جدیدترین مدل لباس عروس اروپایی تابستان ۲۰۱۵ سری دوم

0 84

جدیدترین مدل لباس عروس اروپایی تابستان ۲۰۱۵ سری دوم

سید هادی کسایی زاده: گزارش میدانی از بازار عرضه کنندگان خدمات عروسی نشان می دهد یک مرد جوان برای برگزاری مراسم خواستگاری تا عروسی حدود ۱۶ تا ۲۰ میلیون تومان باید هزینه کند رقمی که برای قشرمرفه به ۶۰ میلیون هم می رسد.

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/06/aroos_Rouzegar.com_202.jpg

مبارکه مبارکه … و آغاز مراسم عروسی، شاباش، هدیه ها، فیلمبرداری، میوه و شیرینی، برنامه های شاد و شام و بعد خداحافظی با میهمانان و ماشین عروس که خیابانها را طی می کند تا عروس و داماد را به مقصد یا همان خانه بخت برساند. اما این تمام ماجرا نیست. واقعا یک جوان (مرد) باید چه مسیر و مبلغی را صرف کند تا بتواند وارد خانه بخت شود؟خبرنگار مهر طی گزارش میدانی از تالارهای عروسی، گل فروشی ها، کرایه خودرو، شیرینی فروشی ها، لوازم آرایشی، و آرایشگاه ها میانگین هزینه های ازدواج و مراسم عروسی را برای صرفا مردان جوان (قشر متوسط جامعه) را مرور می کند.

گام اول: خواستگاری و بله برون (حداقل به صورت میانگین یک میلیون تومان)

بر اساس این گزارش، در مراسم خواستگاری مرد جوان ابتدا باید لباس مناسب داشته باشد که اگر قبلا چنین لباسی را نداشته میانگین باید حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان (پیراهن، کت و شلوار، کفش کمربند و غیره) خرید داشته باشد. غیر از لباس تهیه یک دسته گل با مبلغ ۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان هم بخشی از هزینه های خواستگاری محسوب می شود. البته اگر کار به "نشون"(معمولا حلقه کوچکی از طلا که به عروس می دهند) برسد حلقه هم بخشی از کار است که قیمت یک حلقه حدود ۱۵۰ تا یک میلیون تومان که البته برای قشر مرفه و پردرآمد تا سقف ۵ میلیون تومان هم هزینه می شود. غیر از آن شیرینی هم جزو مرسومات خواستگاری است که قیمت آن حدود ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان است. در مراسم خواستگاری که از قبل صحبتها شده است (بله برون) یک سری هدایا از سوی داماد به عروس هدیه می شود که چادر، روسری، قرآن، کله قند، شاخه نبات و پارچه می تواند باشد که قیمت آن حدودا ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برآورد می شود. (میانگین مبلغ برای خواستگاری و بله برون که مرد جوان باید هزینه کند حدود یک میلیون تومان است)

گام دوم: آزمایشگاه و دفترخانه ثبت ازدواج ( ۲۰۰ هزار تومان)

بعد از مراسم خواستگاری و موافقت هر دو خانواده، عروس و داماد باید آزمایش پیش از ازدواج (اعتیاد، گروه خونی، بیماری های خونی، تالاسمی، ژنتیک و غیره) انجام دهند. از آنجائیکه ممکن است مراحل آزمایش در صورت برخی نشانه ها پیچیده شود از ۷۰ هزار تا حتی چند میلیون تومان هم جزو هزینه های آزمایش می توان محاسبه کرد. هزینه ثبت ازدواج در دفترخانه هم حدود ۱۱۰ هزار تومان است.

گام سوم: خرید عروسی (میانگین حداقل ۶ میلیون تومان)

خرید عروسی معمولا به پای داماد است البته برخی خریدها هم برعهده خانواده عروس است که می توان به کت و شلوار دامادی، پیراهن داماد، کفش داماد، ساعت داماد و غیره اشاره کرد. اما آنچه برعهده داماد است عبارتند از: ساعت عروس ۵۰ هزار تا یک میلیون تومان، کرایه لباس عروس میانگین ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان، سرویس طلا میانگین ۴ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان، چمدان عروس میانگین ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان،کفش و کیف عروس میانگین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، حلقه ازدواج عروس ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان، آینه و شمعدان ۳۰۰ تا یک میلیون تومان، لوازم آرایشی میانگین از ۲۰۰ تا یک میلیون تومان.

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/06/aroos_Rouzegar.com_191.jpg

گام چهارم: جشن عروسی از آرایشگاه تا سالن (میانگین حداقل ۲ میلیون تومان)

بعد از ثبت قانونی ازدواج و تعیین زمان عقد و عروسی نوبت آمادگی و تدارکات پیش از مراسم عروسی است. از سفارش کارت عروسی تا قرارداد با سالن و تشریفات …

کرایه خودروی عروسی: کرایه خودرو برای عروسی از پژوپارس تا بی ام و آخرین سیستم را شامل می شود. کرایه پرشیا با راننده از ساعتی ۱۴ تا ۲۵ هزار تومان، کمری ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، آزرا ۲۲ تا ۳۵ هزار تومان، سانتافه ۲۶ تا ۴۰ هزار تومان، بی ام و ۶۳۰ از ۴۲ تا ۶۰ هزار تومان، لندکروز ۵۵ تا ۷۰ هزار تومان است.

کیک عروسی: قیمت کیک عروسی در نقاط مختلف تهران متفاوت است از کیلویی ۱۴ هزارتومان تا ۲۰ هزار تومان هم دیده شده که به گفته قنادها حداقل ۱۰ کیلو کیک برای مراسم عقد و عروسی لازم است که قیمت آن حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می شود.

تزئین خودرو عروس: تزئین خودروی عروس بستگی به تعداد شاخه های گل و مدل دارد که میتوان از ۱۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه کرد.

آرایشگاه عروس: بر اساس گزارش های میدانی در سطح شهر آرایش عروس از ۳۰۰ هزار تومان در منطقه جنوب شهر تا ۲ میلیون تومان در منطقه سعادت آباد تهران هزینه می شود.

آتلیه عکس و فیلمبرداری: هزینه عکاسی، آتلیه و فلیمبرداری میانگین از ۶۰۰ هزارتومان تا ۳ حتی ۶ میلیون تومان هم هزینه شده است.

البته هزینه های دیگری اعم از دسته گل عروس، کارت عروسی، و غیره هم جزوی از هزینه های آقا داماد است که باید در مخارج عروسی لحاظ شود.

منوی برنامه های هنری: (میانگین حداقل ۵۰۰ هزار تومان)
 

نوع خدمات

میانگین قیمت

نوع خدمات

میانگین خدمات

نوع خدمات

نورپردازی

۱۵۰تا ۲۵۰ هزار تومان

گل آرایی طبیعی

۱۵۰تا ۲۵۰ هزار تومان

نورپردازی

شمعدانی

۱۵۰تا ۲۵۰ هزار تومان

گل آرایی هر میز

۱۵۰تا ۲۰۰ هزار تومان

شمعدانی

بادکنک آرایی

۸۰تا ۱۳۰ هزار تومان

گل آرایی خنچه عقد

۲۰۰تا ۳۰۰ هزار تومان

بادکنک آرایی


خواننده ۵ میلیون تومانی

البته هزینه های فوق حداقل هزینه ها و به صورت  میانگین است چرا که بعنوان نمونه هزینه خواننده مطرح بیش از چند میلیون تومان است. بعنوان مثال در یکی از تالارهای بالای شهر خوانندگان اسم و رسم دار بیش از ۵ میلیون تومان برای اجرای مراسم دریافت می کنند.

منوی برنامه های جانبی: (میانگین حداقل ۴۰۰ هزار تومان)
 

نوع خدمات

میانگین قیمت

نوع خدمات

میانگین خدمات

خواننده

۳۰۰تا ۶۰۰ هزار تومان

شعبده بازی

۱۵۰تا ۳۰۰ هزار تومان

سیستم صوتی

۷۵تا ۱۵۰ هزار تومان

سیاه بازی

۲۵۰تا ۶۰۰ هزار تومان

مولودی خوانی

۱۵۰تا ۲۵۰ هزار تومان

 

 


منوی پیش غذا: هات چاکلت، نسکافه، آب معدنی، چای، شربت، بستنی، کرم کارامل، ژله، کیک بستنی، میوه و شیرینی برای هر نفر (۱۰ تا ۲۵ هزار تومان)

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/06/aroos_Rouzegar.com_221.jpg


منوی شماره یک: زرشک پلومرغ یا جوجه کباب، باقالاپلو با مرغ ، سالاد فصل، نوشابه، ژله = (میانگین هر نفر ۲۲ تا ۲۷ هزار تومان مرکز شهر)؛ (۶۰ تا ۷۰ هزار تومان برای هر نفر بالای شهر) که می توان برای ۲۰۰ میهمان حداقل هزینه ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را محاسبه کرد.

منوی شماره دو: زرشک پلو با مرغ، باقالا پلو با مرغ، شیرین پلو با مرغ، چلوی زعفرانی، خورشت انتخابی، ته چین مرغ، خوراک زبان، جوجه، سالاد فصل، سالاد روس، سالاد اندونزی، ژله، کرم کارامل، نوشابه = (میانگین برای هر نفر ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان مرکز شهر)؛ ( میانگین ۱۰۰تا ۱۲۰ هزار تومان برای هر نفر بالای شهر) که می توان برای حدود ۲۰۰ میهمان حداقل ۹ میلیون تومان با قیمت ۴۵ هزار تومان محاسبه کرد.

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2015/06/aroos_Rouzegar.com_231.jpg

اگر حداقل قیمت ها را از مراسم خواستگاری تا خرید عقد و مراسم عروسی محاسبه کنیم حدود ۱۶ تا ۲۰ میلیون تومان می شود که با محاسبه هزینه کرایه و ودیعه مسکن برای یک مرد جوان (حداقل ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان) باید داماد ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان پول در جیب داشته باشد تا بتواند مراسم عروسی برگزار و خانه ای کوچک را برای زندگی اجاره کند

مدل لباس عروس

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/gYw3
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.