همه چیز درباره ی اکستنشن مو

0 431

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

آموزش اکستنشن مو

 

درحالی که بسیاری از مبتدی‌ها معمولا با مسائل متعددی درباره اکستنشن مو مواجه می‌شوند، کسب اطلاعات لازم درباره انواع اکستنشن‌ها می‌تواند این نگرانی‌های ریز و درشت را برطرف کند. فهمیدن این موضوع که اکستنشن مو دقیقا چیست، شروع خوبی برای این کار است.

 

همه چیز درباره ی اکستنشن مو


اکستنشن‌های مو، موهای اضافه‌کردنی خاصی هستند که با هدف افزایش حجم و عمق موهای طبیعی به آنها اضافه می‌شوند و انواع مختلفی دارند. شما می‌توانید بعد از انجام دادن مشاوره‌های لازم و با در نظر گرفتن عواملی مانند نیاز فردی، بودجه مالی، نوع موها و میزان بلندی موها از اکستنشن‌های مو استفاده کنید. اکستنشن‌های مو بی‌خطر هستند و امروزه بسیاری از زنان در سرتاسر جهان به این محصولات اعتماد دارند.
 
دلیل عمده این اعتماد، توانایی اکستنشن‌های مو برای پنهان کردن بسیاری از مشکلات مانند نازکی موها، ریزش مو و حتی طاسی است. زنان در هر سنی می‌توانند به‌راحتی این اکستنشن‌ها را تهیه کنند، ‌اما توجه کردن به برندها و نوع این محصولات قبل از استفاده واقعا ضرورت دارد. به‌طور کلی، اکستنشن‌های مو به دو نوع تقسیم می‌شوند؛ طبیعی و مصنوعی. انواع طبیعی از موهای واقعی انسان‌ها ساخته می‌شوند، ‌درحالی که انواع مصنوعی در کارخانه‌ها تولید می‌شوند. با این‌حال، هر دو نوع دارای جنبه‌های مثبت و منفی مختص خودشان هستند.

 

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

 
 آنچه درباره اکستنشن مو نمی‌دانستید!

انواع اکستنشن‌های مو و ویژگی‌های مهم آنها

اکستنشن‌های کلیپسی

دلایل استفاده: ایمن بودن، درد نداشتن، نیاز به زمان کم و مقرون به صرفه از نظر مالی.

نحوه مراقبت: این اکستنشن‌ها باید گهگاه شسته شوند و هر روز هم مورد استفاده قرار نگیرند. نکته مهم درباره استفاده از انواع کلیپسی این است که نباید هر بار در نقاط قبلی متصل شوند چون این کار باعث کشیده شدن آنها روی پوست سر و درنهایت تضعیف موها می‌شود.

مناسب برای: اکستنشن‌های کلیپسی، بهترین انتخاب برای افراد دارای موهای بلند هستند. اگر این اکستنشن‌ها به‌درستی به موهای کوتاه متصل نشوند، درنهایت دیده خواهند شد.

اکستنشن‌های چسبی

دلایل استفاده: ایمن بودن، دیده نشدن بعد از متصل شدن، داشتن عمر طولانی‌تر نسبت به انواع کلیپسی.

نحوه مراقبت: اگر جداسازی انواع چسبی با دقت انجام بگیرد، طول عمر آنها را بیشتر می‌کند. استفاده از شامپو و حالت‌دهنده برای اکستنشن‌های چسبی کنار موهای طبیعی مانعی ندارد. با این‌حال، مراجعه به سالن‌های آرایش معتبر برای متصل کردن یا جدا کردن اکستنشن‌های چسبی ضروری است.

مناسب برای: اکستنشن‌های چسبی، بهترین انتخاب برای افراد دارای موهای کوتاه یا متوسط هستند. مراقبت‌های لازم بعد از اتصال انواع چسبی، استفاده از آنها را برای افراد دارای موهای بلند سخت می‌کند.

اکستنشن‌های با دوخت

 

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

 

دلایل استفاده: اکستنشن‌هایی که با کمک نخ مخصوص اکستنشن متصل می‌شوند، به‌راحتی تا 12 هفته دوام می‌آورند. این اکستنشن‌ها طبیعی به نظر می‌رسند و می‌توان از آنها تا یک سال استفاده کرد. در ضمن، از نظر اقتصادی هم در درازمدت مقرون‌به‌صرفه هستند.

نحوه مراقبت: در صورت استفاده از انواع با دوخت، مرطوب‌سازی موها و استفاده از نرم‌کننده‌ها برای جلوگیری از هر گونه مشکلی ضروری است. به‌علاوه، افرادی که از این اکستنشن‌ها استفاده می‌کنند، باید در استفاده از محصولات حالت‌دهنده مو احتیاط لازم را داشته باشند، چون این کار می‌تواند به موهای طبیعی آنها آسیب برساند.

مناسب برای: این اکستنشن‌ها برای همه موها و با هر اندازه‌ای مناسب هستند. درحال حاضر، شرکت‌های پیشرفته برای سازگار کردن هرچه بیشتر این اکستنشن‌ها با انواع مو تلاش می‌کنند.

کلاه‌گیس

دلایل استفاده: به‌راحتی قابل‌جدا کردن هستند، از نظر مالی مقرون‌به‌صرفه‌اند، استفاده از آنها سخت نیست و خیلی خوب به نظر می‌رسند.

نحوه مراقبت: کلاه‌گیس‌ها حداقل باید بعد از گذشت هر 10 روز شسته شوند. با این‌حال، این کار به نوع استفاده افراد وابسته است. برای شستن کلاه‌گیس‌های طبیعی باید از شامپوها و نرم‌کننده‌های طبیعی استفاده کرد، اما استفاده از ابزارهای حالت‌دهنده می‌تواند به آنها آسیب برساند. کلاه‌گیس‌های مصنوعی هم فقط باید با کمک آب سرد شسته شوند، در غیر این صورت تارهای مصنوعی‌شان ذوب می‌شوند.

مناسب برای: به‌طور کلی، کلاه‌گیس‌ها برای انواع مو، هر اندازه‌ای، هر بافتی و هر رنگی مناسب هستند.

 

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

 

عوامل مهم در انتخاب اکستنشن‌ مو

1. بهترین اکستنشن‌ را متناسب با تمام شرایط خودتان انتخاب کنید: اولین نکته مهم، انتخاب اکستنشن‌هایی است که زمان بیشتری دوام می‌آورند. شاید اکستنشن‌های ارزان اوایل استفاده خوب به نظر برسند، اما خیلی زود خراب می‌شوند و به جایگزین نیاز پیدا می‌کنند. اگر درحال آزمون و خطای موقتی نیستید، حتما بهترین اکستنشن‌ را بعد از تحقیق کافی خریداری کنید.

2. رنگ مو، یکی از عوامل مهم است: اکستنشن‌ انتخابی شما باید بیشترین نزدیکی را به موهای طبیعی‌تان داشته باشد. یکی از اشتباهات رایج زنان، انتخاب اکستنشن‌های تیره‌تر یا روشن‌تر نسبت به موهای خودشان است که زیبایی موها را از بین می‌برد.

3. مراقبت از اکستنشن‌ها را درست انجام بدهید: برای شستن اکستنشن‌ها حتما از شامپوهای بدون سولفات و پارابن کمک بگیرید. کلاه‌گیس‌ها و اکستنشن‌های کلیپسی باید در پایان روز از روی موهای طبیعی جدا شوند و هیچ وقت برای مدت طولانی روی سر باقی نمانند.

چند نکته برای مراقبت از اکستنشن‌های مو

1. صبح‌ها از شانه دندانه‌بزرگ برای مرتب کردن اکستنشن استفاده کنید.

2. بیش از حد در معرض تماس با نور خورشید و آلودگی هوا قرار نگیرید.

3. در استفاده از وسایلی مانند کلیپس، هدبند و روبان زیاده‌روی نکنید چون اکستنشن مو را شُل می‌کنند.

4. برای افزایش عمر اکستنشن مو، رطوبت روی آنها را سریع پاک کنید.

5. برای اینکه درخشندگی اکستنشن را افزایش بدهید، یک بار در هفته به آن روغن بزنید.

اکستنشن‌های موی طبیعی و مصنوعی: جنبه‌های مثبت و منفی

اکستنشن‌های موی طبیعی اکستنشن‌های موی مصنوعی

جنبه‌های مثبت طبیعی و زیبا به نظر می‌رسند. به مراقبت زیاد برای دوام آوردن بیشتر نیاز ندارند.

حالت‌پذیری و رنگ‌پذیری مطلوب و بدون محدودیتی دارند. ارزان‌تر از انواع طبیعی هستند.

بیشتر از انواع مصنوعی دوام می‌آورند. حجم بیشتری به موها می‌دهند.

 

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

 

جنبه‌های منفی گران‌تر از انواع مصنوعی هستند. در صورت استفاده از ابزارهای گرمایشی (مانند سشوار) برای حالت‌دهی به انواع مصنوعی، احتمال ذوب شدن آنها وجود دارد.

مثل موهای طبیعی به مراقبت و توجه نیاز دارند. مصنوعی بودن آنها بیشتر به نظر می‌رسد.

احتمال دارد که از روش‌های غیربهداشتی برای تولید آنها استفاده شده باشد. عمر مفید آنها طولانی نیست.

 

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

 

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/tVUI
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.