دارو های آسم در کودکان + درمان آسم با داروهای گیاهی و خانگی

0 327

دارو های آسم در کودکان + درمان آسم با داروهای گیاهی و خانگی

آسم چیست درمان آسم خفیف درمان سریع آسم درمان گیاهی آسم علت آسم کودکان نشانه آسم در نوزادان آسم یک بیماری است که در آن راه های تنفسی شما تنگ و متورم شده و بیش از اندازه مخاط تولید می کند.این امر سبب به وجود آمدن مشکلات تنفسی، سرفه، تنفس صدا دار و تنگی نفس خواهد شد. برای بعضی از افراد آسـم مشکل کوچکی است اما برای بعضی دیگر مشکل بزرگی محسوب می شود که با فعالیت های روزمره تداخل پیدا می کند و ممکن است به حملات آسـم منجر شود. این امر می تواند برای زندگی فرد تهدید آمیز باشد.

 

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

 

دارو های آسم در کودکان

 

بیماری آسم چیست؟

 

این بیماری (asthma) یک بیماری التهابی مزمن که با حملات انسدادی و برگشت پذیر افزایش تحریک پذیری مجاری تنفسی مشخص می شود. ماست سل ها ائوزینوفیل ها – لنفوسیت های t – و نوترون ها نقش عمده ای در بروز التهاب در بیماری آسـم دارند.  بیماری آسم بیماری شایعی است که ازهر 10 کودک یک نفر و از هر 20 بزرگسال یک نفر را مبتلا می کند. بسیاری چنین می اندیشند که آسم بیماری است که از دوران طفولیت شروع می شود اما ممکن است آسـم در هر سنی بروز کند. همچنین ممکن است در سال های نوجوانی بهتر شود و یا کاملا از بین برود، اما نزدیک به 50% کودکان مبتلا به آسم هنوز در بزرگسالی نیز مشکلاتی خواهند داشت.

 

چه کسانی به بیماری آسم مبتلا می شوند؟

 

آسم اغلب در خانواده هایی با سابقه مثبت فامیلی رخ می دهد. بیماری آسم می تواند در هر سنی بروز کند. آسـم یک بیماری مسری نیست و چون یک مشکل طبی محسوب می شود ابتلاء به آن شرم و خجالتی برای بیمار ندارد. بسیاری از ورزشکاران المپیک و افراد مشهور مبتلا به بیماری آسـم هستند افراد می توانند همزمان با ابتلاء به آسم زندگی موفقی داشته باشند.

 

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

 

علایم بیمری آسم چیست؟

 

علائم این بیماری شامل ازدیاد تنگی تنفسی ، سرفه و ویزینگ است . در فرم معمول بیماری هر 3 علامت باهم وجود دارد در شروع حمله ، بیمار احساس گرفتگی در قفسه سینه دارد که با سرفه خشک همراه است . صدای تنفسی خشن می شود. ودر هر دو فاز تنفسی ظاهرمی شود . بازدم طولانی شده و بیمار در بسیاری از موارد به تاکی پنه ، تاکیکاردی و افزایش
خفیف در فشار خون شریانی سیستولیک ، دچار می شود. ریه به سرعت پراز هوا شده و ( قطرقدامی – خلفی سینه ) زیاد می شود . صدای ویز بسیار نازک و استفاده از عضلات فرعی تنفس ، نشان دهنده انسداد است . پایان هرمرحله با سرفه ای که حاوی موکوس غلیظ و چسبیده است ، همراه می شود . حملات آسـم غالباً در شبها روی داده ، بطوریکه بیمار با احساس خفگی (بعلت التهاب و افزایش ترشح مخاطی ) از خواب بیدار می شود.

 

آسم چگونه ایجاد می شود؟
 

در بیشتر موارد آسـم در اثر تنگ شدن موقتی و برگشت پذیر مجاری هوایی ایجاد می شود. ولی در برخی افراد التهاب مجاری تنفسی در اثر آسـم منجر به تغییرات دائمی می شود. مجاری تنفسی آسیب می بینند و به صورت برگشت ناپذیرو تنگ باقی می مانند. در اثر این تغییر ظرفیت تنفسی کاهش می یابد. ممکن است سرفه و خس خس سینه در شرایط عادی وجود نداشته باشند ولی تستهای تنفسی کاهش توانایی ریه در خروج هوا را نشان می دهند. اگر باریک شدن مجاری تنفسی شدید باشد، حتی فعالیتهای ساده مانند بالا رفتن از پله ها ممکن است موجب تنگی نفس شود.
 
 
 تغییرات دائمی راههای هوایی فقط در برخی افراد مبتلا به آسـم رخ می دهد. ممکن است شدید بودن بیماری آسـم، طولانی بودن مدت ابتلا و عدم درمان آسـم با داروهای ضد التهابی علت آن باشد. برخی مطالعات نشان می دهند که در افرادی که آسـم خفیف دارند احتمال آسیب دائمی و کاهش عملکرد ریه کمتر است.

 

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

 

داروها کنترل آسم

 

* بتا آگونیست های طولانی اثر استنشاقی

 

این داروها متسع کننده ی برونش یا شل کننده ی عضله و نه ضد التهاب هستند. این داروها برای کمک به کنترل آسـم متوسط و شدید و پیش گیری از علائم شبانه مصرف می شوند. بتا آگونیست های طولانی اثر معمولاً با داروهای کورتیکواسترویید استنشاقی مصرف می شوند.

 

مونتلوکاست

 

* تعدیل کننده های لوکوترین مانند مونتلوکاست(montelukast)، زافیرلوکاست(zafirlukast) و زایلتون(Zileuton) که به تنهایی در درمان آسـم پایدار خفیف، یا همراه کورتیکوستروییدهای استنشاقی در درمان آســم متوسط تا شدید به کار می روند.


* کرومولین و ندوکرومیل که در درمان آسـم خفیف پایدار به کار می روند.

 

*  تئوفیلین که به تنهایی در درمان آسـم پایدار خفیف یا همراه کورتیکواستروییدهای استنشاقی در درمان آسـم پایدار متوسط به کار می رود. بیمارانی که مصرف تئوفیلین دارند باید سطح خونی دارو را چک کنند تا مطمئن شوند مقدار دارو مناسب است.

 

درمان راحت آسم

 

موز: مصرف موز، نفس کشیدن را آسان تر می کند. نتایج بررسی ها نشان می دهد کودکان مبتلا به آسـم که هفته ای یک بار موز مصرف می کنند کمتر دچار خس خس سینه می شوند. برای پیش گیری از حمله آسـم، موز رسیده را در ماهیتابه حرارت دهید؛ سپس از روی حرارت بردارید و کمی فلفل سیاه روی آن بپاشید و آن را میل کنید تا مسیر لوله های تنفسی باز شود. این کار باعث می شود فرد بدون سختی نفس بکشد.

 

ورزش: یکی از بهترین روش های طبیعی درمان آسـم انجام روزانه ورزش تنفسی است. ورزش باعث می شود میزان دی اکسید کربن موجود در خون افزایش یابد و در نتیجه عضلات نرم و مجرای تنفسی شل شود. این امر باعث گشاد شدن مسیر تنفسی می شود.

 

سیر برای مبتلایان به آسـم مفید است:در بیشتر موارد از سیر برای درمان آسـم استفاده می شود. مصرف محلولی از جوشانده چند حبه سیر با نصف پیمانه شیر برای درمان آسـم مفید است. این مخلوط را ولرم و هر شب میل کنید.

 

کافئین: برای تسکین موقت خس خس سینه از نوشیدنی های حاوی کافئین مانند قهوه استفاده کنید . در افرادی که روزانه قهوه داغ می نوشند حمله آسـم راحت تر کنترل می شود. کافئین ماده تحریک کننده است که باعث گشاد شدن راه های هوایی می شود.

 

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

 

درمان آسم و آلرژی با دارو های خانگی

 

1- حجامت آلرژی انجام دهند.

 

2- آب داغ و عسل مصرف کنند.

 

3- هر شب بخور آب جوش خالی مصرف کنند؛ که برای درمان آلرژی مفید بوده، به خصوص هنگامی که دچار حمله آسـم یا آلرژی می شوند.

 

4- توصیه شده که برای درمان آسـم یک قاشق چایخوری عسل، پودر زنجبیل و فلفل سیاه را باهم مخلوط کرده و سپس مصرف کنند.

 

5- افزودن عسل و روغن زیتون به شیر گرم می تواند به دفع حملات و درمان آسـم کمک کند.

 

6- مصرف انجیر خشک نیز در درمان این بیماری بسیار موثر است.

 

7- نوشیدن نصف لیوان جوشانده شنبلیله همراه با آب زنجبیل یک روش درمانی طبیعی است.

 

8- یکی دیگر از راه های موثر برای درمان این بیماری استفاده از چای زنجبیل به همراه آبلیمو است.

 

خوراکی های مناسب درمان آسم


انجیر

3 یا 4 عدد انجیر خشک را پس از اینکه آنها را شستید، در یک ظرف آب گرم به مدت یک شب قرار دهید. سپس آن را میل کنید. انجیر، نقش مهمی در کاهش علایم مختلف آسـم دارد و می تواند درمان خوبی برای حملات آسـم باشد.

 

لیموترش

مصرف یک لیوان آب به همراه آب یک لیموترش پس از وعده های غذایی در درمان حملات آسـم موثر است. لیموترش می تواند میکروب هایی را که در مخاط زیر مجراهای هوایی وجود دارند را از بین ببرد و در عین حال ضدعفونی کننده خوبی است.

 

آمله یا انگور فرنگی هندی

این میوه می تواند حملات آسـم را از میان بردارد. مخلوط 5 گرم از این میوه با یک قاشق غذاخوری عسل بسیار ایده آل است. مصرف این تونیک دارویی هر صبح، به مدت شش ماه، می تواند علایم آسـم را از بین ببرد.

 

خیار چنبر تلخ

مصرف این میوه به همراه سبزی ریحان مقدس- tulsi- یا عسل به مدت یک ماه، شب ها، برای درمان علایم آسـم موثر است. همچنین این ترکیب ضدعفونی کننده ای قوی است.

 

برگ های درخت گز روغنی

با جوشاندن چند عدد برگ درخت گز روغنی در 180 میلی لیترآب جوش به مدت 5 دقیقه، ترکیبی عالی برای درمان آسـم آماده می شود. معمولا برای طعم دار کردن این نوشیدنی کمی آب لیموترش به آن می افزایند.

 

سیر

جوشاندن چند عدد حبه سیر در 30 میلی لیتر شیر، جلوی شروع علایم بیماری آسـم را می گیرد. همچنین نوشیدن مخلوط زنجبیل به همراه دو حبه سیر خرد شده، صبح و عصر، بسیار موثر است.

 

زنجبیل

با مخلوط کردن یک قاشق چایخوری و یک فنجان جوشانده شنبلیله و عسل، نوعی نوشیدنی خلط آور (اکسپکتورانت) درست می شود. از این نوشیدنی روزی دوبار باید مصرف شود تا شاهد نتیجه خوب آن بود.

 

زردچوبه

افزودن یک قاشق چایخوری زردچوبه به یک لیوان آب، نه تنها برای معده خالی خوب است، بلکه می تواند از مقدار مخاط کاسته و علایم آسـم را برطرف نماید.

 

دارچین

مصرف مخلوط 1/2 قاشق چایخوری پودر دارچین و یک قاشق چایخوری عسل، شب ها پیش از خواب، علایم آسـم را برطرف می کند.

 

عسل

مصرف یک لیوان آب داغ و یک قاشق چایخوری عسل، قبل از خواب، در برطرف کردن تجمع مخاط و کاهش علایم آسـم بسیار موثر است.


 

 

 

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

درمان آسم ورزشی , درمان آسم در طب سنتی

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

درمان آسم ورزشی , درمان آسم در طب سنتی

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

درمان آسم ورزشی , درمان آسم در طب سنتی

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

درمان آسم ورزشی , درمان آسم در طب سنتی

درمان آسم ورزشی،درمان آسم در طب سنتی،بهترین داروی آسم

 

 

 

آسم

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/0gpI
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.