انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

0 394

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

انتخاب رنگ مو مناسب بر اساس رنگ پوست شما

پیشنهاد انتخاب رنگ مو مناسب با چهره و رنگ پوست شما

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

تصمیم گیری انتخاب رنگ بین بلوند، قهوه ای و قرمز بدون در نظر گرفتن طیف های مختلف هر رنگ به اندازه کافی سخت است. که پس از انتخاب هر رنگ باید انتخاب کنید چه طیفی از این رنگ برای چهره تان مناسب است. با دانستن تمایز تفاوت های جزیی طیف های رنگی قطعا شما میتوانید رنگ موی مناسب  خود را انتخاب کنید که باعث زیباتر شدن ظاهرتان شده و سنتان را افزایش نمیدهد.

گام نخست در انتخاب رنگ موی مناسب برای هر پوست این است که بدانید چه رنگ موهایی جز طیف رنگی گرم و کدام ها طیف رنگی سرد محسوب میشوند و نیز درک درستی از رنگ پوستتان داشته باشیم.

آکاهی از زمینه رنگ پوستتان

قبل از اینکه شما رنگ مویتان را انتخاب کنید شما باید ته زمینه رنگ پوستتان را تشخیص دهید. افراد در سه طبقه بندی گرم، سرد و خنثی قرار میگیرند. اگاهی از اینکه رنگ جهره شما در کجای طیفقرار میگیرد میتواند گیج کننده به نظر برسد اما چند ترفند وجود دارد:

دنبال رنگهای خاص باشید، پوستهای با تن سرد ته زمینه صورتی و زیتونی دارند، در حالیکه پوستهایی با تن گرم ته زمینه زرد و طلایی دارند. اگر هیچ یک از علایم بالا را نیافتید رنگ پوست شما خنثی است.

خودتان را با افراد مشهور تطبیق دهید، زمانی که شما در جستجوی رنگهایی هستید که مناسبتان باشد سعی کنید افرادی که رنگ پوست و رنگ چشمهایشان شبیه شماست را در نظر بگیرید. این کار به شما بهترین ایده را میدهد که بدانید در واقعیت نتیجه پس از پایان کار چطور خواهد بود.

مج دست خود را بررسی کنید، شما رنگهای صورتی، قرمز، آبی، سبز و زرد خواهید یافت که رنگ رگهایتان را نشان میدهد. اگر رگهای شما آبی یا ارغوانی است  زمینه پوست شما سرد و اگر رگهایتان سبز باشد  زمینه پوستتان گرم است.

یا به چشمهایتان دقت کنید، اگر در چشمهایتان مقدار زیادی لکه های طلایی رنگ دارید، پس زمینه پوستتان گرم و اگر در چشم هایتان مقدار زیادی لکه های آبی و سبز دارید معمولا زمینه پوستتان سرد است.

قاعده کلی برای انتخاب یک رنگ مو که چهره شما را زیباتر کند:

رنگ مویی را انتخاب کنید که با رنگ زمینه پوستتان در تضاد باشد، بنابراین آنها که پس زمینه پوستشان گرم است باید یک رنگ سردتر انتخاب کنند و بالعکس. اگر شما دارای پوست خنثی هستید این شانس را دارید که هر رنگی تا حدودی برای شما مناسب است.

پس از آنکه از رنگ زمینه پوستتان آگاهی یافتید زمان آن است که طیف رنگی مربوط به رنگ موهای مختلف را بشناسید.

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

بلوند سرد

طیف های مختلف آن عبارتند از: پلاتینی، یخی، نقره ای، خاکستری، شنی، بژ

که برای این افراد انتخاب مناسبی است: طیف های مختلف بلوند سرد برای دخترانی با پوست سفید و سرخ، صورتهای یخی متمایل به سرخ، انتخاب مناسبی است، اگر شما چشمانی آبی یا خاکستری دارید بلوندهای سرد و خاکستری برای شما انتخاب خوبی است.

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

بلوند گرم

طیف های مختلف آن عبارتند از: طلایی، کاراملی، کهربایی، عسلی، تافی.

که برای این افراد انتخاب مناسبی است: رنگ های گرم مانند بلوندهای شرابی، مسی، عسلی طلایی برای افرادی که پوست روشن با پس زمینه سرد دارند مناسب به نظر می رسد. برای کسانی با پوست تیره اگر بخواهند موهایشان را روشن کنند بلوند کاراملی انتخاب مناسب و تاثیر گذاری است.

به طور کلی اگر پس زمینه پوستتان خیلی گرم است از رنگهای خیلی طلایی اجتناب کنید، در این صورت بلوندهای سردتر برای شما انتخاب بهتری است.

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

قرمز سرد

طیف های مختلف آن عبارتند از: قرمز، قهوه ای مایل به قرمز، کبود

که برای این افراد انتخاب مناسبی است: این تن رنگها میتواند متضاد به نظر بیاید،  در واقع قرمز برای افرادی که زمینه پوستشان سرخ است یک انتخاب متفاوت ایجاد میکند، اگر شما پوست رنگ پریده و سرخ داشته باشید با توجه به این رنگ پوست شما باید رنگهای گرمتری را انتخاب کنید، برای کسانی که پوستشان گرم و به رنگ هلویی است رنگهای سردتری مثل قهوه ای مایل به قرمز مناسب است.

هم جنین بهتر است افرادی که پوستشان ته زمینه زیتونی دارد بهتر است از رنگهای قرمز اجتناب کنند چرا که موجب میشود پوستشان سبزتر دیده شود.

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

قرمز گرم

طیف های مختلف آن عبارتند از: بلوند شرابی، مسی، عنبری، زنگاری، حنایی

که برای این افراد انتخاب مناسبی است: بلوند شرابی برای افراد با رنگ پوست روشن و خنثی انتخابی فوق العاده به شمار می رود. هم چنین طیفهای مختلف این مجموعه برای افرادی که پوستشان رنگ پریده و سرد است انتخاب مناسبی است. این رنگها برای پوستهای تیره موجب میشود که پوست سبز دیده شود، بنابراین اگر شما مایلید از رنگ قرمز استفاده کنید، رنگهای سردتری مانند قرمز متمایل به قهوه ای انتخاب بهتری است.

 

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

قهوه ای سرد

طیف های مختلف آن عبارتند از: شکلاتیتیره،بلوطی،قهوهایمایلبهقرمزتیره،قهوه ای تیره.

که برای این افراد انتخاب مناسبی است: این رنگ موها برای افرادی که رنگ پوست گرمی دارند انتخاب مناسبی است، به عنوان مثال آنها که پوستشان به زردی میزند با استفاده از این رنگ مو چهره شان روشنتر به نظر میرسد. همچنین برای دخترانی با پوست تیره استفاده از قهوه ای تیره (ترجیحا با هایلایتهای چند رنگه) میتواند به آنها ظاهری زیبا و کامل بدهد.

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

قهوه ای گرم

طیف های مختلف آن عبارتند از: کاراملی،عسلی،قهوهایطلایی،عنبری،ماهونی،دارچینی.

که برای این افراد انتخاب مناسبی است: این مجموعه رنگها بخصوص برای کسانی پیشنهاد میشود که پوست متوسطی دارند، با این حال توصیه میشود که طیفی را انتخاب کنید که با رنگ چهره تان در تضاد باشد تا بی روح به نظر نرسید. قهوه ای کاراملی برای پوستهای روشن که به ته زمینه زیتونی دارند انتخاب مناسبی است. استفاده از این رنگ روی ساقه ی مو که ریشه به طور طبیعی تیره باشد ترکیب زیبا و چشم نوازی ایجاد میکند.

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

مشکی سرد

طیف های مختلف آن عبارتند از: مشکی خالص، اسپرسویی، مشکی متمایل به آبی

که برای این افراد انتخاب مناسبی است: در دنیای رنگ مو یک گزینه یک ماده ای نیست، اضافه کردن هایلایتها و تن های مختلف رنگی تفاوتهای ظزیفی ایجاد میکند. استفاده از طیفهای رنگی سرد مانند رنگهای این مجموعه برای افراد بور که زمینه پوستشان سرد است میتواند ترکیب ناخوشایندی باشد، ولی برای افراد دارای ته زمینه پوست گرم و خنثی و ابجاد رگه های یخی روی رنگ مو میتواند انتخابی چشم نواز باشد.

 

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

مشکی گرم

طیف های مختلف آن عبارتند از: قهوه ای تیره و قهوه ای متمایل به مشکی.

که برای این افراد انتخاب مناسبی است: طیف رنگی مشکی گرم برای افرادی با پوست تیره فوق العاده به نظر میرسد، که اضافه کردن تن های شکلاتی موجب گرمتر شدن آن میشود. برای افراد با پوست روشن که زمینه پوستشان سرد است  و میخواهند موهایشان را تیره کنند باید از این تناژ رنگی استفاده کنند و رنگهای تیره سرد که پیشتر به آن پرداختیم مناسب رنگ پوستشان نمی باشد.

انتخاب بهترین رنگ مو براساس رنگ پوست

رنگهای فانتزی

طیف های مختلف آن عبارتند از:هر انچه دلتان بخواهد

که انتخاب مناسب برا هر فرد عبارت است از: برای داشتن گیسوانی به رنگ رنگین کمان، تنها قانون واقعی این است که به  تخیل خود اجازه سرکشی بدهید. می توان گفت توصیه هایی وجود دارد که باید به خاطر سپرد. ؛پوستهای تیره در صورت استفاده از طیفهای رنگی کمرنگ روشنتر به نظر میرسند در حالیکه رنگهای پررنگ و اشباع موجب میشود پوست تیره تر دیده شود. بنابراین برای پوستهای رنگ پریده شما میتوانید به سراغ رنگهای پررنگتر و زنده تری، مانند یاقوتی، بنفش و قرمز و غیره، بروید. ولی نکته ای که باید در مورد این رنگها بخاطر داشته باشید این است که این رنگها به سرعت محو میشوند و شما ناچارید از محصولات حفاظت رنگ مو به طور گسترده ای استفاده کنید تا عمر مفید این رنگها را تا حد ممکن افزایش دهید.

مدل مو

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/8JCU
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.