خواص پنیر با عسل در صبحانه + خواص پنیر با سبزی برای کودکان

4 14,268

خواص پنیر با عسل در صبحانه + خواص پنیر با سبزی برای کودکان

خواص پنیر در بدنسازی خواص پنیر در بارداری خواص پنیر در طب سنتی خواص پنیر برای معده خواص پنیر برای مردان امروزه پنیر به عنوان یکی از ارکان اصلی وعده غذایی صبح(صبحانه) در میان خانواده های ایرانی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است، به طوری که در کمتر خانواده ای می بینیم که در طول هفته چند وعده به عنوان صبحانه مصرف نشود.با توجه به این رویکرد غالب، توجه به نکاتی درباره پنیر و زمان صحیح مصرف آن ضروری است.

 

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

 

خواص پنیر با عسل در صبحانه

 

خواص پنیر با گردو چیست

 

 پیامبر اسلام فرمود پنیر و گردو هر یک به تنهایى مضرند، اما اگر با هم جمع شوند مفید و نافع مى گردند. چرا پنیر به تنهایی مضر است ؟ پنیر سرشار از کلسیم است و گردو نیز داراى فسفر است با توجه به این دو مقدمه معلوم مى گردد که بایستى پنیر را با گردو خورد زیرا: کلسیم و فسفر دو ماده با ارزش و بسیار عالى است و این هر دو در صورتى که با هم وارد شوند هیچکدام بیهوده دفع نمى شوند، حالا اگر پنیر بدون گردو )بدون فسفر) بخوریم چون کلسیم بسیارى را صرف کرده ایم ، در مقابل فسفر بدن دفع مى شود، هضم و جذب آنها بسیار کاملتر و بهتر و آسان تر انجام مى گیرد.

 

با پیشرفت علوم غذاشناسى و پزشکى ، ما بهتر و بیشتر به علل سلامتى ، و عمرهاى طویل اجداد خود پى مى بریم زیرا آنان بدون دانستن این فلسفه و فعل و انفعالات ، و بدون پیروى از دیگران ، از یک برنامه تنظیم یافته همه جانبه استفاده مى کردند، آن برنامه اى که هر چه علم ترقى کند اهمیت و ارزش آن بیش از پیش درک مى شود، و با این برنامه بود که بدون دیدن دانشگاه ها سلامت خود را سالهاى سال حفظ مى کردند و آن برنامه همان برنامه اسلام است.

 

 همچنین در مورد فواید مصرف پنیر با گردو باید گفت: پیامبر (ص) می فرمایند : پنیر درد است ؛ چون با گردو خورده شود، درمان است . پنیر درد است؛ گردو هم درد است ، چون با هم یک جا جمع شود درمان  می شوند.

 

امام صادق (ع) در مورد مصرف پنیر با گردو می فرمایند : پنیر و گردو ، چون با هم یک جا جمع شوند در هر یک از آنها درمان است ؛ اما اگر از هم جدا شوند در هر یک از آنها درد است.

 

 در پنیر ماده ‌ای به نام تیرامین وجود دارد که اگر در مغز تجمع یابد، باعث کندی ذهن می ‌شود، البته این ماده توسط یک نوع آنزیم موجود در بدن انسان می ‌تواند تجزیه شود ولی این آنزیم تا حد مشخصی فعال است. برای فعالیت بیشتر این آنزیم باید میزان مس را در بدن زیاد کرد و این کار با خوردن گردو که حاوی مقداری مس است، انجام می ‌شو‌د. بنابراین اگر چند بار پنیر خالی خوردید، نگران نشوید.

 

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

 

خواص پنیر

 

پنیر غذاى پروتئین ‌دار کاملى است و منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و فسفر می باشد و کاملا مى‌تواند جاى گوشت را بگیرد. به همین جهت گیاه‌ خوارانی که گوشت نمى‌ خورند به جاى آن پنیر مصرف مى ‌کنند. پنیر به استثناى لاکتوز، موادى دارد که در شیر موجود است مثل پروتئین، چربى و ویتامین خصوصا ویتامین‌هاى A و B. یکی از مزایای پنیر بر شیر هضم ساده ‌تر آن است البته به استثناى پنیرهاى خیلى چرب و یا خیلى تخمیر شده.

 

 پنیر به دلیل دارا بودن کلسیم و فسفر زیاد برای کودکان در حال رشد و حتی بزرگسالان لازم است. افرادی که کار فکرى مى ‌کنند، کسانى که در اثر کار زیاد خسته مى‌ شوند و کسانى که ضعیف‌ هستند باید پنیر بخورند زیرا پنیر داراى فسفر است و فسفر غذایى مطلوب براى این دسته از اشخاص است.

 

 کسانى که بیمارى دیابت دارند می توانند پنیر بخورند زیرا پنیر مواد قندى ندارد.  مصرف پنیر به افرادی که به دلایلی عدم تحمل به لاکتوز شیر دارند نیز توصیه می‌ شود. خوردن پنیر برای کسانی که چربى خون دارند، مبتلایان به ورم کبد و کیسه صفرا هستند، توصیه نمی‌ شود. علاوه بر این، کسانى که سابقه بیماری قلبى دارند پنیر برای شان ضرر دارد زیرا داراى نمک و چربی اشباع بوده و خوردن هر دوی آن ها برای این گروه می ‌تواند خطر تشدید بیماری‌ شان را فراهم آورد.  مادرانى که بچه‌ هاى خود را شیر مى ‌دهند، خانم‌ هاى باردار، کسانى که از بستر بیمارى برخاسته و دوران نقاهت را مى‌ گذرانند باید پنیر میل کنند زیرا زود هضم است و به دنبال مصرفش اختلالی را به دنبال نخواهد داشت.

 

پنیر چون مقادیر زیادى کلسیم دارد؛ و کلسیم نیز خواب فراوان کلسیم بیشترى که در خون و مایع خارج سلول بدن است براى تغذیه مغز که هنگام استراحت و خواب به کلسیم بیشترى احتیاج دارد بسوى آن مى آید، و بواسطه ازدیاد آهک است که وقت خواب مغز برنگ سفید جلوه مى کند (به همین جهت سابغین خیال مى کردند هنگام خواب خون از مغز دور مى شود) پس در وقت خواب مغز به کلسیم بیشتر محتاج است ، پنیر که هم سرشار از کلسیم است پس بهترین غذا براى خواب راحت و عمیق ، و بهترین غذا در این وقت براى مغز، خوردن پنیر در شامگاهان است 

 

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

 

مصرف پنیر در بارداری

 

از مصرف پنیرهای نرم قالبی مانند پنیر بری، پنیر کاممبر و chevre (یک نوع پنیر بز) در رژیم غذایی دوران بارداری اجتناب کنید. ضمن این که مصرف پنیرهای نرم آبکی مانند پنیر دانمارکی می تواند برای جنین خطرناک باشد. این در حالی است که پنیر های سفت مانند استیلتون، نسبت به پنیرهای نرم، احتمال ابتلا به لیستریا را کاهش می دهند. به همیت دلیل عموما مصرف پنیرهایی که بافت سفت دارند، خطر ابتلا به بیماری را کمتر می کند.

 

دقت کنید که اصولا پنیرهای نرم مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و عوامل بیماری زا هستند. به طوری که برخی از پزشکان معتقدند که حتی اگر پنیر نرم از شیر پاستوریزه نیز تهیه شده باشد، باز هم ممکن است  به دلیل رطوبت زیاد و خاصیت اسیدی کم، محیط مناسبی برای رشد عوامل بیماری زا مانند لیستریا باشند. در مورد مصرف پنیر در بارداری نکته دیگری که باید رعایت شود این است که اگر قصد مصرف پنیرهای نرم را دارید، حتما آن ها را به صورت پخته مصرف کنید. فقط در زمینه باید مطمئن شوید که پنیر پخته شده است. گاهی با ذوب شدن پنیر ما احساس می کنیم که آن را پخته ایم. اما بین ذوب شدن و پخته شدن تفاوت وجود دارد.

 

این در حالی است که همه پنیرهای سفت مانند پارمسان، حتی اگر با شیر غیر پاستوریزه تهیه شده باشند، برای مصرف در دوران بارداری بلامانع می باشند. اگر این پنیرها با شیر غیر پاستوریزه تهیه شده باشند، مقدار باکتری در آن ها بسیار کم است. به طوری که می توان از آن صرف نظر کرد.

 

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

 

موارد منع مصرف پنیر:

 

پنیر برای افرادی که دچار لکنت زبان هستند مضر است.

 

مصرف پنیر چرب، برای افرادی که دچار هپاتیت روده هستند توصیه نمی شود.

 

استفاده از پنیر کهنه برای افرادی که دچار قولنج روده و معده هستند مضر شناخته شده است.

 

کسانی که دچار یبوست هستند بایستی از پنیر کمتر استفاده کنند.

 

افرادی که اسیداوریک آنها بالاست و یا دچار نقرس هستند نیز بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکنند.

 

خوردن پنیر مخصوصا شور آن برای افرادی که فشار خون بالا دارند، مضر است.

 

در ناراحتی های «آسمی» نیز استفاده زیاد از آن توصیه نشده است.

 

افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند نیز نباید از پنیر کهنه یا شور استفاده کنند.

 

مصرف پنیر در بیماری هایی مانند چربی خون و کلسترول منع شده است.

 

در بیماری های معده نیز مصرف پنیر شور مضر است.

 

کسانی که دچار سنگ کلیه و مثانه هستند، بایستی از مصرف زیاد آن خودداری کنند.

 

افرادی که دچار ورم پروستات هستند، بهتر است در مصرف آن احتیاط کنند.
 

 

 

 

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

خواص پنیر برای کبد , خواص پنیر برای پوست

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

خواص پنیر برای کبد , خواص پنیر برای پوست

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

خواص پنیر برای کبد , خواص پنیر برای پوست

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

خواص پنیر برای کبد , خواص پنیر برای پوست

خواص پنیر برای کبد،خواص پنیر برای پوست،خواص پنیر برای کودکان

 

 

خواص پنیر

4.5/5 - (2 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/pY07
ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  هیچ متنی درموردخواس پنیرباعسل درج نشده حتما تیترهاسرکاری هستند

 2. امین می گوید

  اصلا یک کلمه در مورد پنیر نیاورده! مسخره مون کردین؟

 3. علی می گوید

  تیتر چه ربطی به متن داشت. چه موجوداتی هستند بعضی ها !!!!

 4. ناشناس می گوید

  پیامبر گفته اگر هر کدوم برا کسی درد باشه با هم که قاطی بشه مرهم میشه..نه اینکه هر کدوم درد باشن و مضر.معنی حرف ایشان این بوده ک اگر حتی برا کسی درد باشه با هم دیگه مشکلی نداره.یعنی کسی فشار داره و پنیر نمک دار بخوره یا هر علتی .یا گردو .نه که هر کدوم به تنهای بد باشه..چرا اخه کامل نمگید.کجا پیامبر گفته گردو بده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.