام می‌شود وجود ندارد. در حال حاضر خیلی‌ها که در بخش موزیک پاپ کار می‌کنند موزیک نمی‌دانندیا سطح دانش آنها در این بخش زیاد نیست و این یکی از دلایلی است که من به جرات توانستم بر آن فائق آیم. موزیک شاد و شش و هشت و انرژیک کار کردن در ایران همیشه مورد انتقاد است.

 

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

این هجوم بیشتر از سوی  کیست؟

این هجوم بیشتر از طرف خودی‌‌هاست. یعنی خود کسانی که در این رشته فعالیت می‌کنند ولی یکی از دلایلی که من می‌توانم این کار را انجام بدهم و با اعتماد به نفس هم انجام می‌دهم، پشتوانه‌ای است که دارم.اگر من هم تحصیلات موسیقی نداشتم یا رزومه این چنینی نداشتم و موزیسین این مدلی نبودم، خودم ساز نمیزدم و قصد داشتم در موزیک این‌چنینی فعالیت کنم، شاید جرات نمی‌کردم چنین کاری بکنم.یکی از دلایلی هم که فکر می‌کنم طرفدارهایم به من لطف دارند و از من حمایت می‌کنند، این هست که متفاوت کار می‌کنم وحداقل ادای کسی را در نمی‌آورم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

کمی هم درمورد آلبوم جدیدت صحبت کنیم. اوضاعش در چه حالی است؟

ببین من درمورد آلبومم حرف نزدم به‌خاطر اینکه کارهای آن را کم کم پیش می‌برم و بیشتر حجم کار آن روی دوش خودم هست. مثل همیشه آهنگسازی و تنظیم و حتی در بخش ترانه، خودم فعال هستم چون بیشتر حجم کار را خودم انجام می‌دهم پس کار خیلی سخت می‌شود.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

حالا باز شانسی که آوردم این است که با دوستانم یک استودیو به نام استودیو «آریو» زده‌ایم که میکس و مستر کارها را با دوستان در این استودیو انجام می‌دهیم. اگر این دوستان هم در تیم آلبوم من نبودند، خودم باید کارهای آلبوم را انجام می‌دادم که واقعا کارم سخت می‌شد. اگر بتوانم خودم را در قرنطینه ببرم فکر می‌کنم سریع بتوانم جمعش کنم.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

پس آلبوم می‌رود برای سال بعد. . .

فکر نمی‌کنم. یعنی تمام تلاشم را می‌کنم که سریع‌تر جمعش کنم چون مجوز آن آمده است و کارهای موزیکش هم انجام شده است و تنظیم دو، سه قطعه فقط مانده است. یعنی اگر بتوانم خودم را در قرنطینه ببرم فکر می‌کنم سریع بتوانم جمعش کنم.من فکر می‌کنم آلبوم‌ات که بیاید داستان کنسرت‌های تو خیلی همه‌گیر‌تر شود.ان‌شا‌ءالله. فکر می‌کنم آلبوم من آلبومی باشد که خوب جواب بدهد.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

چون جامعه امروز ما این‌گونه فضاها را می‌طلبد چنین نظری داری؟

در آلبومم چند کار با فضای آرام‌تر هم گذاشته‌ام که یک کم در تنهایی‌های مردم هم باشم ولی آن آثار هم باز به مدل خودم است و نه به گونه‌ای که خیلی مرسوم است.سرفصل آخر صحبت‌های من درباره چیزی هست که هیچ‌وقت درموردش حرف نزدی

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

آدم‌های جامعه موسیقی در ایران معمولا اکیپی هستند و دسته‌بندی‌های خاص خودشان را دارند. مثلا یکسری‌ها در اکیپ فلان آدم یا خواننده هستند و یک سری در اکیپ فلانی.جمع‌ها و دورهمی‌های محدودی که همیشه تا یک زمانی بوده‌اند و بعدش با یک اتفاق و دلخوری، آن جمع‌ها از هم می‌پاشند و هر کدام از چهره‌های آن جمع مستقل می‌شوند.

 

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

امید حاجیلی , عکس های اینستاگرام امید حاجیلی , بیوگرافی امید حاجیلی , آهنگ جدید امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی,امید حاجیلی,عکس های شخصی امید حاجیلی

 

امید حاجیلی

4.2/5 - (4 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/cZlv
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. سمیرا پارسامنش می گوید

    سلام عزیز دلم تو خلیی خوب هستی دوست دار عکس عشق دار من تو عشق هستی قلب تو تپش قلب امید حاجیلی دوست دار عشق اسم سمیرا پارسامنش هستی سن ۳۸ ساله هستی عکس زیبایی دار تنها بدارزن نیست ندار دوست دارندار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.