لاغر شدن با ماساژ و روش های آن

0 386

لاغر شدن با ماساژ و روش های ماساژ لاغری

لاغر شدن با ماساژ چگونه ممکن است؟ روشهای ماساژ لاغری، تکنیکهای ماساژ لاغری

کاهش وزن با ماساژ، ماساژ درمانی

بهترین روش لاغر شدن با ماساژ

آیا تا به حال راجب ماساژ لاغری چیزی شنیده اید؟ آیا علاقه دارید که این کار را یاد بگیرید؟ سوالهایی بابت اینکه آیا واقعا ماساژ دادن باعث لاغری میشود یا نه؟ در این قسمت برای شما ماساژ لاغری را توضیح کامل داده ایم که مشاهده می نمایید:

ماساژ لاغری شاید کمتر کسی درباره خواص درمانی این شیوه درمانی (ماساژلاغری) در درمان اضافه وزن شنیده باشد. امروزه درمانگران زیادی در سراسر جهان بر این باورند که استفاده از ماساژدرمانی به تنهایی یا به‌عنوان درمان کمکی در کنار دیگر شیوه‌های درمانی می‌تواند نتایج بسیار چشمگیری را در روند لاغری و کاهش وزن داشته باشد. 

یکی از ساده‌ترین تکنیک‌های ماساژ لاغری که در خانه قابل ارائه به اعضای خانواده‌است، در این صفحه با یکدیگر مرور می‌کنیم. 

 

بهترین روش لاغر شدن با ماساژ
 آیا ماساژ می‌تواند موجب لاغری نیز بشود؟ 
 بله؛ ماساژ می‌تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم به کاهش اندازه بافت چربی در بدن کمک کند.

طبق تحقیقات، رژیم‌غذایی مناسب و ورزش در کنار ماساژ می‌توانند در کاهش بافت چربی و تناسب اندام نقش داشته باشند. ماساژ در ناحیه بافت چربی و بافت زیرجلدی سبب افزایش سوزاندن چربی در این نواحی می‌شود و علاوه‌براین با افزایش جریان خون، اکسیژن و موادمغذی در این بافت‌ها می‌تواند سبب افزایش مصرف کالری شود.

 چقدر زمان لازم است تا ماساژ در کنار رژیم‌غذایی و ورزش، تاثیر خودش را نشان دهد؟
 هر برنامه جدیدی، حداقل 4 تا 6 هفته زمان لازم دارد تا بدن را از وضعیت قبلی به وضعیت جدید تغییر دهد ولی فایده‌ای که فرد از ماساژ می‌برد، در همان جلسه اول یا در هفته اول، خود را نشان می‌دهد.    

آیا استفاده از ماساژورهای دستی هم موثر است؟
 بهتر است ماساژ توسط فرد آموزش‌دیده انجام شود.  

 ماساژلاغری
 با انجام ماساژ درمانی تاثیرات بسیار چشمگیری را در روند لاغری و کاهش وزن  می‌توانید داشته باشید. یکی از ساده‌ترین تکنیک‌های ماساژ لاغری را  امروز به شما آموزش می‌دهیم .در این روش با شیوه ماساژ برای لاغری موضعی پهلو، بازوها و ران‌ها آشنا می‌شوید. 

  بهترین روش لاغر شدن با ماساژ  

گام اول ماساژ لاغری:
برای شروع ماساژ لاغری به محیطی آرام احتیاج داریم تا ماساژ گیرنده در فضایی آرام و بدون استرس برای دریافت ماساژ آماده شود. در این شرایط بهتر است از تشکی مناسب با ملحفه‌های سفید و تمیز استفاده کنیم تا دریافت‌کننده ماساژ با احساس امنیت و آرامش روی آن دراز بکشد و برای دریافت ماساژ آماده شود.

برای ارائه تکنیک‌های ماساژلاغری می‌توانید به‌طور همزمان از روغن‌های گیاهی و موسیقی آرام‌بخش برای بهبود روند درمانی ماساژلاغری استفاده کنید. در این شیوه درمانی برای درمان موضعی چاقی و اضافه وزن در ناحیه شکم مورد استفاده دارد و بهتر است که ماساژ به‌طور مستقیم روی پوست بدن اجرا شود.   

گام دوم ماساژ لاغری:
افزایش متابولیسم سلول‌های پهلو از طریق ماساژ لاغری
 در این مرحله از ماساژ لاغری،پس از آن‌که بیمار به پشت دراز کشیدو آماده دریافت ماساژ شد، می‌توانید با کمک روغن‌های گیاهی و یا ژل‌های لاغری گیاهی ماساژ را شروع کنید. در این مرحله کافی است کف هر 2 دست را به‌طور کامل با کمک روغن چرب کرده و با ماساژ پهلوها شروع کنید.   

در این حالت، کف دست راست و سرانگشتانش را روی پهلوی راست بیمار قرار داده و عضلات بیمار را از بیرون به سمت ناف ماساژ دهید. این کار را به‌مدت 3 تا 5 دقیقه با هر 2 دست تکرار کنید. به این ترتیب که با رسیدن سرانگشتان دست راست به نزدیکی ناف، دست چپ را از پهلو‌ها به سمت ناف حرکت دهید.   

این حرکت را با فشاری یکنواخت و به‌صورت مستمر تا 5 دقیقه می‌توانید تکرار کنید. توجه داشته باشید که این ماساژ را برای پهلوی چپ نیز با همان فشار و مدت زمان تعیین شده تکرار کنید.این ماساژ لاغری با شکستن سلول‌های چربی و بالا بردن متابولیسم این سلول‌ها روند درمان چاقی را تسریع می‌کند.
 

بهترین روش لاغر شدن با ماساژ  

گام سوم ماساژ لاغری
درمان چاقی ران‌ها با ماساژ لاغری
 پس از ارائه ماساژ پهلوها به بیمار از او بخواهید که به پهلوی راست دراز بکشد. در این مرحله ماساژ لاغری و موضعی ران را دنبال می‌کنیم.

در این حالت نیز با آغشته کردن کف دست‌ها با روغن یا ژل گیاهی لاغری از بخش پایینی ران نزدیک به زانو به سمت بالای عضلات ران حرکت کنید.

این ماساژ لاغری کمک می‌کند تا جریان گردش خون در عضلات ران بالا رفته و به این ترتیب با افزایش سوخت و ساز سلولی، سلول‌ها و سلولیت‌های چربی زودتر از بین بروند.  

در این مرحله نیز می‌توانید به‌مدت 3 تا 5 دقیقه این ماساژ را به‌صورت مستمر تکرار کنید.  

و پس از اتمام ماساژ ران راست این تکنیک را روی پای چپ نیز تکرار کنید. با کمک این تکنیک ماساژ لاغری علاوه بر افزایش سوخت و ساز سلولی، می‌توان بسیاری از اخلاط ناسالم و سموم موجود در بدن را نیز برای دفع به سمت کلیه‌ها، روده‌ها و سطح پوست هدایت کرد.     

گام چهارم ماساژ لاغری:
درمان چاقی بازو با یک حرکت
در این مرحله از ماساژ لاغری درمانگر برای درمان چاقی بازوها اقدام می‌کند. بازو یکی از مهم‌ترین اعضای بدن به‌ویژه در خانم‌ها محسوب می‌شود که محل مناسبی برای انباشته شدن سلول‌های چربی است.

تجمع سلول‌های چربی در این عضو در بسیاری موارد با چاق شدن موضعی بازوها همراه می‌شود که غالبا موجب از بین رفتن ظرافت و زیبایی دست به‌ویژه در خانم‌ها می‌شود.برای درمان و پیشگیری از تجمع سلول‌های چربی در این مرحله از ماساژ لاغری کافی است با حرکت‌های دورانی روی عضله بازو از سمت آرنج به سمت شانه حرکت کنید.

 

بهترین روش لاغر شدن با ماساژ  

این تکنیک ماساژ لاغری را 3 تا 5 دقیقه روی عضلات بازو تکرار کنید و سعی کنید عضلاتی درونی و بیرونی بازو را درگیر کرده و موجب افزایش حرارت و متابولیسم سلول‌های این ناحیه شوید. فراموش نکنید که همین حرکات را در بازوی دست دیگر نیز تکرار کنید.

گام پنجم ماساژ لاغری:
باماساژ لاغری به عضلات ران فرم بدهید 
 در این بخش از بیمار بخواهید که به پشت بخوابد و این بار با کمک سرانگشتان دست خود عضلات ران را از روی پا ماساژ دهید. برای ارائه این تکنیک کافی است سرانگشتان دست چپ را به روغن یا ژل لاغری گیاهی آغشته کرده و روی ران نزدیک به زانو بگذارید. 

سپس دست دیگر را روی دست چپ حائل کرده و با کمک فشار هر 2 دست با حرکت‌های گرد و دورانی عضلات ران را به سمت بالا فرم دهید.   

این تکنیک از ماساژ لاغری علاوه بر شکل دهی به عضلات پا به افزایش جریان گردش خون در پاها کمک می‌کند و موجب شکسته‌شدن و دفع سلول‌های چربی از این ناحیه می‌شود.     

گام ششم ماساژ لاغری:
پیشگیری و درمان با ماساژ 
 بعد از ارائه ماساژ لاغری به دریافت کننده، اجازه دهید برای مدت کوتاهی از 10 تا 20 دقیقه دراز بکشد و اگر به خواب رفته است در همان حالت بماند. پس از آن او را بیدار کرده و از او بخواهید یک دوش با آب ولرم بگیرد.   

تکنیک‌های ارائه شده در این مطلب همگی از جمله شیوه‌هایی است که علاوه بر آن‌ در حوزه درمان چاقی موضعی بسیار موثر است و روند درمانی را تسریع می‌کند، می‌تواند به‌عنوان شیوه‌ای موفق در امر پیشگیری از ابتلا به چاقی نیز موثر باشد.   

به این ترتیب که افراد مختلف می‌توانند با دریافت این ماساژ از تجمع سلول‌های چربی در نقاط مستعد چاقی بدن خود پیشگیری کنند و از تناسب اندام خود مطمئن باشند.  

ضمن آن‌که استفاده از این شیوه ماساژ لاغری 3 تا 4 بار در هفته به خوش فرم شدن عضلات بدن نیز بسیار کمک می‌کند.  

نکته:دریافت ماساژ به‌منظور درمان چاقی موضعی یکی از تکنیک‌های موثر است که امروزه توسط بسیاری از درمانگران به‌عنوان یک درمان مکمل در کنار دیگر شیوه‌های درمانی به بیماران تجویز می‌شود. با کمک تکنیک‌های ماساژ لاغری درمانگر با افزایش حرارت موضعی در عضو موجب افزایش متابولیسم و سوخت و ساز عضو مورد نظر شده و به این ترتیب موجب تسریع روند لاغری عضو می‌شود. 

ماساژ اندام‌های مستعد چاقی همچون پهلوها، ران‌ها و بازو می‌تواند علاوه بر جنبه درمانی جنبه زیبایی را نیز پوشش دهد.
 

بهترین روش لاغر شدن با ماساژ

 مزایای ماساژ لاغری 

تقویت سیستم لنفاوی 

تقویت سوخت و ساز بدن 

افزایش گردش خون 

از بین رفتن گرفتگی در قسمت مورد نظر 

احساس آرامش 

کاهش درد در ناحیه مورد نظر 

از مزایای غیر مستقیم این ماساژ کاهش درد زانو و کمر می‌باشد که این درد‌ها اثرات چاقی است.   
نکته! 

در صورت داشتن جوش، زخم باز، تورم، ضربه و شکستکی از این ماساژ دوری کنید. 

تا 2 ساعت قبل از این ماساژ از خوردن و آشامیدن زیاد بپرهیزید. 


بهترین روش لاغر شدن با ماساژ
 ماساژ نادرست چه عوارضی در پی دارد؟
 ماساژ غلط می‌تواند به دیسک‌های بین مهره‌ای در ناحیه ستون فقرات، گردن و پشت آسیب برساند و حتی گاهی در افرادی که مستعد پوکی‌استخوان هستند، می‌تواند سبب شکستگی استخوان شود.

اگر ماساژ نامناسب، می‌تواند سبب ایجاد کبودی و صدمات در ناحیه عضلات شود.

ماساژ باید به نحوی باشد که سبب ایجاد ریلکسیشن در بدن فرد شود و کمک کند تا جریان خون به تمامی‌نواحی بدن برسد. همین برقراری جریان خون است که به کاهش بافت چربی و افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند و نیازی نیست که حتما ماساژ با درد همراه باشد.

 

بهترین روش لاغر شدن با ماساژ

بهترین روش لاغر شدن با ماساژ

 

بهترین روش لاغر شدن با ماساژ

 

لاغر شدن با ماساژ و روش های ماساژ لاغری

4/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/ocFj
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.