ترفندهای آرایشی برای داشتن چشمانی زیباتر

0 218

ترفندهای آرایشی برای داشتن چشمانی زیباتر

با رعایت این نکات در آرایش صورت چشمانی زیباتر داشته باشید

ترفندهای آرایشی برای داشتن چشمانی زیباتر

به اعتقاد خیلی ها چشم ها یکی از مهمترین نقش ها را در جذابیت و زیبایی دارند. ما با چشم هایمان با دنیای بیرونمان ارتباط برقرار میکنیم و همانطور که چشمهایمان در کشف دنیای بیرونمان به ما کمک میکنند، دروازه ی دنیای درونمان نیز هستند. داشتن چشمانی زیبا یکی از نکاتی است که همواره در سبک ها و متدهای آرایشی مد نظر میباشد. با چند ترفند ساده شما میتوانید زیبایی چشمانتان را دوچندان کنید.

 

مژه هایی پرپشت

داشتن مژه هایی پرپشت و بلند باعث میشود چشم ها زیباتر و جذاب تر به نظر برسد. برای این منظور ابتدا یک ریمل مناسب استفاده کنید. ریمل های خشک و لخته شده میتواند تاثیر نامطلوبی روی ظاهر مژه هایتان داشته باشد. اگر ریملتان خشک و لخته شده با اضافه کردن چند قطره آب مقطر ریملتان مثل روز اول خواهد بود.در ریمل زدن بهتر است ابتدا یک بار به مژه هایتان ریمل بزنید و کمی صبر کنید تا خشک شود و سپس برای بار دوم ریمل بزنید.

از فرمژه برای حالت دادن مژه هایتان استفاده کنید. قبل از استفاده از فرمژه آن را با سشوار گرم کنید در این صورت همانند وقتی به موهایتان اتو مو میزنید گرمای فرمژه موجب میشود مژه هایتان بهتر حالت بگیرد.همچنین استفاده از فر­مژه باعث بلند­تر نشان دادن مژه­‌ها می­‌شود.

همچنین میتوانید داخل پلکتان را مداد بکشید، این کار موجب میشود مژه هایتان پرتر نشان داده شود.

 

چشمانی درشت و کشیده

داشتن چشمانی درشت شبیه چشمان آهو آرزوهای خیلی هاست. حال آنکه شما میتوانید با ترفندهایی چشمانتان را درشت تر نشان دهید.

اگر چشمانی ریز دارید داخل چشمانتان را سیاه نکنید، این کار موجب میشود چشمانتان ریز به نظر برسد. به جای آن میتوانید از خط چشم برای زیر چشمانتان استفاده کنید. خط چشمی که زیر چشم و بیرون خط مژه هایتان کشیده شود موجب میشود چشمانتان درشت تر دیده شود.

استفاده از خط چشم های رنگی مانندزیتونی، نیلی و قهوه ای گزینه های مناسبی برای درشت تر نشان دادن چشمها هستنداستفاده از مداد چشم سفید، صدفی یا طلایی به جای مداد چشم مشکی نیز میتواند موجب شود چشم ها بزرگتر دیده شود.

همچنین اگر قبل از ریمل زدن مقداری پودر بچه به مژه هایتان بزنید علاوه بر اینکه مژه هایتان پرپشت تر به نظر خواهند رسید، موجب میشود به طور چشمگیری چشمانتان درشتتر دیده شود.

اگر میخواهید چشمانتان کشیده تر شود خط چشم را از دو سوم خارجی پلک کشیده و گوشه هایش را بالا بکشید و آن را به شکل خط چشم بالدار در آوردید.

داشتن چشمانی زیباتر

فاصله متناسب چشم و ابرو

یک فاصله مناسب بین چشم و ابرو به نحو چشمگیری چشمانتان را جذابتر و گیراتر میکند. اگربه طور طبیعی فاصله چشم و ابروی شما کم است می­‌توانید این فاصله را بصورت مجازی ایجاد کنید. از یک مداد صورتی کم‌­رنگ مات استفاده کنید، آنرا به کل استخوان زیر ابرو بکشید و  سپس با انگشت آنرا یک‌­دست کنید.

 

آرایشی متناسب با رنگ چشم

در انتخاب آرایش چشم و بخصوص رنگی که برای سایه چشمتان استفاده میکنید به رنگ چشمانتان توجه کنید.

قبل از استفاده از سایه ابتداسطح پلک را با استفاده از پودری کرم بپوشانید تا این پودر زمینه‌ای برای سایه تان ایجاد کند. همچنین اگر می­‌خواهید آرایش چشمان‌تان به صورت طبیعی باشد، ابتدا یک سایه رنگ روشن (سفید، کرم و یا صدفی) را به گوشه داخلی چشم، وسط چشم و زیر استخوان ابرو بکشید، سپس سایه مورد نظر خود را روی آن بکشید.

اگر چشمان شما قهوه ای تیره است سایه طلایی بژ و ریمل بنفشبهترین ترکیب رنگی برای چشمان شما است که باعث می شود رنگ چشم شما بیشتر نمایان شود.

 برای چشمان آبی سایه مسی و ریمل سورمه ای یا آبی کاربنی، رنگ آبی چشم شما را بیشتر از قبل نمایان می کند.

سایه قهوه ای یکی از بهترین انتخاب ها برای چشم سبز است و رنگ سبز چشم را نمایان می کند. در چرخه رنگ ها هم رنگ سبز و قرمز رنگ های مکمل هستند و به همین دلیل برای ریمل بهترین رنگ، رنگ عنابی است که ته رنگی از قرمز دارد.

برایچشمان میشی، که رنگ چشم رنگ چشمیمرکب از چند رنگ است و بهترین سایه برای آن بنفش است. چون ته رنگی هماز رنگ قهوه ای دارد، ریمل قهوه ای بهترین گزینه است.

برای چشمان کهربایی سایه قهوه ای طلایی که با ریمل آبی رنگ ترکیب شود چشم های کهربایی را مانند بلورهای طلا درخشان می کند.

داشتن چشمانی زیباتر

تیرگی و پف زیر چشمانتان را از بین ببرید.

برای پوشاندن پف زیر چشم بهتر است اول چروک­‌های زیر چشم را بی­رنگ کنید، سپس یک سایه رنگ تیره روی پف زیر چشم بکشید

برای اینکه سیاهی دور چشمتان را از بین ببرید از کرمی استفاده کنید که کمی از پوست صورتتان روشن تر باشد. استفاده از کانسیلر ها میتتواند بخوبی این تیرگی را بپوشاند.

 

 

ابروهایی زیبا و مرتب

در نهایت مرتب بودن و زیبایی ابروها نقش مهمی در اینکه چشمانتان زیباتر دیده شوند دارند. درست برداشتن ابروها نقش مهمی در زیبایی چشمانتان دارد. همچنین میتوانید از رنگ مو، سایه ابرو و ریمل ابرو برای زیبایی ابروهایتان استفاده کنید. در انتخاب رنگی که برای ابروهایتان انتخاب میکنید به رنگ زمینه صورت و رنگ موهایتان توجه کنید. با استفاده از سایه ابرو و ریمل ابرو محدوده ی ابرو را مشخص کنید.

 

 

داشتن چشمانی زیباتر

5/5 - (2 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/5BeR
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.