خواص پرتقال خونی برای پوست صورت + خواص پرتقال تامسون برای لاغری

0 420

خواص پرتقال خونی برای پوست صورت + خواص پرتقال تامسون برای لاغری

خواص پرتقال ترش خواص پرتقال سبز چیست خواص پرتقال در سرماخوردگی خواص پرتقال در شیردهی خواص پرتقال در کودکان آب پرتقال سرشار از الیاف (فیبر) است، به ویژه اگر با (Pulpe) یا گوشت میوه مصرف شود. آب پرتقال هر اندازه که سردتر باشد و در یخچال نگهداری شود ویتامین Cآن بیشتر حفظ خواهد شد. اینوریتول، پکتین، لیگنین، هورمون های نمو، اسانس ها، آنزیم های پروکسیداز، موادمعدنی شامل: سدیم 3 میلی گرم، منیزیوم 12 میلی گرم، فسفر22 میلی گرم، گوگرد10 میلی گرم، کلر3 میلی گرم، پتاسیم 187 میلی گرم، کلسیم 43 میلی گرم، منگنز0/05 میلی گرم، مس 0/04 میلی گرم و روی 0/17 میلی گرم.

 

 

خواص پرتقال تامسون برای لاغری

 

خواص پرتقال برای لاغری وکاهش وزن

 

همه پرتقال را به عنوان منبع ویتامین C می شناسند اما شاید ندانید که از خوردن یک پرتقال درشت 74 میلی گرم کلسیم به بدن شما خواهد رسید. در عین حال پرتقال پتاسیم مورد نیاز بدن شما را نیز تامین خواهد کرد. وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرده پتاسیم در تنظیم وزن، لاغری سریع و تناسب اندام نقش مهمی دارد. برای معالجه چاقی و گرفتن رژیم لاغری، یک عدد پرتقال و 3 عدد لیمو را به برش‌های نازکی ببرید و آن را مدت 10 دقیقه در نیم لیتر آب بجوشانید. 2 قاشق سوپ‌خوری عسل را به آن اضافه کنید و دوباره 5 دقیقه آن را بجوشانید. بعد آن را صاف و بگذارید سرد شود و هر روز 3 استکان کوچک از آن را میل کنید.

 

پیشگیری از سرطان معده با خواص پرتقال

 

کارشناسان مؤسسه ملی سرطان آمریکا معتقدند موارد سرطان معده در آمریکا تقریباً کم است، زیرا در تمام ماه های سال پرتقال و مرکبات در دسترس همه قرار دارد و بیشتر مردم آنها را مصرف می کنند. ویتامینC یکی از عوامل مهم مهارکننده سرطان است به طوری که این ویتامین را دشمن نیرومندی بر علیه یکی از عوامل شناخته شده سرطان زا یعنی نیتروزامین ها(Nitrosamies) می شناسند.

 

مصرف زیاد پرتقال علاوه بر پیشگیری از سرطان معده، در پیشگیری از انواع دیگر سرطانها نیز مؤثر است. از جمله سرطان مری در اشخاصی که زیاد پرتقال می خورند، 50 درصد کمتر از اشخاصی است که آن را کمتر مصرف می کنند و یا اصلاً نمی خورند. همچنین میزان ابتلا به سرطان لوزالمعده در مصرف کنندگان پرتقال در پایین ترین حد قرار دارد.

 

خواص پرتقال در پیشگیری و درمان سرماخوردگی

 

به خاطر میزان بالای ویتامین C موجود در آن. چون باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. سلول های سیستم ایمنی بدن مانند سربازهایی هستند که از بدن مراقبت می کنند و مانع از سرماخوردگی و بیماری های ویروسی دیگر می شوند. این ویتامین به طور مستقیم روی عفونت تاثیر نمی گذارد اما علائم مربوط به آن را کاهش و تسکین می دهد. توصیه می کنیم از همین امروز روزانه یک عدد پرتقال نوش جان کنید.

 

همین میزان نصف نیاز روزانه ی بدن ما به ویتامین C (60 میلی گرم) را تامین می کند. اگر آب پرتقال را ترجیح می دهید حتما خودتان در منزل اقدام به تهیه آن بکنید. آب پرتقال های صنعتی حاوی میزان زیادی قند افزوده هستند. توصیه می کنیم بعد از گرفتن آب پرتقال آن را خیلی زود مصرف کنید.

 

خواص پرتقال در بدنسازی،خواص پرتقال در حاملگی،خواص پرتقال در طب اسلامی

 

خواص پرتقال مانع تخریب کلسترول

 

مطالعه بر روی جوامع سراسر دنیا نشان داده است که رژیم های غذایی سرشار از ویتامین C، به حفاظت در برابر بیماری های قلبی کمک می کند. این ویتامین از LDL  در برابر تخریب اکسیداتیو توسط رادیکال های آزاد حفاظت می کند. LDL  تخریب شده سبب انسداد شریان ها و ابتلا به بیماری های قلبی می گردد.

 

خواص پرتقال برای دیابت

 

مطالعات انجام شده نشان می دهد بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 که رژیم غذایی پر فیبر را مورد استفاده قرار می دهند سطح گلوکز پایین تری خواهند داشت. بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 نیز ممکن است در این شرایط سطح قند خون، لیپید و سطح انسولین بهبود یابد. یک عدد موز متوسط می تواند حدود 3 گرم فیبر وارد بدن کند. راهنمای رژیم غذایی برای آمریکایی ها پیشنهاد می کند زنان 21 الی 25 گرم در روز و مردان 30 الی 38 گرم در روز فیبر مصرف کنند.

 

خواص پرتقال در بدنسازی،خواص پرتقال در حاملگی،خواص پرتقال در طب اسلامی

 

بهبود عملکرد مغز سالمندان با خواص پرتقال

 

طبق یک مطالعه جدید، نوشیدن آب پرتقال می تواند به بهبود عملکرد مغز سالمندان کمک کند. پژوهشگران دریافتند که در آب پرتقال ماده ای موسوم به فلاونوئید وجود دارد که مصرف دائمی آن سبب افزایش سطح کارآئی مغر انسان می شود. این موضوع در افراد کهنسال نمود بیشتری داشته و حافظه و ادراک آنها را تقویت می کند. آب پرتقال سرشار از ماده ای موسوم به فلاونوئید است که مطالعات جدید نشان می دهد این ماده نقش مهمی در بهبود عملکرد حافظه از طریق فعال کردن مسیرهای انتقال سیگنال های مغزی در بخش هیپوکامپ مغز دارد که عملکرد حافظه و یادگیری در انسان را مدیریت می کند.

 

خواص پرتقال برای آب مروارید

 

عدسی های چشم انسان به طور طبیعی حاوی مقادیر بالایی از «ویتامین C»‌  می باشد. افرادی که کمتر از 125 میلی گرم «ویتامین C»‌ در روز مصرف می کنند، 4 برابر بیشتر با خطر ابتلا به آب مروارید، در مقایسه با افرادی که بیش از 500 میلی گرم در روز مصرف دارند، مواجه می باشند. بنابراین مصرف مرکبات به حفاظت از عدسی ها در برابر آب مروارید کمک می کند.

 

جلوگیری از نقائص مادرزادی در نوزادان با خواص پرتقال

 

کمبود فولات، یکی از علت های اصلی کم وزن شدن نوزاد و ابتلا به نقص لوله عصبی است که از مشکلات مادرزادی در مغز و نخاع محسوب می شود. با این حال، این نقص مادرزادی تا حد زیادی قابل پیشگیری است. فولات به عنوان یکی از ریزمغذی های مهمی شناخته می شود که از شکل گیری نقائص مادرزادی جلوگیری می کند. مصرف روزانه یک سوم فنجان آب پرتقال، 40 میکروگرم فولات برای مادران باردار فراهم می کند. یک سوم فنجان از آب پرتقال، 10 درصد از نیاز روزانه بدن به فولات را تامین می کند.

 

خواص پرتقال در بدنسازی،خواص پرتقال در حاملگی،خواص پرتقال در طب اسلامی

 

خواص پرتقال در پیشگیری از زخم معده

 

بر اساس پژوهشی که نتایج آن در مجله کالج آمریکایی تغذیه (American College of Nutrition) به چاپ رسید، خوردن روزانه یک عدد پرتقال خطر ابتلا به زخم معده را کاهش می دهد. بر این مطالعه محققان به ارزیابی اطلاعات مربوط به 6000 فرد بزرگسال پرداختند و مشخص شده که افرادی که میزان ویتامین C موجود در خونشان بیش از بقیه بوده است، 25 درصد کمتر در معرض عفونت ناشی از باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری هستند. هلیکوباکتر پیلوری عامل بروز زخم های دستگاه گوارش (زخم معده) می باشد. با توجه به این توضیحات خوردن یک عدد پرتقال یا نوشیدن یک لیوان آب پرتقال طبیعی در روز می تواند از بروز زخم معده جلوگیری کند.

 

خواص پرتقال برای پوست

 

آنتی اکسیدان ویتامین C زمانی که به شکل طبیعی مصرف می شود یا بر روی پوست اعمال می گردد می تواند با آسیب پوستی ناشی از نور خورشید و آلودگی مبارزه کند، چین و چروک ها را کاهش دهد، بافت کلی پوست را بهبود ببخشد. همانطور که می دانید ویتامین C نقش بسیار مهمی در تشکیل کلاژن دارد و می تواند از سیستم پوست محافظت کند.

 

 

 

 

 

خواص پرتقال در بدنسازی،خواص پرتقال در حاملگی،خواص پرتقال در طب اسلامی

خواص پرتقال در بدنسازی , خواص پرتقال در حاملگی

خواص پرتقال در بدنسازی،خواص پرتقال در حاملگی،خواص پرتقال در طب اسلامی

خواص پرتقال در بدنسازی , خواص پرتقال در حاملگی

خواص پرتقال در بدنسازی،خواص پرتقال در حاملگی،خواص پرتقال در طب اسلامی

خواص پرتقال در بدنسازی , خواص پرتقال در حاملگی

خواص پرتقال در بدنسازی،خواص پرتقال در حاملگی،خواص پرتقال در طب اسلامی

خواص پرتقال در بدنسازی , خواص پرتقال در حاملگی

خواص پرتقال در بدنسازی،خواص پرتقال در حاملگی،خواص پرتقال در طب اسلامی

 

 

خواص پرتقال

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/nz6b
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.